PPP a sviatky

Príspevok v téme: PPP a sviatky
iriska.

môzete tu napisat vsetci, ktori chcete k tejto teme nieco povedat,svoje obavy, pocity, pohlad na to, ci by sa mali v tento cas urobit nejake upravy v jedalnicku v tych rodinach, kde je problem s ppp.
dievcata, coho sa obavate, co by ste si priali od rodicov? aky pristup k jedlu? aj rodicia, lebo casto mate iny pohlad ako vase dcery,casto im chcete vyjst v ustrety, ale oni nehovoria,tak neviete coho sa boja.
mozno to, co tu niekto napise, pomôze aby sa tie dievcata, co sa liecia alebo zvlast tie, co s liecenim este nezacali, aby sa vyhli zbytocnym problemom, vycitkam,ci zhorsenim ich situacie. a aby to potom neriesili zvlast tvrdym spôsobom.
lebo dokazat sa ovladat medzi tolkymi sladkymi a tucnymi jedlami maju aj zdravi, nie to dievcata s poruchami prijmu potravy,ktore to potom naviac riesia nespravnym a znicujucim sposobom.
dakujem

lena22

Prečo si smutná? Že budú Vianoce? Problém s jedením? Tiež si myslím, že rodičia by pri tejto diagnóze mali v záujme zdravia dieťaťa ustúpiť od starých vianočných tradícií. Ale musia vedieť, čo vás trápi. Povedzte im to, spolu sa dohodnite, čoho bude symbolicky (napr. tých koláčov)a čoho nadbytok (ovocia, orieškov). Prajem pokojné sviatky všetkým v tejto téme.

smutna

ani ja neznasam vianoce.nestoji mi to za to.nervozita,krik,vycitky a hadky.vsetci su s nervami napokraji a ja preto zeriem.nezvladam ten predvianocny stres a povianocne zvady o peniaze.ze nie je z coho zit.tak nech nerobime vianoce,aj tak je to len zbytocna okazalost a kvoli ludom.nechcem darceky ani jedlo.neznasam tie kolace.kvoli jednej vecery mi nestoji ta uzkost za to.

igris

takze , u nas nikto netrpi ppp a vyprazaneho kapra nebudeme mat, kto sa prida ? :) Vobec mi to neprekaza pripravit nieco co je nestandartne, ved to jem ja a moji najblizsi . U nas bude peceny losos v alobale, varene zemiaciky a zeleninovy salat. Zakusok niaky asi bude, ale do buduceho roka urcite pohladam niaky so suseneho ovocia, potom napisem.

bojko

nezomrela,ale u nas budu iba kolace rezne,salaty s majonezou a vela kolacov a ja ich budem chciet jest,lebo nebudem vediet prestat ked tam budu :-( cely tyzden budu a vsade kde pojdem ma budu nukat.

Alternativa

Totiz ta torta by vobec na Vasom stole tieto Vianoce nebola. Lebo tento rok by ako sladkost bolo to ovocie. Hmmm?

Alternativa

Verim, ze tuto temu si pozru rodicia. Bojko, fakt by si "zomrel/la", keby si si miesto velkeho kusa torty /alebo aj 2-3 kuskov/ nalozil hoci aj 2-3 krat misku ovocneho salatu?

bojko

ja sa tiez tych sviatkov bojim.nedokazem odolat a budem si to vycitat :-( kazdy ma bude nukat a prejem sa ako prasa. co budem potom robit? :-(((( asi zomriem.