rada ,,, :D

Príspevok v téme: rada ,,, :D
magik

ahoj mam 20 rokov a som s priatelom vyse 3 rokov , naozaj sa milujem a jeden pre druheho by sme spravili cokolvek .. ale moj priatel ma 23 rokov a uz rozmysla o babetku ,, no ja som si neni ista ci to nie je skoro ,, mame vlastny byt a obydvaja staly mesacny prijem ,, no vlasne zazemie je ale i tak sa este trosku bojim ,, prosila by som vas o par slov - vlastnych nazorov na to ci to nie je skoro a ci by som bola naozaj schopna vychovavat svoje male babetko ,, vopred dakujem

huhu1000

no ja by som s dietatkom urcite necakala, ked partner je za. Ja som dopadla tak, ze najprv bolo potrbne dostudovat vysoka, tak sme obaja studovali, potom moj priatel si robil doktorat, to sme boli spolu 10 rokov, teraz si musi nabrat prax, t.j. 12 rokov, napokon mam vyse 30 a stale cakam kedy uz bude uz na to cas. Vyhovorky typu, este nemame skoncenu skolu, musim si urobit doktorat a terajsie este nemam dostatocnu prax a dost penazi su na dennom poriadku. Takze ja by som na to isla na tvojom mieste, mas podla mna cas tak akurat...kriza nekriza...splodit dieta nie je vzdy taka rychlovka...

usiko

moj nazor je, ze v pripade Vanessky je to nezodpovedne, pretoze je kriza, a po materskej sa jej bude velmi tazko hladat zamestnanie, ked nema ani prax...okrem toho, je velmi mlada....
viem, ze sa tesia, ze to malinke chcu, ale pridu problemy a musi to byt naozaj silna laska a respekt medzi nimi, aby to zvladli....ale drzim palce....ja osobne by som babatko nechcela, keby som nemala nejake peniazky nasetrene, keby som nemala vlastny byt a nejaku tu prax odpracovanu...pretoze ja myslim na buducnost, u mna nefunguje to povestne NEJAKO BOLO, NEJAKO BUDE......//opakujem, je to moj nazor, takze prosim neutocit////

magik,

ak to tak necitis, tak este asi potom nie.....musis to asi citit, vies, mat ten pocit, ze sa chces vzdat tohto zivota, ktory mas teraz v prospech ineho, s dietatkom, musis si byt vedoma obmedzeni, ktore to prinesie a na druhej strane aj nekonecnej lasky a radosti.....

najlepsie by bolo, keby si sa pozhovarala s mamickami, mozno v tvojom veku, mozno so starsimi a opytala sa ich, ako to u nich bolo, ako dietatko zmenilo ich svet a tak.....

Ste obaja este velmi mladi a psychicky sa vyvijate, vas vztah sa este moze zmenit v priebehu dvoch troch rokov a co potom? vsetky moje kamaratky, co sa vydavali pred 25, su rozvedene alebo nestastne....a s detmi a hovoria mi, ze proste sa ten vztah nejako zmenil po case....ze si uvedomili, aki su s partnerom odlisni, a pritom boli spolu od 17, od 16 rokov.....neviem, ja by som pockala......

vanesska19

ahoj magik....ja mám 19,5 rokov...a som v 11.tt....priatel má 20,5....ja som v máji skoncila strednú skolu...a priatel pracuje...a zrazu sa to stalo...ostala som tehotná...a ani sme to neplánovali...no bolo to dost tazké...medzi nami, lebo on to bábätko nechcel...ze sme mladý a máme celý zivot pred sebou...a ja som bola stále v strese...ale bola som na sone, a tam mi povedali, ze bábätku uz bije srdiecko...bolo to nieco neopísatelné...ten krásny pocit...a obaja sme si uvedomili, ze to bábätko chceme....je to to najkrajsie, co ta v zivote môze stretnút...ja uz sa na malinké velmi tesím....a tebe prajem, nech sa rozhodnes správne...

magik

no ved ano ,, ale ak mam povedat pravdu este sa trosku bojim ,, no neviem musim si to nechat vsetko prejst hlavou ale velmi pekne dakujem za reakciu