Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to

Príspevok v téme: Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to
janka91j18

Ahojte Ľudia
Chalani aj Baby !!!
Mám Otázku/Otázky .........................

Mám 18rokov A vadí mi skôr uraz keď mi začnú Tikať,fakt nemyslím rovesníci alebo niekto taký starý ako ja ale taký v obchode.u doktora,proste von!!!
Keď som mala 15rokov každý my Vykal a teraz mi Tikajú ako malé deco...napr..že:Čo chceš dievčatko,aleboČo by si chcela moja,v bloku si zdravíme..ja Dobrý Deň a ony AHOJ jak decko...fuuj..alebo u Doktorky ,som bola u krčnej a tiež tikala...jak decko.
Som si už povedala keď mi začnú tikať tak ja im odpoviem ale tiež tikaním...

Alebo taka baba(50r) v obchode si kupovala vložky a ne vedela aké ma kupiť,popýtala ma poradu..ale jak deco...Hej Ty nevieš,.....tak ma to naštve

Otázka na Vás aké máte s týmto skusenosti Vy??? Urazíte sa zato ked vám tikaju???

Alebo od ktorého veku vam už netikali ale len vykali...

Ďakujem
--------------------
www.zdravie.sk

janka91j18

do kedy mu budu davať ten polovičný listok...
do kedy mi budu aj lekari tykat? ked to je lekar pre dospelých...tykanie tam nepatri..

a som si myslela že ked za hranicami..ina mravy..
ale i tam tykanie....
neviem sice cudzie jazyky iba trošičku anglicky a tiež poľsky trošku
ale toto pochopi každy že then you ,TY jesteš,Ty co...nééé

toto my vysvetlite...toto ma trapi veľmi

janka91j18

pokora??? mám pokoru,až dosť...prijmem to..a robim sa že nič
ale keď som im ja raz začala tykať..vadilo im to....

decko?
dobre,malujem sa,mam čierne vlasy,som vysoka(170)...nenosím mini sukne ale obliekam sa ako hmm..nie deti

čo ešte treba aby mi netykali

simca?

mam 36 rokov a vadi mi, ked mi synovi kamarati vykaju a volaju ma teta. so vsetkymi som si normalne potykala a oslovuju ma menom, pride mi to normalne. no mojej kamaratke vadi, ze moj syn jej tyka a vyslovene si ziada, aby jej tykal.jej dcera mi tyka a mne sa to paci.
no ked som nastupila do noveho zamestnania, kde mi od prvej chvile zacala tykat kolegyna, ktora ma 55rokov a to mi zacalo prekazat, lebo nenavrhla mi tykanie, takze ja som jej vykala a ona mne tykala, no upozornila som ju na to, ze si to neprajem.bola velmi prekvapena, lebo je na vyssej pozicii ako ja a mala pocit, ze moze vsetko.

jajka001_

no boze tak vyzeras ako decko, ved este stale si decko :) tak sa zacni inak obliekat, maluj sa, hned ostarnes o pat rokov

Monana123

Janka, chýba ti proste pokora. To je celé. Nie je ti čudné, že ostatných ľudí to netrápi tak ako teba? Ešte budeš rada keď ti zatykajú, lebo keď budeš stará bude ti to lichotiť. To, že vyzeráš ako dieťa umocňuje tvoj hnev keď ti tykajú...to tykanie/vykanie je podľa mňa iba nejaký povrchný problém ktorý riešiš...ide vlastne o to, že sa už necítiš ako dieťa, ale všetci ťa tak vnímajú a aj sa tak k tebe správajú.

janka91j18

kedy???

mám 18r,ale vypadám na 14r
aj 15r mi hádaju
nemam chalana
zato že vypadám na 14

a tykaju mi,a furd polovičný lístok
aj urazí ma to že aj za hranicami tykanie

nemam slov,do plaču mi je

janka91j18

Fakt?
Tak jak sa mam potom spravať?
Vet to je slušne ked mi tykaju? Toto asi je slušne,ale ked ja im tykam tak neni...
som zvedava:
do kedy mi budú tykať.....
do kedy mi budú tykať v zahraničí,napr.Poľsko alebo Anglicko(hnustné narody,nevedia kde je slušnosť aj praha..ked som bola)
do kedy mi bude dávať šofér polovičný lístok do 15rokov už som mu povedala že mi je 18rokov..

do kedy mam toto trpiet a ešte sa usmievat a slušne správať a jasne ked ony budu MNE tykat ja im vykať aj ked najradšej by som povedala že:::čo sa pozname?:::sme rodina??::: prečo mi tykate:::a začala by som tykat aj ja....ale čo je na tom zle ked im začnem aj ja tykat..ved aj oni mi tykaju

pls

Monana123

Ja mám 23 a keď mi zatykajú tak ma to skôr poteší. Aj keby si nevyzarala ako decko, aj tak by ti tykali, ver mi. :-) Skús to brať pozitívne. Pokiaľ to čo si napísala myslíš vážne, tak ti budú tykať asi hrozne dlho, pretože si naozaj dieťa! Pretože dospelého človeka niečo takéto nemôže trápiť. :-) A tým, ako sa k nim správaš keď ti zatykajú len dokazuješ to aká si hlúpa a nezrelá.