Gyn.prehliadka - rozdiel

jasminka563

severanka, presne tak.
18. rokom sa meni akurat to ze preberas za seba plnu pravnu zodpovednost.
bolo by predsa hlupe rozlisovat prehliadky pred a po 18. roku zivota, hlavne ked si zoberiete, ze kocky su pohlavne zrele (schopne mat potomka po fyzickej stranke, psychiku nechajme radsej tak) cca v 12.-15. roku

jaLENja

Ja o tom viem, že to bola blbosť! Ale bohužiaľ, ona to tak mojej kamarátke odôvodnila, takže tam šla po 18 a potom jej robila preventívku, kde jej zistila veľkú cystu. A ja som hneď brala kamarátku preč odtiaľ, vravím, že to je neskutočné, že príde dievča, čo má 17 s bolesťami k doktorke a tá ju len prstami vyšetrí a povie, že bolesti sú normálne.... a nakoniec toto! to ma dosť nahnevalo... ale bohužiaľ, stáva sa všeličo.

severanka

jaLENja: ??? tak takúto chmulovinu som ešte nepočula. to čo bolo za lekárku ??? ja som bola prvý krát na gynekologickom sono vyšetrení v 15tich rokoch... takže to bola nejaká divná lekárka...
aj baba pod 18 môže mať napr. cysty a pod.

jaLENja

No jedna doktorka odmietla slečne, čo mala menej ako 18 rokov urobiť ultrazvuk, odôvodnila to tým, že keď nemá ešte 18 a poisťovňa to nehradí.

renyyy

rozdiel tam nie je...iba medzi tym, ci je zena panna alebo uz nie. Podla toho sa robia stery. Najcastejsie ide u nepanny o kultivaciu, cytologiu, pripadne odber krvi a klasicke vaginalne vysetrenie. U panny sa vysetruje samozrejme cez konecnik. Mal by vsak rozhodne spravit este ultrazvuk. Ale vela lekarov to flaka....