Cysta na vaječníku

Príspevok v téme: Cysta na vaječníku
Hatlabuda

Tak chcela by som sa opýtať či mal niekto cystu na vaječníku.Ja ju mám na ľavom.
Mám ísť na jej odstránenie buď laparoskopiou alebo prepichnutím či čo.Zatial neviem čím.Chceli sme s partnerom dieťa no teraz neviem či to nebude problém.
Má s tým niekto skúsenosť?
Bolí Laparoskopia?

KGB

Dobrý deň, mám jednu známu a tá mi tvrdí, že tiež má cistu na maternici. Údajne jej ju chcú odstrániť infúziou. Dá sa to? A lebo ma len zavádza. Lebo ja mám dojem že má iné zdravotné problémy. A keď sa ešte dá, rada by som jej pomohla.

Ďakujem

jaLENja

Laparoskopia je operácia cez kľúčovú dierku, v úvodzovkách... Ide o to, že ti do brucha dajú malinkú kameru a pozrú sa, ako to tam vyzerá a či je všetko v poriadku.
3 cm cysta sa ešte neoperuje, pokiaľ je folikulárna alebo vodová. Vyberá sa až nad 5 cm.
Problém pri otehotnení to môže spôsobovať, ale myslím si, že v tom ti lekár poradí a dá ti aj nejaké vitamíny na povzbudenie.

ZuzkaGal

Ahojte kocky...precitala som si vsetky vase odpovede otazky. Mam cystu tiez, ma asi 3cm, koli ktorej som menzes nedostala skoro 2mes. No lekárka mi len pichla vyvolavacku s tym ze mi mozno sama praskne. Teraz ma dovolenku a nechcem ist k inemu lekarovi. Nepoznate niekto nejake lieky ktore dostat v lekarni? Mesiac nechcem cakat. A mam pocit ze mi nepraskla...sem tam ma tam zaboli :( :( :(

jingjang

Ahoj ja som teraz po čerstvej laparoskopii včera som sa vrátila z nemocnice mala som ju tiež na ľavom vaječníku s veľkosťou 84x62mm mňa po operácii nebolelo nič no pravda je to také citlivé a človek je oslabený ale v každom prípade sa toho netreba báť.Som rada že už je vonku aj mne povedali že je taká možnosť že by mi zobrali aj celý vaječník nakoľko bola už dosť veľká a mala som ho skoro celý stlačený a mohol byť nefunkčný no našťastie sa ho podarilo zachrániť.My sa tiež manželom pokúšame o bábo no nedarí sa a všetci tvrdia že po vybratí cysty je to skoro vždy čo žena otehotnie tak uvidíme.V každom prípade drž sa

farmaceutka1

neli666, nechapem, preco by kvoli 2 cystam nie az tak velkym bolo potrebne vajecniky hned vybrat! Rzohodne to skonzultuj s inym pracoviskom. Nepises, kolko mas rokov. Ak si po menopauze, tak potom lekari casto radi vyberaju "vsetko".

neli666

lekár mi zistil cystu na vaječníku,ktorá
rastie, teraz má 5,3 cm a včera objavil
cystu aj na druhom vaječníku. Zobral mi onkomarkery a povedal,že bude treba odstrániť vaječníky. Ja nie som za radikálne riešenie. Má niekto skúsenosť
s konzultáciou alebo liečbou v Brne?

queen.emka21

necitala som vsetky prispevky a tak pisem len moju skusenost. ja som mala cysty a brala som nejake lieky po ktorych ta cysta praskla. cize som sa operacii vysmykla. no mam kamaratku, ktora mala na vajecniku obrovsku cystu a operovali ju a uz je ja tehotna. myslim ze tomu este nieje ani pol roka co bola operovana. je sice od prveho dna na rozikovom, ale zatial sa ma dobre.takze silno drzim prsty nech to dobe dopadne.

RNG

tema na cysty bezala mnohokrat. Riesenie je to smetisko z tela odstranit enzumami, tak ako to telo normalne robi s posilnenim hladiny enzymov dopdanim jodu a silnych enzymatickych doplnkov
Zdoraznujem silnych, lebo na trhu je plno slabych, zialbohu.