balik do zahranicia mimo EU... clo...

Príspevok v téme: balik do zahranicia mimo EU... clo...
potrebujem_r

ahojte, potrebovala by som poradit, kedze mi nie je jasne ako mam postupovat v pripade ze chcem poslat balik do zahranicia mimo EU... na stranke slovenskej posty som si nasla ze posta mi ma poskytnut nejake tlacivo na preclenie a tak som sa dnes vydala na postu (som z mensieho mesta a nestihala som to vybvait v nejakom vacsom) a vedela som ze tam s tym zasa raz bude problem... slecna na mna chvilu hladela a potom si na par minut odbehla informovat sa o tom a vratila sa s tym, ze to si mam vybavit na colnici a nie na poste... tak som este raz preklikala starnku posty a niekde som tam nasla ze to tlacivo ma byt sucastou postovej sprievodky... tak sa tam zajtra chystam zasa... samozrejme nie na tu nasu malu postu kde je problem so vsetkym....
ale nevedel by mi niekto poradit ak ma skusenosti s posielanim takejto zasielky ako sa postupuje a ci na tu colnicu ozaj musim... chcem poslat len oblecnie nic viacej.... dakujem za akukolvek radu

Nirak

Na prepravu tovaru do zahraničia (Turecko, Veľká Británia, EU) odporúčam využiť služby focuslogistics.sk - všetky colné formality vybavia za vás.

Barikes

kamoska mi odisla do Ameriky a nestihli sme jej dat darcek...takze by sme jej ho chceli poslat postou....mna by len zaujimala cena:)....dakujem

fifika

Ano, na colnicu ist musis. Z Ameriky na Slovensko mozem poslat aj bombu,nikto to nekontroluje, ale zo Slovenska mi nasi bez preclenia nemohli poslat ani sproste horalky. A priprav sa na to, ze to stoji cely majlant, ked to posles letecky.