Uzkost v chrbtici

jessica 11

evvca v x prípadoch majú ľudia problémy so žalúdkom, pichanie pri srdci, neidetifikované bolesti chrbtice, hlavy...a spuštačom týchto bolestí je naša psychika, ktorá to odráža na chrbtici...ľudia si myslia, že majú problémy so srdcom, žalúdkom a iné...ale pokiaľ všetky výsledky sú v poriadku, čo je vždy...ak človek trpí psychickou poruchou...pacienti majú úzkosť, strach z toho, že zomrú, odpadnú, trasú sa im kolená, potia sa v zvýšenej miere....a práve v chrbtici sa u niektorých pacientov toto odzrkadluje...najčastejšie pri panickej poruche...je výrazna bolesť chrbtice....
nespavosť v noci, búšenie srdca...a hlavná je tá neznesiteľná bolesť ku ktorej sa môže pridružiť bolesť klbov, svalov.
ludia trpiaci panickou poruchou neustále navštevujú neurologa, kardiologa...a nechápu, ked im ten povie, že sú v poriadku...hoci oni neustále pocitujú bolesť....prestanú veriť im, a myslia si, že sú na tom zle a veľmi zle....
ak je problem v chrbtici, či už blokáda, zápal, posunutie platniciek a iné..to lekár zistí, to nie je problém, vtedy je obmedzenie v pohybe....a neurolog by sa mal v tom prípade pýtať na duševné zdravie človeka....hlavne či prežil stres, traumu....niekedy veľa udalostí prežijeme a až po čase to náš organizmus nám dá pocítiť ako to s ním je...

jessica 11

Slavenka...tak u teba je toho veľmi veľa...treba postupne pracovať s tým čo si prežila a uzatvárať ako sa hovorí "smetný kôš" to čo sme prežili, alebo iné prirovnanie do šuflíkov svoje negatívne zážitky. Opísala si tu to tak z každého rožka troška a to nie je dobre...všetko čo si prežila je potrebné sa postupne vyrovnať...dieťa ide do školy, chceš ísť do práce, chceš dieťa, necítiš sa dobre.....
To chce poriadok...v prvom rade dať si do poriadku zdravie a venovať sa rodine..až ked budeš v poriadku možeš uvažovať o nástupe do práce a nad potomkom...tehotenstvo je zátaž na organizmus ženy podotýkam zdravej...aj keby tehotenstvo si nejako zvládla po pôrode sa môžu vyskytnúť komplikácie...ženy mávajú depresie, úzkosti, laktačné psychozy....z dôvodu, že s pracentou odíde z tela aj veľa hormonov, preto žena po pôrode je veľmi citlivá, plačlivá....a ked pridáme k tomu tvoje ťažkosti a pomyslenie starať sa o dieťa a dalšie narodené a tvoj stav...to nie je najlepšia kombinácia, ver mi.
Presne mi opíš tvoj stav súčasny- myslím tým koľko spávaš, čo jedávaš a piješ, koľko času venuješ sebe, ako si na tom s pohybom?

evcca

jesicca11, prave, ze ma uputala kombinacia neurologia-bolesti chrbtice a vplyv na psychiku.
hlavne po odbornej stranke.
nevidela som nic zle v tom, ze sa ta to pytam.

adik10

Musim sa pridat aj ja mam taketo bolesti ale v hrudnej casti chrbta mam tam aj nejaky vyrastok mozno mi ten sarapati ale jedno je iste ze ked som v strese tak mi to preraza az dopredu na hrud.Prvy krat ked som dostala take bolesti som myslela ze mam infart ale bolo to sposobene velkou zatazou "stahovanie" a nasledne som z toho dostala strach ze mam daco so srdcom az to vyustilo do panickej poruchy a samozrejme bolesti neustupovali.Az ked som sa ukludnila bolesti vymyzli.Aj dnes som ich mala ako keby take pichanice do chrbta vlavo ale uz viem o co ide tak sa tak psychicky sama davam dokopy.

