Dá sa tampónom pretrhnúť blana?

Príspevok v téme: Dá sa tampónom pretrhnúť blana?
linuska

mam 15 rokov a minule sme sa s kamaratkami hadali ci sa tamponom da pretrhnut panenska blana a ja som toho nazoru ze nie ale jedna kamaratka povedala ze baba ktora nemala este pohlavny styk ma otvor na jeden prst a ked zacne pouzivat tampony mini tak sa trosku roztiahne a uz je na dva prsty a ked zacne pouzivat normal tak je dost mozne ze si tu blanu uz pretrhne ... co vi nato???

hiiihipl

Čo sa týka panenskej blany, veľa ľudí si to predstavuje zle. Panenská blana je presne pri vchode do dovnútra, široká asi na jeden prst, ten keď tam vojde, môžeš ísť tak hlboko ako je bežné, takže aj tampón musí byť hlavne tenší ako hlbšie vsadený, mini sú pre panny.

anaantivere

cimkolvek sa da blana pretrhnut. Ved je to jedno ci je to muzskypenis alebo nejaky iny predmet. A doktor to nema ako zisti ci si prisla o pananesku blanu sama nejakym predmetom alebo muzskym penisom. Na nejakej blane svet nestoji. Nerob z toho dramu.

leydy

podľa mna sa da veď tu blanu maš v hlbke 2 cm a ked si tam das tampon a tampon ma asi 3,4 cm tak jasne ze si ju pretrhnes nie.. a ked sa tak uz o tom bavime doktor zisti ci si ju mala pretrhutu phlavnym stikom alebo niakim inim sposobom no stalo sa mi ze som spadla zo stromu rovno na konar na ten spic a isla mi krv mislite ze sa ta blana pretrhla? ?

Agnes998

Katarína: podľa mňa si si ju skôr len natrhla, ale nie celú odtrhla. Však sa spýtaj gyn keď k nemu zas pôjdeš, či ju tam ešte máš. Aj keby si si to takto odstránila, zle to nie je. Niektoré dievčatá majú takú pevnú blanu, že sa im nedá prirodzene prethnúť a odstraňuje to lekár.

Katarína

Raz ssom zavadzala tampon ale len som sa to ucila pretoze nikdy som tampon nemala viac ako minutu...ked som to skusala 3 krat normalne akon inokedy som ho vytiahla a odhodila ale asi za hodinku som potrebovala ist na zachod a tam mi vytieklo trochu krvi a pritom som uz mala skoro koniec menstruacie.Je to zle ked sa vam takto pretrhne blana?

anjelik0812

tamponom sa panenska blana moze pretrhnut pri vytahovaní, lebo je hned na zaciatku!! je tam otvor na jeden prst ak je tampon nasiaknuty, blanu moze porusit. Myslim si ze panna by tampony nemala pouzívať

haliganda

JASNE? ZE SA NEDA PRETRHNUT ! to by si si musela vopchat az neviem kam ... presne ako tu bolo povedane ...uz ked sa tak bojite, pouzivajte mini ... ved to sa vklada tak na 2 - 4 centimetre ...nie az do krku ... ale nie ...len ma to pobavilo ....davajte si pozor cavte