uzkost a depresia, poradte..

Príspevok v téme: uzkost a depresia, poradte..
donatella

ahojte, mam taky problem. Tym problemom je moja naladovost a uzkostlivost. Neviem co s tym, ako sa s tym mam vyrovnat. Stava sa mi, ze mam fajn super naladu, potom sa to v momente zmeni a vsetko, cely svet vidim uplne inak, mam dojem, ze my vsetci krivdia, mrzi ma to, ako sa hadam s rodicmi a ako sa spravam a mam stavy uzkosti, ked by som len plakala nad tym, aka som nezodpovedna a hlupa, pricom okolie si to nemysli. Ostatni ludia ma vnimaju ako fajn, priatelsku, a inteligentnu babu, ale vovnutri sa skryva len troska, casovana bomba, ktora akoby mala casom vybuchnut. Mam dni, ked sa citim skvelo, pekna, normalna baba a mam dni, kedy sa na seba nemozem ani pozriet lebo mi je zle, mam pocit, ze som nudna, hlupa, trapna atd. Moji byvali kamarati a expriatelia so mnou zacali chodit prave preto, ze som sa im zdala zaujimava, no po case sa so mnou vsetci rozisli, cim to bude? Ja totiz svoju naladovost a uzkosti nedavam von, nie som navonok ten typicky naladovy clovek, skryvam to vovnutri a hanbim sa to niekomu povedat, aby si niekto nemyslel, ze nie som normalna. Problem je, ze som bola odjakziva az prilis citliva, vnimava, moja intuicia je velmi dobra, takze vnimam svet trochu inak nez ini, mozno.. este teraz ma vie dojat k slzam pekna scena vo filme, pekna piesen, obycajne slova od cloveka, ktoreho mam rada, dokazem sa rozplakat hadam nad vsetkym, a to beriem ako obrovsku nevyhodu, lebo sa jednoducho neviem, ani som nikdy nevedela sa odosobnit od okoliteho sveta, vsetko si pripustam stonasobne viac nez ostatni ludia a to ma naozaj nici.. nedokazem nadviazat vztah s muzom, pretoze si o sebe myslim, ze som nudna, nechodim na diskoteky, nebavim sa, lebo si myslim, ze keby som tam chodila, len by som sa zbytocne strapnila. Ano, kamaratov mam, ale to je tak vsetko, zacinam citit, ze som vlastne sama, ze stracam vsetkych znamych, ze som jednoducho.... ina. Je tu niekto taky kto ma podobny problem, alebo niekto kto by mi k tomu mohol nieco povedat?? Dakujem ..

megan

mozete mi prosim poradit nejakeho dobreho doktora - psychiatra z okolia liptovskeho mikulasa? moze byt aj sukromnik. alebo aspon nejaku webovu stranku, na ktorej sa da komunikovat s odbornikom v tejto oblasti. dakujem za pomoc

BeaAlimak

Tvoj problém je asi v tom, že sa nedokážeš uvoľniť - teda odviazať bez toho, aby ťa kdesi vo vnútri nezvieral pocit, že sa chováš nevhodne. Tvoji priatelia asi vycítili tvoju prílišnú upätosť a strnulosť. Skús si dať ako doplnok výživy Magnézium a zvykni si na jednu myšlienku - že ak urobíš nejakú chybu, svet sa nezrúti. Nesmieš byť taká perfekcionistka, škodí to aj tebe aj ľuďom okolo teba. Ak by to nepomohlo, obráť sa na psychológa alebo psychiatra, naučia ťa uvolniť sa.

ester 101

no to je fakt ja som sa v tom tiež dosť našla..hlavne v tom ako sa v jednom okamihu človeku zdá všetko super a potom sa bojím výsť von..aj v tom ako Vás vnímaju ostatní a ako sa vidíme my sami a tiež neviem,čo s tým robiť

diana

Donatella napíš ako sa máš, či ten stav stále trvá, lebo ked som čitala tvoju správu, pripadalo mi ako keby som to písala ja,daj vediet sem

hal

tak to mame takmer identicke problemy a to doslova, prosim nedopadni ako ja(3 neuspesne pokusy) zda sa mi ze si to budem vycitat do konca zivota, PROSIM bud silna

spooky

milá donatella...život sa sa nami často nemazná a je otázne ako kto k nemu pristupuje. nechcem tu hádzať prázdne rady a dávať ti rady odbornákov...pretože ja sama sa už 6 rokov liečim na depresie. za dú dobu som mala možnosť zistiť čo mi pomáha a čo ma práve naopak dostáva do stavu "depresií". je to síce široká škála uzavrieť niečo také jedným slovom..ale ak chceš a máš záujem možme si vzájomne "poradiť" ale nie tu..na mojom sôkromnom mailíku. :-)

endlessrayne

kolko mas rokov.??
tvoji priatelia ta asi nemali skutocne radi, inak by s tebou vydrzali napriek vsetkemu a pomahali by ti sa citit skvele.. nudna, to je hlupost.. to sa neda.. preco diskoteky, tam je smrad drogy s3x.. to ti chyba.? najskor si najdi kamaratov, bav sa s nimi, prejav sa.. ak si citliva, netrap sa tym, vyuzi to vo svoj prospech.. ak mas dobre srdiecko, raz si ziskas mnoho ludi, ktori ta budu mar velmi radi a to stoji za vsetky drobne.. pozri, taky isty ako ty nieje nik, ale NEEXISTUJE aby nebol nik, komu by si nezlomila srdiecko, hoc len kamaratom.. je vela takych ako ty, len hladaj, zi svoj zivot, hlavu hore.. drzim palce.. ;-)