ľudia

[zruseny12]

tiez som mala podobny problem,ked ma zacali ludia odsudzovat po rozvode atd.
ale casom som prisla na to,ze nie je to MOJ problem,ALE PROBLEM JE V TYCH LUDOCH...
lebo ked ja niekomu nic neurobim a doticny ma nema rad,tak to nie je moj problem...to je JEHO PROBLEM...
a prestala som sa koli tomu trapit...
mala som kamaratku,v maladosti,ktora nemala vyslovene rada,niekoho,koho ani nepoznala...priam ho nenavidela...a hovorila mi,ze ani nevie preco,ze ten clovek jej nic neurobil,ale ona ho nemoze ani citit....
ja som to nemohla pochopit,lebo ja pozeram na ludi inak...
ine je ked mi niekto nieco VYVEDIE,tak to uz skor takeho cloveka nemam rada,ale len tak bezdvovodne nemat niekoho rad,sa mi zda cudne...
PRESTAN SA TRAPIT A TAKE MYSLIENKY VYPUST UPLNE Z HALVI.../nemozeme byt kazdemu sympaticky,a kazdemu vyhoviet/
vela stastia

joni_

len kludne pis, niekedy naozaj pomaha aspom sa vyrozpravat
ja som mala dlho taketo komplexy kvoli hre na klavir, hravam v jednom zbore a vzdy ked bol v blizkosti nejaky lepsi klavirista a ja som mala hrat, citila som sa hrozne trapne, mala som pocit ze teraz vsetci na mna pozeraju a hovoria si ze som hrozna a nezaujimava, nenejcenna... dlho mi trvalo kym som sa s tym vyrovnala, zakladna vec uspechu bola prestat sa porovnavat, ked je vedla mna horsi klavirista, este neznamena ze ja som zrazu uzasna a naopak ak je niekto vedla mna lepsi, to tiez neznamena ze som zrazu hrozna a k nicomu. Moja hodnota a schopnosti su stale rovnake, ja sa nemenim len tym ze sa niekto iny postavi vedla mna, ale nie je to lahke, musela som si v takej situacii vzdy v duch sama sebe povedat "tvoja hodnota sa nemeni, si OK" proste sa donutit neporovnavat, nepride to same od seba, musis to chciet a pracovat na tom a po case to bude automaticke a nebudes sa tak trapit... aspom ja mam taku skusenost
no neviem ci som to napisala zrozumitelne :)

yanna

Ja viem, že nemôže mať každý každého rád... To je jednoducho nemožné. Len keď ma premkne tento pocit, tak je všetko na figu.
Čo sa týka prebratie môjho problému s iným človekom, tak to som už praktizovala. Hej aj mi to pomohlo, ale len na chvíľu, ale pomohlo, ale bolo mi trápne o tom hovoriť, keď viem že sú aj OVEĽA horšie problémy, ale keď je niečo intenzívne, tak to dosť znepríjemňuje život. Ale pomáha,aj keď sa tu takto zdvôverim / preto tu aj píšem/ a potrebujem počuť vaše skúsenosti a názory:)

Petuska B

Nonstop :-D a??? si idem pekne po svojej línii ďalej a nikoho do toho nič. Nemôžu ťa všetci zbožňovať!

joni_

aha, a neskusala si sa s nejakou dobrou kamoskou o tom porozpravat, niekedy pomoze pohlad ineho cloveka, ako ta vidi ona, ci ta ozaj vnima ko nenapdnu, menejcennu, nezaujimavu, alebo je to len tvoj subjektivny pohlad, chcelo by to objektivne zhodnotenie

yanna

No mám, je ich veľmi málo, ale tiež mám niekedy s nimi pocit menejcennosti, myslím si že je to z detstva a puberty keď ma otec ponižoval

joni_

nemyslim si ze ti preskakuje, skor asi mas nejake nizke sebavedomie, alebo komplexy z niecoho, nemas aj nejake dobre kamosky s ktorimi sa citis v pohode?

yanna

No mávam ho často, cítim sa niekedy ako priehľadná... A som z toho deprimovaná... Pracujem v obchode a mávam pocity, že ma zákazníci neberú vážne, hoci sa snažím. Niekedy ma to naserie, tak som odmeraná... Neviem, stále sa cítim menej ako kolegovia, a cítim že ma tak berú aj zákazníci, ale nie je to len v práci, ale aj v reštike, pri nakupovaní, v kostole, no proste veľmi často. Možno je to pre iných somarina, viem že sú oveľa vážnejšie problémy, ale ten pocit je u mňa intenzívny a dlhoročný. Veľa rokov som uvažovala,že je to vzhľadom, ale šereda nie som, hoci som o sebe takto uvažovala. Mala som nie veľmi vzhĺadovo ladné kolegyne a správali sa ku nim lepšie. Chcem vedieť, či sa tu nájdu ľudia s podobným problémom, alebo mi už dočista preskakuje