Hnacka uz 16 dni!

Príspevok v téme: Hnacka uz 16 dni!
normajean

neviete mi prosim poradit co moze byt pricinou dlhotrvajucej hnacky???

zaciatkom jula mi diagnostikovali helicobactera a dostala som trojkombinaciu, ktora mi nezabrala...asi o tyzden po vybrati ATB som dostala hnacku a stale trva.

Doktorka robila vysetrenia...ziadny patogen, bakteria (teda okrem HB), kvasinka nic...krv ako z ucebnice, ziadny zapal, pecen v poriadku, vsetko ok.

Drzim prisnu dietu, brala som smectu, hylac, imodium...nic nezabera...zacinam byt zufala....

hejka

Silny cierny caj pridaj torcha soby bikarbony, dusenne jablka, susene hrusky.
Na helicobaktera Ustna voda drnona-arche.

[zruseny12]

PROBIOTIKA musis brat dlhsie...mne lekar vysvetloval,ze tie silne ANT.tak vsetko vypalia aj crev,floru aj dobre bakterie v creve/ktore si dodas tabletami/
preto je zb.brat pocas uzivanie ANT. aj PROBIOTIKA...
ale hned ako nahle prestanes brat ANT.treba zacat brat PROBIOTIKA...ale dlhsiu dobu ich treba uzivat...

BROKOLICA...JE TIEZ VELMI DOBRA NA HELIKOBAKTERA/JE TO AKO PRIRODNE ANT.PROTI HELIKOB./
ja som si ju varila na pare a iba tak jedla samotnu...

normajean

Probiotika beriem silne uz viac ako mesiac...takze v tom problem neni..aj banany som skusala, ryzovy odvar...a stale nic :-(

Mirka 07

antibiotiká ti zničili črevnú floru.to znamená že aj tie "dobré" baktérie,čo v čreve majú byť.musíš obnoviť črevnú floru.kúp si probiofix a užívaj spolu s ATB.PODLA NÁVODU.asi 2h.po užití ATB.už neviem presne.

[zruseny12]

a potom postupne pridavaj jedlo,ktore je dietne...hlavne nie
MASTNE
SLADKE
CO KVASI...
je to aj dost individualne,takze musis prist sama na to,co ti robi dobre a co skodi
vela stastia ti prajem,nech sa ti cim skor polepsi

[zruseny12]

z lekarne si kup
PSYLLIUM PLUS JE VELMI DOBRE...
BANAN je velmi dobry...rano MUSI BYT DOZRETY-MUSI MAT PO SEBE SKVRNY-ALE DNU NESMIE BYT CIERNY/
PROBIOFIX/KUPIS V LEKARNI/je to na obnovenie crevnej mikrof.KTORU SI SI ZNICILA PRI BRANI SILNYCH ANTIBIOTIK...
***TIE PROBIOTIKA SU VELMI DOLEZITE***

RNG

V crevach sa nachadza az 2000 roznych druhov bakterii a inych kultur. Po brani antibiotik sa crevna flora narusi a premnozia sa rozne neziaduce. Preto ked sa neberie okamzite po antibiotikach silne probiotikum, rozmnozia sa skodlive kultury. Pripajam sem na hnacky:

Vacsiny hnaciek sa da zbavit kombinaciou vlaknin(psylium, pektiny) collostra a probiotik.
Odporucam toto:
Lyzica psylia, vysypat do nej 15 kapsul collostra(7 gramov) dobre zamiesat, zaliat vodou a rychle vypit skor nez zhustne. Po dvoch hodinach zobrat silnu probioticku zmes s vodou.
Zopakovat po 8 hodinovych intervaloch.
Obvykle den-dva ten problem vyriesia na dlhsi cas. Probiotika ale treba brat najprv denne(na noc s kuskom jablka) neskor aspon raz za tyzden.

Pod slovom "silne probiotika" myslim zmesy viacerych kultur(5-15 roznych) v kvantitach 3 a viac miliard(billions)na kapsulu. Najlepsie maju az 70 miliard a to v kapsuliach, ktore sa rozpustia az v crevach, takze nie su poskodene zaludocnymi kyselinami(pozri napriklad na -odkaz odstránený-

(Na porovnanie, v crevach normalne osadenie probiotik je 500 az 1000 miliard, takze aj najsilnejsie zmesy sa potrebuju znacne rozmnozit na kolonizaciu. Typicky sa ale cez noc mozu rozmnozit na desatnasobok i viac, na stastie pre nas)