Prosim, poradte- vynecchana HAK, menstruacia

Príspevok v téme: Prosim, poradte- vynecchana HAK, menstruacia
tinus

uz 2. rok beriem antikoncepciu Logest (pretdym Harmonete).Mam 22 rokov. Na prelome septembra oktobra som vynechala jedno balenie.S dalsou menstruaciou som zacala uzivat nove balenie, no to dalsie som opat vynechala, nakolko mi v lekarni oznamili , ze mi prepadol recept a nemala som moznost ist k mojej doktorke...teraz je 34.den od poslednej menstruacie a stale nic. Nechcem to mat na Silvestra, da sa to nejakym sposobom oddialit? Alebo v pripade ze dostanem, daju sa nejakym sposom skratit? Ak zacnem uzivat antikoncepciu budu kratsie? Lebo bez HA mavam vacsinou 5 -7 dni. Dakujem

tinus

Nemyslim, ze som nezodpovedna, za tie 2 roky sa mi to stalo 1.krat, a nie som z toho nadsena.Pri prvom vynechani sa mi neplanovane predlzil pobyt v zahranici(kde som bola dokopy 4 mesiace a nemala som moznost zaobstarat si chybajuce 1 balenie) a v druhom pripade ked mi vzali recept, bola som prave v meste mojho studia - KE,vzdialeneho 320 Km od mojho bydliska.Bola som na pohotovosti, aj v nemocnici na Gynekologii, kde som povedala co je vo veci a pani gynekologicka ma slusne poslala do zadku, ze tam nemam co robit,ze ona mi nemoze predpisat ani 1 balenie,lebo to robia len obvodni lekari...bola dost neprijemna, mozno aj preto, lebo ju museli volat z "dennej miestnosti sestier",lebo v ordinacii nebola.
Styk som inak nemala,ani som nemala v plane s tabletkami nieco robit, len zacat brat od prveho dna menstruacie a zaujimalo ma,ci uz teraz ovplyvnia menstruaciu, alebo az tu dalsiu (kedze bez tabletiek mam ovela silnejsiu a trva az 7 dni, s HAK len 3-4 dni a je slabsia) dik za radu.

r

No, na 22 ročnú si myslím, že si dosť nezodpovedná. Antikoncepcia je predsa len nejaká chémia a mala by sa užívať podľa návodu, bez prerušovania. Takže určite treba mať vždy nejaké to balenie v zásobe. K Tvojej otázke, je dosť pravdepodobné, že Tvoj organizmus je hotový z toho, akým spôsobom sa k nemu správaš. Čiže je by som vyčkala do ďalšieho termínu menzesu /samozrejme ak si medzitým nemala nechránený pohlavný styk/ a ak by nič nebolo potom by bolo potrebné navštíviť lekára. V Tvojom prípade by som nič neodďalovala ani neskracovala a nechala tabletky pracovať tak ako majú. Rena