PROSIM o radu

nikka

asi teda pojdem darovat krv. neviete mi poradit, kam mam ist? lebo prvykrat, ked som darovala krv, tak to bolo v skole (na vysokej). na ake oddelenie mam ist?

123456

moja a co tak iny lekar ked uz len o to ide... neviem ci ti to najdu pri beznom odbere pokial tam neda lekar poziadavku na vysetrnie na hepa B... alebo.... chod darovat krv... a oni predtym kazdeho testuju... tak tam by ti to zistili ak by si ju mala....

nikka

fakt mi nevie nikto poradit?
ide o to, ze moj priatel ju ma. sme spolu uz 3 roky, vysledky mal vzdy dobre a ked som po roku, co sme spolu spavali(bez kondomu, len antikoncepcia) bola darovat krv, mala som krv v 100% stave. teraz ma vsak vysledky horsie a chcem si ist dat urobit testy, ci hepatitidu nemám aj ja a dat sa pre istotu zaockovat. viem, ze som sa mala dat hned na zaciatku, ale to, ze je nakazeny mi priatel povedal az po tom, ako sme spolu zacali spavat. Ked mi potom po darovani krvi povedali, ze som ok, predpokladala som, ze ked som sa nenakazila po roku, tak sa uz nakazit nemozem. ale teraz, ked ma zhorsene vysledky nie som si tym uz taka ista.
No a dalsi problem je v tom, ze byvam na dedine, kde mam aj obvodneho a viem, ze ked tam pridem a poviem, ze mam podozrenie, ze mam Hepatitidu B, budu sa o mne rozpravat hluposti... viete ako to chodi na dedine. bolo by mi to v podstate jedno, ale myslim, ze moji rodicia by zobrali dost zle, ze moj priatel ma hep. B a to nechcem, lebo viem, ako k nemu vsetci pristupovali, ktori o tom vedeli. kozna mu dokonca povedala, ze ho neosetri, ze je narkoman... pritom sa nakazil pri operacii, ked mu dali transfuziu nakazenej krvi.
preto nechcem, aby to vedeli ludia okolo nas, aby sa mu nevyhybali, nechceli chytit do ruk nic, co predtym drzal on...
tak ak niekto vie, ci mi urobia testy automaticky pred ockovanim, alebo len ked poviem, ze mam podozrenie, ze mozem byt nakazena, tak mi prosim napiste