Syn sa zhorsil v uceni,ako mu pomoct?

Príspevok v téme: Syn sa zhorsil v uceni,ako mu pomoct?
ivana5555

Som matka dvoch synov....4rocneho skolkara a 12rocneho ziaka 7.rocnika ZS.Syn sa v poslednom case dost zhorsil v uceni.Treti mesiac hrava bascetbal,takze to zacalo aj trosku tym ze ma menej casu a jednak ho navstivila aj puberta.Myslimze sa potrebuje viac ucit a ja uz neviem ako mam postupovat.Som na neho uz velakrat velmi nervozna a alergicka...kricim a aj mu nadavam.Viem ze je to nespravne a neskor to olutujem..no neviem si dat rady pretoze velmi prezivam tie jeho zhorsene znamky.Vidim ze sa mu uz tak nechce ucit .Ako ho mam prebudit a vtlc mu do hlavy aby mu viac zalezalo na uceni???????????

damaxy

no neber to tragicky a zacni uvazovat co s tym.ZZatial boli na vysvedceni dôlezite koncorocne znamky,cize je dost casu este prospech zlepsit.Deti potrebujú mat v nas priatelov hlavne v tomto veku nie su uz celkom deti ani celkom dospelí,treba im nechat priestor aj na vyjadrenie sa k urcitym veciam.Da sa to urobit aj v inom prostredi ako domacom co tak ist na zapas potom niekde na dzus a tam prebrat jeden uspech a potom zacat nenasilne aj o skole.Hadky k nicomu nevedu,ked je dusno prerus rozhovor a zacni opet mozno ale z inej strany.Dalsia vec,ktoru by som ja urobila pozorovala by som jeho spravanie a ohladom prospechu a celkove spravania zasla by som aj za vyucujúcimi zistit co sa deje a ich pohlad a nazor vypocut.Miluj svoje dieta,ukaz ze mu veris a chces mu pomahat.

karco

ale tak znamky zase nie su vsetko. teda pokial nejde o nejaky extrem. o kolko sa zhorsil? no a ak je v puberte tak s tym uz vela nenarobis. je to uplne prirodzeny jav, ze sa deti zacnu horsie ucit a to plati dvojnasobne pre chlapcov.