slavena

mam za sebou velmi tazke obdobie z ktorého sa nemozem psychicky dostat. Pred dvoma rokmi sa mi zabil bratranec na motorke, tento rok moj druhý bratranec trpiaci schyzofreniou upálil Zofiu Bosniakovu a mna to velmi trapi. Stale citim uzkost a strach a nemozem spavat. Stale sa mi to vsetko dookola premieta ako film. Pred mesiacom mi zistili ze dietatko co nosim pod srdcom je mrtve a musela som ist uz na 4 kyretaz. Mam uz strasny strach aj s doktorov. Casto sa mi sniva o starkom a o bratrancovi co sa zabil ako som pred kostolom a za mnou su ich hroby. Svokra mi poradila aby som sa modlila za nich, nech odpocivaju v pokoji a pomohlo. Velmi vela sa teraz modlim. Celý den som napäta a nervozna. Strasne ma boli az pali zaludok, mam triasku a vzdy ma prezenie, som slaba a bodlamuju sa mi nohy, toci sa mi hlava, stres mi neda dýchat. V noci musim mat pustenu muziku a svetlo aby som aspon ako tak zaspala. Len nieco buchne a uz sa hned zlaknem. Strasne sa bojim o dcerku aby sa jej nic nestalo. Je to taky malý cirkas a furt vymýsla. Velmi chceme dietatko a preto sa bojim ist ku psychologovi, uzivat nejake lieky na upokojenie. Neviem co mam robit. Niekedy je lepsie a niekdy hrozne. Dcerka ide uz do skolky a chcela by som ist do prace a preto sa bojim tých liekov. V detstve som zazila tiez traumu. Skoro som sa utopila, ale nastastie ma nasli a vytiahli. Moj otec ma psychicky týral az kým som sa nevydala. Teraz bývam v ich byte a nasi si postavili nový. Strasne zle sa v nom citim a deprimuje ma. Vsetko sa nam v nom kazi a furt len opravujeme. Nie je ani penazi. Niekedy neni ani co do ust. Neviem co uz robit. Zistila som ze ten pokec na fore mi prospieva. Citim sa cez den lepsie.

jessica 11

Milá Evca ...tvoje konštatovenie v presnom znení-jessica 11, zaujimalo by ma ze ako co pracujes, pri takejto naplni prace.....
nie som tu od toho aby som sa robila hrdinka, len ma zaujíma ľudská duša jej problémy a vplyv na telesnú stránku....snažila som sa poradiť, pomôcť...pre dobro.....prípadne daných ľudí ukľudniť, že čo im môže byť..to je všetko.
Mám poznatky z psychol. neurol.psychiat.alerg.-pre dospel. aj detsk.

evcca

jessica11, niektore nazory si mala zaujimave, chapem ze si chranis svoje, ale ani v jednom prispevku som na teba neutocila, neviem, kde si to vzala. ak mas ten pocit, je mi luto, ze si to takto vnimala.
ja som tu len poupravila nazor, ze psycholog nepicha oblbovaky, ze to popripade robi psychiater a skutocny psychiater to spravi, len ak ma na to dovod. sama pises, ze je to o tom, komu sadne aky lekar.
mame si pomahat a nie dokazovat, kto je aky hrdina a spasi svet. kazdy nazor niekoho obohati, ako to, ze kazdemu sadne niekoto ini.
a zvedavost, nie je niekedy zla.
tak asi tolko.

evcca

bola to len cista zvedavost, ze som sa opytala kde pracujes. no ok, tak si to nechaj pre seba.
nezhadzujem, nekritizujem.
v podstate mi je jedno kde robis.

adka00

vIES STALE MAM POCIT ZE MI ZOSTANE ZLE ,ZE ODPADNEM A POTOM SPANIKARIM .aKO SI PISALA SANDY ZACINAM MAAT Z TYCH BOLESTI PANIKU.ALE SNAAZIM SA MOCEM SA V ZAHRADKE IDEM K SUSEDE HRAM Z MENSIM FOTBAL SRANDA ZE NO NEOPUSTAM SA MUSIM SA POZBIERAT .A SOM RADA ZE MA CHAPES SI DOBRY ODBORNIK VIES LIECIT SLOVAMY A TO NIEKEDY VIAC POMOZE AKO LIEKY.DOBRU NOC MOJA