apatia

Príspevok v téme: apatia
niččč

pred rokom som
čítala veľa kníh
chodila do divadla
pozerala kvalitné filmy
učila sa hrať na gitare
blogovala
verila v seba a lepšiu budúcnosť
zaujímala som sa o módu zdravie hudbu umenie
dnes nerobím nič ochorela som apatiou nič ma nezaujíma..zo všetkého mi je zle...načo to píšem?...nič nemá zmysel...psychologovi nejdem

Azuriitko

Ja sa osobne venujem veľa veciam, koníčkom, hlúpostiam, a snažím sa im venovať každodenne, aj keď samozrejme sa mi to nedarí, kazí ma lenivosť :D Mojou najväčšou motiváciou je vždy byť lepším. Príde deň keď sa mi zdá to čo robím zbytočné? Poviem si že to vôbec nieje zbytočné, lebo všetko čo sa človek naučí, keď už sa mu to nehodí nikde do života, minimálne mu to urobí radosť. Napríklad k jednej blbosti. Učím sa okrem iného také že pen spinnig, čo sú triky s perom. Predtým ako som sa to konečne poriadne začal učiť, som zistil, že človek sa nesmie nikdy vzdávať, lebo všetko sa dá zvládnuť. Chce to tréning a trpezlivosť, a to sa týka všetkého. Aj povahy, človek sa tréningom môže naučiť čokoľvek. A tak jak som sa učil nejaký trik, nedaril sa mi, a som myslel že šak to je nemožné takto to spraviť. Šak to vyzerá brutálne, ale reku, nevzdám, idem do toho, musím to dokázať, a teraz ten trik v mojom podaní musí vyzerať akoby to bolo úplne jednoduché :D Chcem tým povedať, že motivácia je vždy, keď už len ten dobrý pocit z nejakého podareného článku, zo získania novej informácie, to je fuk, len netreba podľahnúť pesimizmu, lenivosti, čomukoľvek čo môže postup zastaviť. Takže teraz budeš mať novú úlohu, aktivitu, musíš potlačiť extrémny úpadok, skús možno s pozitívniť pohľad na to čo robíš, musíš si uvedomiť, že to zmysel má, pracuj teraz na tom, a ber to ako aktivitu, ktorá má zmysel pre tvoj život, a motiváciou nech ti je lepší život, šťastnejší život a spokojnosť z dosiahnutého úspechu, ktorý na seba nenechá dlho čakať, pokiaľ sa posnažíš aby sa to zmenilo, a pri neúspechu to nevzdáš. Držím v tom palce :)

rita6

ahoj ničč, a kolko mas rokov ak smiem vediet? tiez ma kedysi vsetko bavilo, dnes sa mi zda ako vsetko bez zmyslu a obcas mavam strasne depresivne dni

niččč

ďakujem za reakciu..áno skutočne som tomu verila...úplne sa do toho ponorila..som extrémista ked je dobre tak mám eufóriu...a ked je zle upadám..až príliš...
zlom..nastal akoby som sa prehuopla do nejakej inej fázy..vela skúšam experimentujem...tých zlomov je vela každý impulz ma dokáže nakopnúť ale aj zničiť..naozaj neviem v sebe nájsť už nijakú motiváciu..

Azuriitko

Všetko čo si vymenovala malo zmysel, to čo si robila malo veľký význam pre tvoj život, lebo tvoj život je zmysel, pre ktorý malo zmysel, že si to robila. A že si to robila bolo dobré. Takže teraz si skús poriadne premyslieť, prečo to skončilo? Kde nastal zlom, že sa ti zdá, že je všetko zbytočné? Lebo naozaj nič nieje zbytočné. Všetko má zmysel, a potrebuješ to znovu objaviť, takže začať treba tam, kde to pre teba skončilo.