ách ten alkohol

Príspevok v téme: ách ten alkohol
adka**

mám priateľa,ktorý pije,doteraz sa mu to darilo skrývať,no už si pozor nedáva.Rozprávať sa o tom nechce,vraj to je jeho problém,no nezvláda to.V slabých chvíľkach nasľubuje apotom nedodrží,pol roka sa kôli tou hádame ,už nevládzem,neviem ako ďalej.Život s ním si už neviem predsaviť,hnusí sa mi a čo je ďalší problém otehotnela som.Pije sa však ďalej.

mijkooo

ADKA..som lieceny alkoholik a to co pise bublik je uplna pravda..pokial ti na nom zalezi tak to urob ako to napisala. Pokial ho nelubis tak na neho kasli. Ale tak take reci ze bez od neho su odveci..nemozu vediet co k nemu citis tak ak ti za to stoji tak bojuj. PS..pokial sa mu to podari tak ho nespoznas ;)
BUBLIK..nepozname sa???

adka**

Ďakujem všetkým za názor.Viem,že nikoho nezmením ak to sám nebude chcieť,a ako sa zdá ani to nechce zmeneniť.Ak má šábes,pije aj týždeň v kuse a zdôvodní si to .....od výmyslu sveta.Má dosť rokov na to aby vedel ,čo chce.jeden nestačí aby všetko ťahal,či už finančne...alebo inak.Dieťatko som potratila a oporu nemám....alkohol kazí všetko,ultimátum som mu dala no dovoľuje si čím ďalej tým viac,iniciatívu som vyvinula ja,písala som do tých združený aký je problém.Odpísali podobne to čo vy,snaha musí ísť od neho a ak ju nemá,nemá zmysel mrhať čas a energiu,lebo to ničí....a hlavne mňa

alzbee

Nic horsie nemozes spravit ako to, keby si svoje dietatko priviedla do rodiny alkoholika. Ver tomu, ze od krasneho detstva by malo daleko...ja ako dieta byvaleho alkoholika viem o tom svoje :(( kym sa sam nerozhodne ist liecit, tak ruky prec od neho! Chce to velku davku sebazaprenia, aby prestal, ale s pomocou hospitalizacie, ci navstevovania sedeni anonymnych alkoholikov by sa mu to mohlo podarit. V prvom rade ale musi chciet on sam-nikto iny ho k tomu neprinuti. A aj keby si ho prinutila, tak efekt by to malo zrejme nulovy. Drzim vam palce..

bublik

treba ho prefackat a ukazat mu ze sluby nestacia, neviem aky je medzi vami vztah ale vysvetli mu, ze pokial nepojde na liecenie odides. alebo vies co, nic mu nevysvetluj, rovno odit a povedz mu ze sa vratis az ked sa zacne liecit a liecbu bude dodrziavat. ak ta miluje, zisti ze mu to za to nestoji a prestavne s tym. len mu daj jasne najavo, ze mu das sancu ak zacne nieco so svojim problemom realne robit, aby to nebral tak ze ho opustas a nezacal pit este viac. daj mu najavo ze jeho osud je v jeho vlastnych rukach a bud s tym nieco spravi alebo nie a neuspokoj sa so slubmi, bud neoblomna. a ak to nevide, aspon zistis ci ta skutocne miloval, ak ho neprinuti k cinnosti takato facka, tak uz asi nic a naozaj sa neoplati s nim ostat.

ramirka

alkohol je zloba ak je to uz zavislost.malokedy sa podari uplne zbavit sa zavislosti.radsej chod od neho.aj keby zacal s tym nieco robit bude to na dlho a ty sa budes trapit a prezivat to s nim..a odit od neho aj-hlavne koli dietatu!!!!

qqq

Alkohol je beh na dlhé trate. Kým ho niekto prinúti ísť na liečenie, ak sa to niekomu vôbec podarí, potrvá určite veľmi dlho a za ten čas sa ty budeš umárať a plakať. Daj si s ním pokoj - nechceš predsa priviesť dieťa do alkoholického prostredia.

jajka001_

dufas ze sa to zlepsi, ale same od seba sa to nezlepsi. zariad si zivot bez neho, ked sa potom uvedomi, fajn, ale velmi s tym nerataj.