Kojenie

Príspevok v téme: Kojenie
Lijanaj

Dobry den vsetkym.Ja by som sa chcela spytat na kojenie.Pretoze mam 3 mesacneho chlapceka a mam pocit ze uz mu nestaci moje mlieko.Doteraz krasne priberal a po kojeni bol spokojny a dokazal prespat celu noc.Teraz sa mi v noci budi,po kojeni byva mrzuty a pyta si zastejsie jest.Moja mama mi radi aby som ho teda prikladala castejsie na prsnik.Ale ja si myslim ze by som mala zacat prikrmovat umelym mliekom.Poradte mi co je dobre na tvorbu mlieka.A este som sa chcela spytat na jednu vec.Hovori sa zeny co koja nemaju menzes.Ale ja ho mam.A vraj to mlieko potom neni take kvalitne.

modracik

Ja mám 4 deti, každé som odkojila,najviac prvé, 1rok a 4 mesiace.Ostatné asi tak rok.Zo stravy som si varila rascovu zapraženú polievku,pustíš do nej vajíčko-recept starých mám.Okrem toho je dôležitá kvalitná výživa-a tú som brala v podobe doplnkov výživy Fields of Greens a detských vitamínov Kids-tablet.fme.Mliečko bolo tým výživné a stačilo.po pol roku som davala aj šťavičky.

titi...

Ked som ja rodila vôbec nedali babätkám v nemocnici prevarenu vodičku,kojiť podľa potreby.Dcéra mi kvôli žltačke bola aj v inkubátore aj tam som musela chodiť kojiť.Primár oddelenia to vysvetloval tak,ked dieta začína piť mlieko,na začiatku to riedke je ako vodička,potom papá mliečko ako stravu.V horučavách neviem ako robili,ja som rodila v marci a v novembri.Doma som už dávala lyžičkou čaj fenyklový,pokiaľ som kojila moc mi nechcela,až potom ked pila Bebu.

ejuja

Po troch mesiacoch sa dieta meni. Aj so spankom aj s papanim. Ja mam dve deticky, neviem si predstavit, ze by som ich prikladala vzdy ked si vyptaju. Ved to by som ani nikam nechodila iba by som sedela doma a mala dieta na prsniku. Podla mna je smadne. Nechapem mamicky, ktore odmietaju dat dietatu prevarenu vodu alebo cajik - ze im staci mlieko. Skus Ty pit mlieko cely den ci nie si smadna?! Ja som davala detickam hned ako sme prisli z nemocnice, dokonca mi tam aj porodne asistentky kazali v horucavach davat aspon po lyzickach ked nie z cumlikovej flase. Tak skus mu uvarit rascovy caj alebo kup nejaky v lekarni a davaj popri krmeniu aj nieco pit. Taktiez si mozes uvarit Ty rascovy alebo fenyklovy caj. Dokonca je caj aj pre kojace matky a ten mi velmi pomohol. Vela pit, a jedla som aj vela polievok - to vraj tiez pomaha. Tot moj nazor.

zuzula11

A este k tomu menzesu ... Ja som LEN kojila a kedy deti chceli a dostala som menzes pri oboch detoch hned po sestonedielke ... A nemyslim si, ze kvalita mlieka bola ina ... Len ja som bola nervoznejsia a dieta to vycitilo ...

zuzula11

Ja som obidve deti kojila vyse roka a nikdy nemali umele mlieko. Pocas prvych mesiacoch - a hlavne v lete - som ich kojila kedy chceli, hlavne kvoli teplu. Urcite ich neprikrmuj pevnou stravou. A este skusenost s mojim synom - od druheho mesiaca bol nepokojny, stale chcel na prsnik a v troch mesiacoch mu vysli prve zubky. Kedze nikdy nechcel cumlik, myslim si, ze prsnik mu aj akosi masiroval dasna ... Mozno budete mat prve zubky ...

peri

Ja mam tiez 3 mes. synceka a vidim ze spapa viac mliecka ako ked bol mensi. Kazdy den zjem jeden cely vodovy melon a mam dost mlieka. Skus to, aj ked na silu..

dagi

V 3 mesiacoch by malo stacit dietatku materske mliecko.Ja som kojila dva a pol roka,pol roka len materske kedy sa malemu zaziadalo.Nukala som mu aj umele ,ale odmietal ho.Mohlo by sa stat keby si zacala s umelym ze by mu nesadlo a mal by problemy s naduvanim,pripadne alergiami.Ako ti uz radili,vela pi tekutin a davaj mu cucat kedy bude chciet.Mozes mu ponuknut cajovu lyzicku prevarenej vodicky v tychto horucavach.Na jednej strane je kojenie mozno vycerpavajuce ale stoji to za to.Ale ak by si sa mala trapit a byt z toho nervozna pokojne vyskusaj prikrmovat a budete spokojni obaja.

dd

tak tak, teraz som si spomenula, ze ked sa dcerka narodila, tiez bolo priserne horuce leto, mala mesiac ci dva a dokonca pytala kazdu stvrt hodinu..bola som z toho hotova, unavena..ale s podporou mamky sme to vydrzali..

bardotova

ak chces pokracovat v dojceni, prikladaj ho tolkokrat, kolkokrat si zaziada. pri umelych formulach mozes meriat cas a prestavky medzi jedlom, pri dojceni netreba, tam treba pocuvat dieta.
teraz ked je horuco, je mozne, ze si dieta vyziada pit aj kazdu hodinu, pritom mu nie je potrebne doplnat ziadne ine tekutiny.
ak zacnes dieta prikrmovat formulou, je velmi pravdepodobne, ze zakratko bude odmietat tvoje mliecko, lebo si vyberie lahsiu cestu.

dd

ak chces mat pre malickeho dost mliecka a dojcit ho viac ako tieto 3mesiace, tak ho rozhodne zacni castejsie prikladat ako radi mamka..ja som do pol roka dcerku len dojcila a este aj teraz, ma 2roky, si obcas troska cucne(vecer pred spinkanim) a prekonavali sme viackrat aj tzv.laktacne krizy - treba dietatko castejsie prikladat, pit tekutiny, zdravo a pestro sa stravovat..mozno prave jednu taku prekonavas a kedze je malicky uz vacsi, pyta si viac..na to, aby sa Ti zacalo tvorit viac mliecka je treba par dni..inak aj ja som dostala menstruaciu po 4mesiacoch od porodu(sesterka presne po roku)..zavisi to od viacerych faktorov - napr. tusim aj od dedicnosti, aj od toho, ako casto maleho dojcis, kolko su medzi dojcenim prestavky, ci je to pravidelne atd(kedze pises, ze prespal cele noci, tak sa ani moc necuduj, ze si dostala tak skoro menstruaciu)..inak nasa dcerka byvala troska mrzutejsia, ked som mala dostat menstruaciu a ked som ju mala..ale myslim, ze tvrdenie, ze pocas menstruacie nie je take kvalitne mlieko je blbost..kvalita mlieka zavisi od toho, co jes..