Hnacka uz 16 dni!

Príspevok v téme: Hnacka uz 16 dni!
normajean

neviete mi prosim poradit co moze byt pricinou dlhotrvajucej hnacky???

zaciatkom jula mi diagnostikovali helicobactera a dostala som trojkombinaciu, ktora mi nezabrala...asi o tyzden po vybrati ATB som dostala hnacku a stale trva.

Doktorka robila vysetrenia...ziadny patogen, bakteria (teda okrem HB), kvasinka nic...krv ako z ucebnice, ziadny zapal, pecen v poriadku, vsetko ok.

Drzim prisnu dietu, brala som smectu, hylac, imodium...nic nezabera...zacinam byt zufala....

hanka9

-zapaly criev: cucoriedka, vrba, zadusnik...
-crevne parazity: cesnak, palina, saturejka, vratic, koren paprade, semeno tekvice,semeno ricinu, mrlik...
-hnacka: Flos rosae,alchemilka, cernica, dub, natrznik husi, rebricek, repik, betonika, salvia...
-vetropudny ucinok, meteorizmus: aniz, koriander, archangelika, materina duska, palina, pystek, saturejka...
-psychika, nervy: lubovnik,medovka, valeriana,chmel, levandula,rozmarin, ovos,Herba leonuri atd...

hanka9

Hnacka sa vyskytuje predovsetkym pri crevnych chorobach, ale rovnako moze byt podmienena psychickymi vplyvmi. K najcastejsie vyvolavajucim cinitelom patria nervove choroby, alergie, niektore chemicke intoxikacie, infekcne toxicke a metabolicke choroby, choroby organov brusnej dutiny, obehove poruchy, pretazenie silnymi koreninami alebo alkoholom
-treba podavat trieslovinove drogy, napr: Cortex guercus, Radix tormentillae, Folium ed fructus myrtilli, Folium juglandis, Herba polygoni, Flos hippocastani, Herba anserinae atd
-pri bolestivych spazmoch a infekciach sa pridavaju tieto: Folium menthae piperitae, Flos chamomillae, Allium sativum, Allium ursinum a mozno k tomu pridat slizovite drogy Lichen islandicus, Flos et Folium malvae, Flos verbasci
-pri psychicky podm. hnackach k tomu pridat napr. Herba hyperici
alebo uzivaj samostatne Radix tormentillae (odvar) uzivat po jednej PL az jednej salke denne

Benko555

Ja odporucam na Helikobaktera, objednat si z Firmi Nutrilite vytamin C a brat ho dlhodobo. Jedna kolegina mala s tym problem a toto jej ten probloem vyriesilo samozrejme aj probiotika Probio fix napr :) je vynikajuce. To C je vyrobene na prirodnej baze z ceresne Aceroly 1 ceresna obsahguje tolko vytaminu B jak 3 pomarance :) Firma si pestuje tie rastliny na certifikovanyvch farmach, ak mate zaujem o viac info kludne mi napiste mejl martinfalis@zoznam.sk

Jefitto

Až na to, že žaludok nema so sračkou viacmenej nič spoločné...

Ak ešte maš heliho, tak je to jeden z dôvodov...
Ak nie, tak si mohla získať niečo iné. Tiež mávam takéto sračky, ide o to, že koľkokrát do dňa sa ti to stáva? Pokial nanajvyš 3, tak budeš mať s veľkou pravdepodobnosťou syndrom draždiveho čreva

arman

Este chcem povedat, ze za tie roky som vyskusal vsetko mozne, po ATB mi ani nepovedali, ze mam jest probiotika, a ja som vtedy jedol nezdravo, same sladkosti... cize hned kandida, atd. Henta trojkombinacia antibiotik na helicobakter je ine svinstvo, a dost to vyhladi prospesne bakterie v creve! A potom jasne, ze sa ti tam dostane hocico. Nikdy v zivote by som uz nebral take hnusne antibiotika, podla mna v tele spravia viac skody ako uzitku, ale hlavne, ze HB nachvilku zmizne!

arman

normajean, mal som podobne problemy, caste hnacky, kasovita stolica. Presne ako ty, nasli len HB , preliecili antibiotikami ,a inak som uz mal vsetko v poriadku. Nic mi nepomohlo, az ked sa nas.ral vykaslal sa na nich a spravil si na vlastnu past antiparazitalne kury. To teda pomohlo a riadne!!!
Su za tym casto parazity, s otvorenim hranic sa tu vymienaju take exoticke druhy, o ktorych sa panom MuDrlantom ani nesniva. Preto si myslim, ze jedina rozumna cesta je robit preventivne antiparazitalne kury, kym tam mas nejakych navstevnikov, mozes blbnut s hocicim, stale budes mat v crevach disbakteriozu a teda nasledne traviace problemy.

asitak

zrejme to budu premnozene niektore bakterie ako nasledok uzivania antibiotik. taka dlha hnacka je velmi nebezpecna, rozhodne to musis riesit, zatlac na lekarov, aby ta zobrali do nemocnice a urobili ti poriadne vysetrenia. inak sa to moze aj zle skoncit.