PN pri endometrioze a zamestnavatel

Príspevok v téme: PN pri endometrioze a zamestnavatel
July

Ahojte baby, chcem sa spytat ake mate skusenosti vy...
Ja mam zachvaty len v 1. den ked dostanem kramy. Modlim sa aby to vyslo na vikend.. ale nie vzdy sa to da :-( Teda 1.den kramov sa rovna dnu volna, nevladzem z tej bolesti. Zamestnavatel mi uz oznamil, ze to nie je akceptovatelne (a to pracujem v zdravotnictve :-( ) Ako riesite tieto problemy> Dakujem za kazdu radu

jaLENja

Ja touto chorobou trpím, pracujem vo verejnej sfére. Zamestnávateľ, respektíve priamy nadriadený (v minulosti riaditeľ, keďže som bola jeho asistentka) to toleroval, dokonca keď mi bolo zle, dal ma domov odviesť služobným autom a podpísal mi na ten čas priepustku. Momentálne mám nadriadenú vedúcu oddelenia a nie je problém, aby na pol dňa pri takýchto problémoch uvolnila. Nechápem ako to nemôžu tolerovať!?
Asi by som to riešila jednodňovým výpadkom v podobe lekára (chodila by som si po razítko ku gynekológovi), ale zase tam máš veľkú finančnú stratu. Alebo teda už potom dovolenka.
Alebo?! ak sa dá, tak si nadpracuješ, keď je ti dobre a potom si to vyberieš, nedá sa dohodnúť tak?

July

mne uz lieky od bolesti nezaberaju... najviac by v mojom stave pomohla radikalna liecba.. ale maternicu von nedam veru... mam len 22. aspon jedno babo by som chcela... a navyse... vela lekarov i zien tvrdi ze sa to po tehotenstve upravi...

Aduliena

No tak si ozaj v ťažkej situácii, nejako sa skús predsa len dohodnúť v práci, niečo by malo pomôcť, veď sme v modernej dobe, máme množstvo liekov....

July

no veru, ze na to uz ziadne lieky nezaberaju.. ak ak hej tak po nich nedokazem nic ine len spat... dovolenku nemozem ... pretoze ja aj externe studujem a musim si ju setrit na skolu :-(

Aduliena

A to neexistujú žiadne lieky od lekára, aby si tie prvé dni zvládla bez hrozných bolestí? Nedá sa to riešiť?
Napadá ma už len dovolenka, alebo neplatené voľno.