Liekové alergie

Príspevok v téme: Liekové alergie
aristokrat

Asi pred tromi rokmi, mal som 22 rokov, som bol opeovaný, pričom mi odstránili žlčník z dôvodu že v ňom boli kamene. Po operácii mi nasadili antibiotiká, nie som si istý ale asi cifín. Objavili sa príznaky zápalu pľúc a potom mi nasadili ampicilin, pričom som lekárov upozornil že som alergický na PNC. Zreagoval som tak silno, že som skoro upadol do kómy pri horúčkach okolo 40, pretrvavajúcich 4 dni. na zníženie horúčky som dostal novalgin na ktorý som zreagoval podobne. Po pol roku mi robili vyšetrenie na liekovu alergiu a zistili alergiu na penicilíny, cefalosporíny, novalgin, acylpirín a lieky chem.príbuzné. Chcem sa opýtať či táto alergia mohla byť vyvolaná zlým lekárskym postupom, resp. či sa jej dalo predísť. Ďalej bysom sa rád opýtal čo znamená lieky chemicky príbuzné, lebo ja ako laik sa v liekoch nevyznám. ktore z bežných voľnopredajných liekov nesmiem brať? Ďakujem.

lea

Dobry den.Chcela by som sa opytat.
Moj manzel ma 30.rokov a pred nedavnom sme zistili,ze je asi alelergicky na nurofen.Nikdy nebol na nic alergicky no teraz ho zacne vsetko svrbiet a strasne mu napuchnu pery.Mozte mi poradit co robit a ci moze byt alergicky na nieco ine.Je mozne dostat alergiu aj ked nurofen uzival stale predtym?Z coho to asi mohol dostatalergiu.Predpokladam ze by mal ist na testy.Dakujem za rada.Dopocutia.Lea