preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie?

Príspevok v téme: preco sa muzi boja manzelstva a zeny nie?
millli

Vie mi niekto odpovedat, preco sa muzi neradi zenia a skor zeny su tie viac vydajachtive? Cest vynimkam. Podla mna muz ma vacsie vyhody v manzelstve ako zena. Ked je to tradicne manzelstvo, kde je muz hlavou rodiny. Toto mi nikto nevedel vysvetlit. Ved zena sa stara o domacnost, perie, vari, umyva riad, starostlivost o babatka a deti, zehli a muz vacsinou len pomaha, ak pomaha. Vlastne skor zeny by sa mali stranit manzelstva a branit zubami nechtami pred svadbou. Dakujem.

sway

A ked uz sa tolko ides bit zato,ze nechces byt s vrieskajucimi deckami a nemas povinnost starat sa o domacnost v dnesnej dobe.Ja som v nasom vztahu ta emancipovana,ktora chce pracovat.Momentalne s priatelom deti nemame a ani neplanujeme,zarabame obidvaja celkom slusne a priblizne rovnako a dohodli sme sa,ze na matersku pojde logicky ten,kto bude mat mensi prijem.A ak by to bol partner,ano chcela by som aby som sa vracala po narocnom dni do cisteho a tiez by som ocenila,keby bola prichystana vecera.Teraz,kym nemame deti,je to rozdelene,ja varim,lebo to mam rada a priatel zase upratuje,lebo je detailista a ja nerada upratujem a mohol by sa este stazovat,ze to nieje dost dobre spravene.Proste kazdy robi to,co mu vyhovuje.Takze,ked sa ides bit,ze v dnesnej dobe nemusis vsetko robit,tak zarabaj tolko,aby si naozaj nemusela.Ja kebyze mam priatela,ktory zaraba 5 krat viac,sklapnem a som rada,ze mozem doma aspon upratat a nejak mu vyvazujem,to ze sa o mna stara po financnej stranke.Z tvojho prispevku mam skor pocit,ze by si najradsej,keby manzelik zarabal a este aj o domacnost sa staral,takto to,ale nefunguje a kazdy normalny ta posle kade lahsie s takymto pristupom.

sway

ellaa,
tak s tebou by som asi nechcela mat deti:-))Akoze budes na materskej,cely den doma,ani tomu chlapovi nenavaris,ani neupraces a co teda chces?Vsak posli na matersku chlapa a ty sa vyvaluj v praci!!!Ine je,ked uz babatko vacsie a pracuju obaja,ale aj vtedy vacsinou muz uz je davmo dalej ako zena,co bola 3 roky pri decku a ma aj narocnejsiu pracu.To uz by teoreticky bolo ok,keby ste si starostlivost o domacnost 50:50 rozdelili.Fuha ,ale sila toto vyjadrenie:"preco by som mala byt happy z toho, ze cely den len klofim doma, upratujem chrontu, pocuvam skriekajuce deti a muzicek si oddychuje v robotke"Hlavne ta posledna veta ODDYCHUJE V ROBOTKE.Asi budes z tych emancipovanych,ehmmm alebo aj nie,ked sa v praci vyvalujes;-))

ellaa

jajka001 ty mas fakt zastarale nazory,ty to beries ako odmenu tusim. ze jee ja sa staram o deti, okolo domu, vsetko porobim a ten moj? sak ten nosi peniaze tak on nemusi nic. ten model podla mna bol prirodzeny volakedy davno a nie teraz..preco by som mala byt happy z toho, ze cely den len klofim doma, upratujem chrontu, pocuvam skriekajuce deti a muzicek si oddychuje v robotke, pride si a ma navarene, upratane a ja zodreta, padnuta na gauci a den v prdeli. No tebe to takto mozno vyhovuje. Ale ja by som veru nebola stastna keby ma len muz zivi a o decka by som sa starala ja. Ved a muz ich len spravi a konec? ved aj on je otec! ako nic v zlom ale pripada mi to ze robis dobru sluzku doma a si s tym nadmieru spokojna. ale ved tvoja vec, ja by som takto nechcela zit. So sasulou suhlasim

jajka001_

majolenka, tam ide o peniaze a nie o to ze ci ta opusti - ze ked ides do manzelstva, tak vsetko co obaja investujete je spolocne. hoci na druhej strane, muzovi sa casto nechce rozvadzat prave kvoli majetku, takisto ani zene. ale ked ste v manzelstve, vlastne v trvalom vztahu, je dost komplikovane vsetko delit moje - tvoje. ked zena ide na matersku, ma minimalny prijem, muz je povinny ju zivit - tak to vidi zakon. si predstav ze by si v takejto situacii delila na moje - tvoje . to by si asi nechcela byt na materskej. a prave preto aby sa nehladelo tak na peniaze,ale viac na vztah, na rodinu, na deti, su peniaze a vsetko, co sa investuje, spolocne. napr. zena maka okolo domacnosti. je to nezaplatena praca. takisto praca okolo deti. muzi mavaju vo vseobecnosti vyssie prijmy. ked ti skonci materska a ides do prace, dieta byva casto chore a musis s nim ostat doma, tam ti prijmy tiez klesaju, a taha to muz. stále funguje model - muz zabezpeci rodinu, zena sa postara o zazemie. je to tak prirodzené. vydavame sa predsa preto, aby sme mohli mat deti - samé sme zranitelné, ocakavame ze muz sa o nas postara. muz sa nevie tak starat o deti,zato je lovec, nahana sa za peniazmi.

majolenka

este by som chcela podotknut, ze manzelstvo nepoistuje. Dotycny ma moze opustit tak ci tak. Z nicoho nic ma moze prestat lubit a bum! rozvod

sasula

Ja si myslim, ze zalezi od konkretneho cloveka, neda sa to pausalizovat. Ja som bola tiez na sobas pripravena skor ako moj manzel, pritom je o dost starsi, ale nastastie sme o tom zacali seriozne uvazovat v rovnakom case. Brali sme sa z lasky, nie preto, aby mi ostali nejake peniaze, ked sa nedajboze rozvedieme...No a co sa tyka domacnosti, tak mame ulohy podelene, v ziadnom pripade nehrdlacim a on si nevala sunky. Ja som si brala muza, ktory mal moznost uzit si zivota, mal niekolko dlhorocnych vztahov, tak si ma teraz vie vazit, po vsetkych skusenostiach. No a co je hlavne, stara sa o moj osobnostny rozvoj, umoznuje mi studium, v prvom rade chce, aby som ja nieco v zivote dosiahla, vidi moj potencial. Deti prenho zatial nie su dolezite, zalezi mu v prvom rade na mne. A ja to mam rovnako. Citim sa pri nom velmi slobodne, som sama sebou, som ovela stastnejsia ako ked som zila sama. Clovek sa aj viac snazi, ked ma pri sebe toho druheho - urcite by som si pravidelne nevarila, keby som bola sama a podobne. Dolezite je, aby obidvaja brali a davali rovnakym dielom.

ellaa

ja si nezvyknem - lebo to tak nechcem, skor ja nemam bunky na take nieco, starat sa o decko a o domacnost, po tom fakt netuzim..a ta predstava a ze s jednym muzom do konca zivota brrr

jajka001_

ella ja robim doma vsetko sama a vobec mi to nevadi - ja to robim lepsie a nechce sa mi tlacit muza do niecoho na co nema bunky - aj ty si zvyknes, ked budes doma s dietatom a on cely den v praci, ze sa musis postarat.