Problem s dychanim

Príspevok v téme: Problem s dychanim
prirzak

Dobrý den,
volam sa David a mam 15 rokov.
K problemu. Mam problemy z dychanim, nie vsak take, ktore by mi branili v cinnosti nepocitujem ani dychavicu a ani nekaslem. Mam vsak sucho v nose (niekedy upchaty, nie vsak soplom) a pri dychani z hlboka aj sucho dolu v krku. Niekedy mam tiez pocit ze mam male hrdlo, akoby mi v nom nieco prekazalo. Parkrat som mal pocit ze sa nemozem nadychnut do celych pluc. Ale ako pisem neprekaza mi to v ziadnej cinnosti.
Mam len strach ci sa nejdena o zaciatok astmy,rakoviny ci nejakeho ineho ochorenia. Mojmu otcovi pred rokmi zistili chronicku latku. Mozem to mat v genoch? Problem mam zhruba od zimi.

prirzak

Zdarec ludia...som rad ze karioll takto pomaha... jajkafr drzim palce:))

Co sa mna tyka...bol som u obvodneho aby ma vypisal na krcne...takze tento tyzden klusam krcnemu....osobne si myslim ze to bolo tou sliznicou pretoze uz je to fakt dost dobre...dnes som odohral dalsi zapas a vsetko je good...este obcas citim to hrdlo...tak uvidim co da rengen a co povie krcny...zatial sa majte:)

jajkafr

karioll

Ešte neviem aký budem mať rozvrh hodín na zimný semester. Na 100% to budem vedieť až v septembri. Ale vyzerá to tak, že budem mať piatok voľný takže by to šlo v piatok. S mamkou som už rozprávala a tvárila sa, že by sme to mohli skúsiť, ale definitívny záver ti môžem povedať až po 28.8. keď prídem domov a kľudne si s rodičmi sadnem a porozprávam sa o tom s nimi.

karioll

ziadny problem, da sa to zariadit tak,ze za 2 hodiny mozes ist naspat domov,ale opakujem,aspon 2 tyzdne dopredu potrebujem vediet den.okrem stredy su tam vzdy doobeda

karioll

sadnes do vlaku a ja vas tam odveziem.ked sa pridem pozriet ja s dcerou na taslera,ukazes mi cestu ty:).vsetko ti spravia,odbery,kozne testy,spiometriu,no a hlavne niox.prva kontrola je za mesiac,ja viem ze je to daleko,ale akurat ty by si mohla vediet po tom vsetkom co si preskakala,ze zdravie musi byt na prvom mieste.som ti pisal,v akom stave bola moja dcera a ako je na tom teraz

jajkafr

karioll

ďakujem ti veľmi pekne porozprávam sa s mamkou a uvidím. O tom centre som čítala na nete a všimla som si, že tam pracuje jedna lekárka, ktorá pracovala v ústave v Tatrách pod vedením lekára, ku ktorému som chodila s mojou astmou :)

Je to trošku zložité pretože bývam na opačnom konci republiky a do BA to mám dosť ďaleko ale uvidím čo mi na to povedia rodičia.

U mňa je tiež ten problém, že sa nevie presne na čo mám alergiu kožné testy vždy vyjdu nejak blbo. Raz je pozitívne úplne všetko, inokedy je zas všetko negatívne. Rovnako to je aj so špecifickými IgE asi pred dvoma rokmi som mala pozit. kakao a minulý rok bolo negat. Príznaky alergie mám po styku s prachom, latexom... ale testy boli negat. Takže ani neviem čomu sa mám vyhýbať a k čomu môžem pristupovať v pohode.

karioll

jajkafr
je mi luto,co vsetko si musela pretrpiet.moja dcera ma 17 rokov a 5 rokov ju tam liecia,a ziadny problem,ako som ti uz pisal.na tvoju poslednu otazku odpovedam ano,je to ono.tam aj z rakuska sa chodia skolit.som tam peceny vareny,preto som sa ti ponukol ze ti pomozem

jajkafr

karioll

užívam Symbicort je to turbuhaler práškový inhaler lekár povedal, že aj pri záchvatoch ja som mu na to povedala, žeby som chcela vidieť toho frajera čo to pri záchvate vdýchne. Pri záchvatoch užívam Berodual. Ten záchvat po operácii bol spôsobený lekárom. Vopred som ich upozornila na všetky moje alergie a ešte som sa nestihla prebrať z narkózy a už mi pichli Novalgin od bolesti, na ktorý mám silnú alergiu. Na JIS mi dali Hydrokortizon a Syntophylin do žily a kyslík cez kyslíkové okuliare. Na druhý deň mi podali liek od bolesti. O alergii na ňho som nevedela ani ja a dostala som anafylaktický šok. Do pár minút som mala po záchvate, ale moja astma bola zhoršená natoľko, že som nevládala chodiť po rovnej chodbe a nie to do schodov.

Momentálne nie som doma. Som na stáži v čechách. Už nie dlho. Keď prídem domov porozprávam sa o tom s rodičmi ak budú súhlasiť ozvem sa ti. A inak ďakujem ti veľmi pekne za túto ponuku. Viem o všetkých nežiaducich účinkoch kortikoidov. U mňa sa už začínajú postupne prejavovať je to zatiaľ len znížená hladina vápnika v krvi. Na kostiach sa to ešte neprejavilo takže som rada, ale aj napriek tomu mi lekárka povedala, že pri pokračovaní liečby to treba z času na čas vyšetriť.

V nežiaducich účinkoch Singulairu je napísané, že môže spôsobovať krvácanie alebo tačo podobné. Ja som mala krvácanie na sietnici oka a strašne sa mi tvorili modriny. Po vysadení sa mi krvácanie zo sietnice stratilo, modrín som sa nezbavila, ale v Accolate píše, že sa môžu tvoriť modriny. Ale môže to mať viacero príčin. Moja lekárka sa tvári, akokeby to nepočula a nerieši to vraj mám krvný obraz v norme :)

Kým žijem, dýcham, sama chodím a som plná elánu do života a baví ma pomáhať ľuďom nielen v mojej práci, ale aj mimo nej tak to je dobre.

Inak to centrum čo si spomínal není to náhodou Pneumo-alergo centrum? Niečo o ňom som čítala už skôr na nete.

karioll

jajkafr
nebavi,mas 20 rokov a cely zivot pred sebou.neoplati sa hazardovat so zivotom.aj chlor s bazena moze sposobovat zachvat.by ma zaujimalo,co ti dali na jis,ked ti nezabral atrovent,alebo ventolin beries?vies,opakujem,mozem ti pomoct,povedz kedy,mozem ti vybavit termin,zober rodicov,a prid do ba.opakujem,iba oni maju ten pristroj,pokial viem,a kedze si zbehla v problematike,dufam,ze vies o vedlajsich ucinkoch kortikoidov,aj ked su iba inhalacne.neviem o tom,ze by singulair mal vplyv na vnutorne krvacanie