Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to

Príspevok v téme: Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to
janka91j18

Ahojte Ľudia
Chalani aj Baby !!!
Mám Otázku/Otázky .........................

Mám 18rokov A vadí mi skôr uraz keď mi začnú Tikať,fakt nemyslím rovesníci alebo niekto taký starý ako ja ale taký v obchode.u doktora,proste von!!!
Keď som mala 15rokov každý my Vykal a teraz mi Tikajú ako malé deco...napr..že:Čo chceš dievčatko,aleboČo by si chcela moja,v bloku si zdravíme..ja Dobrý Deň a ony AHOJ jak decko...fuuj..alebo u Doktorky ,som bola u krčnej a tiež tikala...jak decko.
Som si už povedala keď mi začnú tikať tak ja im odpoviem ale tiež tikaním...

Alebo taka baba(50r) v obchode si kupovala vložky a ne vedela aké ma kupiť,popýtala ma poradu..ale jak deco...Hej Ty nevieš,.....tak ma to naštve

Otázka na Vás aké máte s týmto skusenosti Vy??? Urazíte sa zato ked vám tikaju???

Alebo od ktorého veku vam už netikali ale len vykali...

Ďakujem
--------------------
www.zdravie.sk

cylinderka

Na jednej strane ta aj chapem, ale nejeduj sa tak, to nie je dolezite, pridu horsie veci v zivote... A v skole vam profesori vykaju? Nam tykali, akurat jeden vykal a bolo nam to divne. Teraz na vyske tiez niekto zatyka a to mi uz bije do usi, toto sa uz nehodi.

roman08

preco ti to vadi?mne vadi ked mi napr. susedove deti vykaju ako keby som bol nejaky stary dedo.vykanie si podla mna vymyslela slachta v tych davnejsich dobach vsimni si napriklad ze bohu sa tiez v modlidbach alebo prosbach tyka.a ten je o hodne starsi ako ktorykolvek clovek.mna vytaca ked ma oslovi starsi clovek odomna aj nejaka babka a vyka mi,ale na druhej strane mi je blbe starsiemu cloveku tykat uz sa mi viac krat stalo ze mi v praci povedal nejaky clovek ze co mu vykam neviem ja som tak nauceny a je mi blbe mu tykat ked viem ze by mi mohol byt otcom.

kvetinka-BA

Ja mam 21 a vacsinou mi ludia vykaju, asi od sedemnastich. Zavisi od toho, ako vyzeras. Od mojej rovnako starej (alebo skor rovnako mladej :))spoluziacky si pytali v obchode obciansky, ked kupovala alkohol, lebo jej neverili, ze uz mala 18. A raz ma tiez zarazilo, ze mi sused tYkal, hoci sme sa nikdy spolu nebavili.

Tendenciu tYkat maju dospeli, ktori maju deti/vnucata v nasom veku (beru nas ako kamosov ich deti/vnucat - a tym tiez tYkaju), ludia, ktori prichadzaju v praci do kontaktu s mladymi a vacsine z nich tYkaju (lekari, ucitelia...) a kamarati/kolegovia nasich rodicov, ktori nas poznaju dlho, odvtedy, co sme boli este deti a tak nam logicky tYkaju doteraz. Takze tieto 3 skupiny ludi by som neriesila, im ani nenapadne, ze by nam mali vykat, hoci vek na to teoreticky mame. Ak Ti tYka niekto cudzi a zda si Ti to neprimerane, kasli na to. Trochu to cloveka stve, chapem, ale bud rada, ze vyzeras mlado. Lepsie, ako keby Ta povazovali za tehotnu a uvolnovali Ti miesto v autobuse, napriklad. A hlavne, ze my vieme, ze cudzim ludom, ktorych nepozname, sa vyka.

janka91j18

Ale vieš to ma hneva že ma beru jak decko...Tz Ty....
Kedy mi už budu Vykat???

Budem tak robit..aj v obchode ale hoc kto mi začne tikat..budem mu aj ja tikat...a som zvedava na jeho reakciu

cylinderka

Mam 23 rokov a mne vobec nevadi, ked mi niekto zatyka, skor naopak, zda sa mi to roztomile. Aj ked ide o deti, aj ked o starsich. A napr. vidavam, ze v kaviarnach, obchodoch mladi zakaznici tykaju mladym casnickam, predavackam... Ja nie - vykam kazdemu cudziemu, aj ked ma len 18 rokov a nepoznam ho.

tibike81

na mňa dnes pokrikovali malí spoluobčania: "ujo, ujo, čo fotíte?" ale keď som ich cvakol, milo sa usmievali...