krv pri stolici

Príspevok v téme: krv pri stolici
Marianka

uz dlhsiu dobu krvacam pri stolici. asi 1,5 roka. este som sa neovazila ist k lekarovi. bojim sa. brat mal take iste problemy ako ja a lekar mu nedal ziadne lieky, len mu povedal, ze je to z nepravidelneho rezimu. aby ste pochopili, nekrvacala som pri kazdej stolici. dohromady za ten 1,5 roka to bolo mozno 10 - 15x. vzdy bola medzi krvacanim nejaka prestavka. ale za poslednych par dni krvacam pri kazdej stolici. ale k lekarovi sa hrozne bojim ist. ma niekto taketo problemy alebo skusenosti, ako tento problem riesil bez navstevy lekara? kazdy mi odporuca lekara, ale ja sa bojim.

matamatova

Netreba sa bat,treba ist lekarovi.Ja som ten strach prekonala a lutujem ,ze som nesla skôr, lebo hemoroidy mi odstranili laserom a nebolelo to, to je hlavne.Nekrvacam a treba dodrziavat stravny rezim, nejest vela cokolady a to, co sposobuje zapchy...necakaj
Ak by pomoholi informacie, precitaj si, tam toho je: www.chirkoz.sk

Marianka

ahoj new. ono to najprv zacalo tvrdou stolicou. ale to bolo pred vyse 1 rokom. odvtedy som krvacala mozno 4x. mam namysli za ten rok. ale teraz krvacam aj bez toho, aby som mala tvrdu stolicu. ono je to jedno. ale co sa tyka hnaciek... pre vyse mesiacom som mala taku dietu (ovocie, zelenina), ktoru som si sama nasadila a vtedy som tyzden hnackovala. a potom sa objavila opat krv, ale potom prestala. ale za posledne 3 dni mavam krv denno-denne. pri kazdej stolici. je sice trosku tvrdsia stolica, ale ved aj vtedy bola a nekrvacala som kazdy den. to ja sa uz bojim ist na WC, aby som krv zasa nevidela. ako som spomenula, tak rodicia mali hemoroidy a boli na nich operovani. ale brat takisto krvacal pred vyse rokom (vtedy kedy on skoncil, ja som zacala), bol u lekara (gastro...), ten mu spravil rektoskopiu a povedal mu, ze ma 20 cm zapal creva (neviem, ci tenkeho alebo hrubeho) a poradil mu kupel v dubovej kore (ktoru tusim este aj mame). povedal mu tiez, ze to moze byt z nepravidelneho rezimu, teda malo jedla a spanku (a je pravda, ze vymyslal s jedlom a malo spal). no a viac-menej taky isty rezim mam aj ja. obcas diety, spim, kedy sa da... ja sa len jedneho bojim, lebo som pocula, ze tato "choroba" moze zapricinit v buducnosti aj to, ze nebudem moct mat deti. ale ja sa bojim lekarov. mam z nich panicky strach. ja ked len pocujem slovo "lekar" alebo "chirurg", mam taky dojem, ze to neprezijem. a mama este bola na kolonoskopii a povedala, ze to hrozne boli a ja mam strach z akejkolvek bolesti. aj z injekcie...

new

marinka18, mávaš hnačky, alebo tvrdú stolicu? Je to krvácanie od tvrdej stolice? Ja som tiež par krat krvacala, ked to bolo 1x boli mi zistené hemeroidy. Bola som u lekara - chirurg mi predpisal take robene čípky. Ked sa mi to po čase opäť sem tam objaví, tak používam FAKTU čípky a krém z lekarne. Ale aj ja mám názor, že by to mal vidieť lekar.

Marianka

no prepac pink, ale ty si myslis, ze zrejme je kazdy odvazny ako ty? ze sa bude vyzliekat hoci aj na ulici? tu ide o vazne veci a nie o to, aby tu niekto ako ty mudroval :o(

pink

Len sa hanbite naďalej, veď zubatá si vás nájde.... čo sa máte lekára hanbiť??? Pinduľu mu ukazujete a tiť sa hanbíte????

janík

zrejme ste mladá,vyhľadajte akupunktúru,väčšinou po prvom sedení zmiznú-nemusíte sa hanbiť-použité body sú na končatinách,teda a,ani sa nevyzliekate

b

Noo aj ja mam podobný problém,chcem sa vás len spýtať či neexistuje nejaká masť alebo iný prípravok,ktorý pomáha na to krvácanie. Mne sa totiž vždy popraská koža na zadku a to krváca a strašne bolí. Poraďte mi. Ďakujem

Alternativa

Chod k obvodnemu lekarovi a popis mu problem. On Ta podla uvazenia posle k odbornemu lekarovi /chirurg, gastroenterolog/, alebo v 1. faze Ti da vysetrit stolicu. Spolahni sa nanho.

Marianka

pocula som, ze ked ma clovek hemoroidy, tak je krv svetlocervena. ale ja mam tmavocervenu. a na druhej strane, obaja rodicia mali hemoroidy a boli na nich operovani. inak, kde sa liecia? a co moze znamenat tmavocervena krv?

Alternativa

Odporucam co najskor ist k lekarovi. Mozu to byt "len" hemoroidy, ale treba mat istotu, ze to nie je nic ine. A vsetko sa da preliecit.