Bolesť prstov na nohách

Príspevok v téme: Bolesť prstov na nohách
roboj

Viete mi prosím Vás niekto povedať niečo bližšie o probléme, ktorý máme asi 3 mesiace s našou skoro 4 ročnou dcérkou? Každý deň (resp. každý druhý deň) sa sťažuje na bolesť nôh, konkrétne v prstoch. Stáva sa to hlavne večer, alebo v noci, ale vyskytuje sa to aj cez deň, naqpr. aj v škôlke. Asi dve hodiny silne plače, kope s nohami a potom väčšinou od vysílenia zaspí (výnimočne to prejde a hrá sa dalej). Boli sme u lekára, v krvi našli "len" menej železa, ale to vraj s tým nesúvisi. Boli sme aj za ortopédom. Tam problém nieje. Môže pomôcť neurológ. To asi absolvujeme najbližšie. Počul som, že to môže byť detská reuma. Natierame nohy všeliakými masťami. Viete o tom niečo viac? (pri reume sa to na tejto stránke nespomína). PS: topánky nemá malé. Ďakujem aj za drobnú odpoveď.

bee_1

1.nohy do teplej vody
2.masaz noh
3. nejaky dobry mentolovy krem na nohy taky chladivy skus napriklad na notino.sk -odkaz odstránený-
tuto

myaddy

Moja dcera(dnes uz ma 24 rokov)od malička vnoci stonavala.Neplakala len stonala,velmi často..preto som jej stale mastievala bruško..Až ked začala rozpravat mi povedala že ju bolia nožičky.Všetko vyšetrenie mala v poriadku..Manžel mi vtedy povedal že si pamata ked bol on maly tak ho nohy tiež velmi bolievali..

myaddy

Moja dcera(dnes uz ma 24 rokov)od malička vnoci stonavala.Neplakala len stonala,velmi často..preto som jej stale mastievala bruško..Až ked začala rozpravat mi povedala že ju bolia nožičky.Všetko vyšetrenie mala v poriadku..Manžel mi vtedy povedal že si pamata ked bol on maly tak ho nohy tiež velmi bolievali..

rr

K tomu len toľko:moja dcéra má 6 a má to isté čo popisujete. I príznaky sú rovnaké. Trvalo to asi štvrť roka, čo si sťažovala. nič sme nevideliPrešli sme vyšetrenia krvi, ktoré boli dobré. Doktorka vraví, že je to rastové. Po štvrť roku je začali nechty na nohách akoby to bola pleseň, oddelovať. Starý necht odpadol, narástol pod ním nový, nie síce pekný, ale vyrastá. Povedali mi, že je to mechanické poškodenie, čo sa mi nezdá, lebo topánky nemá tiež malé ani úzke. Ale po odpadnutí nechtu problém stále pretrváva. Mastíme tiež masťami a momentálne sa chystáme k ortopédovi a na vyšetrenie na reumu. Treba to všetko podstúpiť. Každý deň, keď dieťa tvrdí že ho bolia nožičky, nie je niečo v poriadku.

brunuska

hej tiez si myslim ze to bude reuma- chudatko male- vies aka je to bolest??? a este prsteky na nohe! no co ti poradit-vela mlieka by mala pit, vitaminiky,natierat mastami-na to neurologicke vysetrenie chodte- mozno je to cosi ine. urobte to takou hravou formou- nozicky v makom a teplom by mala mat- kupte jej vesele teplucke- najlepsie cervene alebo zlte ponozticky a take velke hunate papucky nejake zvieratko. hej bolest byva obvykle najsilnejsia vecer a v noci- bolest cohokolvek- aj zuby bolia najviac vecer atd.ale to je nadlho. treba byt k nej velmi milucky.no neviem ci som ti poradila moc-dufam ze to dopadne ok.skus s nou ak nepomoze neurolog ist na reumatologiu- ortoped je cosi ine.tam sa robia specialne testy na reumu-krvne atd.drzim vam palceky.