Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Problém s manželkou

Príspevok v téme: Problém s manželkou
vrba777

Pozdravujem Vás. Mám taký problém s manželkou, ktorá sa nevie zmieriť s odchodom nevesty z nášho domu aj s vnučkou na ktorú bola veľmi citovo naviazaná. Manželka doma viedla celú domácnosť a preto sa toto neveste nepáčilo, a po hádke odišla z nášho domu. Manželka sa stále veľmi trápi, plače a to je len dva dni od ich odchodu, odchodu k nevestinej matke. Neviem ako manželke pomôcť, lebo stále mi hovorí, že živoť pre ňu už nemá zmysel a pod. Je úplne zúfalá a preto by som vás požiadal o radu ako toto prekonať. Poraďte mi ako postupovať, lebo už budem aj ja v koncoch. Ďakujem

Catrina

Nemala by sa na nikoho tak strasne fixovat a viazat. Nevie zit sama pre seba, len pre/za niekoho. Nedivim sa, ze sa to neveste nepacilo, chcela zit sama svoj zivot. Manzelka sa urcite aj starala o malu a nedovolila neveste ju vychovavat podla seba. Nech si najde konicky. Nech nieco robi. Inak nikdy nebude stastna. Vlastne deti uz mat nebude a vnucata tak vychovavat nemoze, preto ak sa nezamera na nieco ine, nikdy nebude stastna. Moja mama ma 57 rokov a je aktivna, ma okruh znamych v priblizne jej veku, chodia spolu casto na tury, na splavy, do prirody, na bicykloch... Manzelka by si mala najst nejake kamosky a tiez sa venovat aspon trocha sportu a chodit do prirody. A ked bude spokojna a vyrovnana, nevesta jej vnucku isto obcas rada pozicia.

Jozefína

Dobrý deň,
keby sa manželka vžila do nevestinej situácie, tiež by sa tak zachovala. Mimochodom, žila niekedy ona v jednej domácnosti so svokrou? Predpokladám, že nie. Každý normálny človek si chce riadiť svoju domácnosť a svoj život a nie stále tancovať, ako niekto iný píska. Obzvlášť svokra!
Vaša manželka by mala zaradiť spätný chod a neriadiť životy iným. Ona to možno brala ako starostlivosť, ale ak je niečoho veľa, je to iba na škodu. Ukážkový príklad.
Ak sa s tým nevie zmieriť, bude musieť, časom určite. Ak nie, bude potrebná návšteva psychoporadne s Vašou podporou, resp. mala by si nájsť nejaký program a vyplniť tak čas. V prvom rade by si to mala urovnať s nevestou, aby nevznikali zbytočné zlé vzťahy. Mohlo by to ovplyvniť aj vzťah s vnučkou, ktorú má Vaša manželka veľmi rada...
Problémy treba riešiť, zakiaľ sú čerstvé.
Držím palce.

mellinda

Po dvoch dnoch je to este velmi cerstve a je prirodzene, ze manzelka ma take pocity. Ale casom sa to v hlave rozlozi, takisto ako u nej, tak aj u nevesty. Budu sa na to pozerat s odstupom a menej emotivne a mozno obe pridu na chyby, ktorych sa dopustali, pretoze verim, ze to nebolo len jednostranne. Tak ako vam pisali aj predo mnou, stojte pri manzelke, snazte sa ju rozptylit, pripadne sa o tom porozpravat a pozriet sa na to z inej strany. Verim, ze po case si to aj ony samy medzi sebou vydiskutuju. A co vas syn? Ako sa on k tomu stavia?

usiko

no, neviem, ale mozno druha strana mince je, aby manzelka pochopila, co sposobila svojim staranim sa do vsetkeho. a kedze kazda bytost je slobodna, nikomu, ani neveste, by sa to nepacilo....

porozpravajte sa s nevestou, s tym, ze vasa manzelka slubi /a neskor dodrzi/ ze nebude kazdeho a vsetko riadit.....

toto je klasicky problem svokra-nevesta, kde svokra vie vsetko lepsie....ak to manzelka pochopi a uzna si chybu, je to krok k tomu aby sa lepsie citil kazdy....

Inner

Vies, ono je to pre niekoho naozaj tazke, ked mu blizky clovek odide prec. Hlavne my zeny sme na to citlivejsie a zial vyplavujeme cez slzy a mozno aj krik. Myslim, ze dva dni su prilis malo na to, aby to prebolelo.

Myslim, ze teraz Vas velmi potrebuje pri sebe. Hoci vravi, ze jej zivot uz nema zmysel, urcite jej velmi pomaha, ze ste pri nej, ze sa zaujimate o jej psychicke zdravie a ze ju nenechavate samu. Vsetko chce svoj cas. Davajte jej najavo, ze za kazdych okolnosti ju budete podporovat a sama urcite pride na to, ze Vy ste takisto ucastou jej zivota - cize zmysel ma. Asi to bude prve dni naozaj tazke.

No nestalo by za to sa s nevestou porozpravat - samozrejme v dobrom? Vysvetlit jej, ze ona a vnucka boli slnkom vo Vasom dome a ze vasej manzelke je velmi luto, co sa stalo. A ak by bola ochotna pristupit na kompromis v domacnosti, tak by mozno pomohlo aj to.

Este by som Vam poradila jednu moznost - a tou je psychologicka poradna. Jedna je na tejto adrese - kliknite na tuto webovu stranku: zena.atlas.sk

Mozno si par dni pockate na odpoved, no verim, ze Vam poradia. Zelam vela trpezlivosti a nezufajte - mnoho problemov sa da uspokojivo vyriesit :-)

Inner

Vies, ono je to pre niekoho naozaj tazke, ked mu blizky clovek odide prec. Hlavne my zeny sme na to citlivejsie a zial vyplavujeme cez slzy a mozno aj krik. Myslim, ze dva dni su prilis malo na to, aby to prebolelo.

Myslim, ze teraz Vas velmi potrebuje pri sebe. Hoci vravi, ze jej zivot uz nema zmysel, urcite jej velmi pomaha, ze ste pri nej, ze sa zaujimate o jej psychicke zdravie a ze ju nenechavate samu. Vsetko chce svoj cas. Davajte jej najavo, ze za kazdych okolnosti ju budete podporovat a sama urcite pride na to, ze Vy ste takisto ucastou jej zivota - cize zmysel ma. Asi to bude prve dni naozaj tazke.

No nestalo by za to sa s nevestou porozpravat - samozrejme v dobrom? Vysvetlit jej, ze ona a vnucka boli slnkom vo Vasom dome a ze vasej manzelke je velmi luto, co sa stalo. A ak by bola ochotna pristupit na kompromis v domacnosti, tak by mozno pomohlo aj to.

Este by som Vam poradila jednu moznost - a tou je psychologicka poradna. Jedna je na tejto adrese - kliknite na tuto webovu stranku: zena.atlas.sk

Mozno si par dni pockate na odpoved, no verim, ze Vam poradia. Zelam vela trpezlivosti a nezufajte - mnoho problemov sa da uspokojivo vyriesit :-)

pomocnamiest

Hlavne stojte pri nej.Počúvajte ju, budte pri nej, podporte ju psychicky. nepíšete, ako dlho žila nevesta s vami. je jasné, že bude trvať istý čas, kým sa s tým vyrovná, ono to však príde. časom. za ten čas ju podporujte, urobte jej nejaký program, prechádzky, divadlo, rozhovory, proste bude spolu. časom si zvykne, že nevesta odišla. a bude nevesta chodit k vam na navstevy, alebo sa väzby medzi nou a manzelkou navzdy pretrhli?