Kojenie po CR

Príspevok v téme: Kojenie po CR
bublik

len tak zo zvedavosti sa pytam, ako je to s kojenim po cisarskom reze? ako dlho trva kym sa z tela matky vyplavia anestetika a kedy vam daju babetko na kojenie? tak ako po normalnom porode? alebo neskor? a kedy sa u nas zacina kojit? pocula som ze prve dva dni sa dava v porodnici ryzovy roztok kym sa zacne tvorit mlieko, no nemalo by babo dovtedy papat kolostrum? vysvetli mi prosim niekto ako to je? pocula som strasidelne historky o tom ako detske sestricky krmili deti po CR sunarom a mamka uz aj chcela kojit no vzdy jej ho doniesli napapane, a potom uz nechcelo pit z prsnika... dakujem!

evcca

po cisarskom o 16:10 mi maleho umyli a priniesli prilozit k prsniku okolo 17.hod. a potom ho nosili na krmenie kazde tri az styri hodiny.

lenka1983

bublik... mliecko sa ti spusti asi po 4.dnoch,dovtedy je to hroza...moj maly bol vecne prisaty,nestacilo mu co bolo(kolostrum) a po chvilke som mala bradavky krvave :((

taktak

kowbojok???

staci ist na novorodenecke na ANTOLSKU-udajne"najlepsie " novorodenecke...!
tam vpohode hned daju babatku umelu vyzivu striekackou, aby mali pokoj, dokonca do toho mamicky nepriamo nutia, ziaden zaujem zo strany sestier o prirodzene dojcenie a pomoc s tym,
celkom inak to bolo ale na kramaroch pred par rokmi, tam ta laktacna osveta fungovala ukazkovo

muc

netreba citat tolko kowbojok...
donesu ti ho este na intenzivku. tvorba mlieka sa spusti drazdenim bradaviek, takze aj ked mlieko mat nebudes, babo si prikladat treba