ODIALENIE MENSTRUACIE A DOVOLENKA

Julnessa

Ahojte
Ideme na dovolenku a presne v prvy den mam dostat ms. Netušim čo spravit nikdy to nie je presné ale nechcem byt na dovolenke a lezat na lehatku ked mam pred sebou more na ktore som sa tesila cely rok. Pocula som ze sa to da oddialit pitim a jedenim citronu.. chcela som to vyskusat kludne by som ho jedla aj cely mesiac pokial by sa to dalo o tych 5 dni posunut. Lenze Posledne dva mesiace mi ms prisli o 2 dni skor. Tak neviem co robir - nechat to tak a dufat ze pridu o dva dni skor(ako posledne 2 mesiace) a tie dalsie dva dni na dovolenke nejako prezijem (nemam to moc silne ako kedy) alebo pit ten citron a riskovat ze sa dostavia v strede dovolenky? Zsvraj pomaha oddialit aj stres a ten pred dovolenkou mam. Tsk ja neviem :( ziadna ina metoda pre mna nie je tampony som nemala nikdy a bojim sa ich

nunacka

ahojte!!ja som brala norhetisteron 12 dni pocas dovolenky,kedze mam otca gynekologa,poradil mi to ako riesenie..pocas uzivania som nespozorovala nejaky moc velky negativny vplyv,no po douzivani som mala priserene bolesti hlavy,trvali asi tzyden a musela som navstivit az lekara.velmi sa mi pokazila plet-VELMI-co zacalo uz pocas uzivania lieku,a taktiez som spozorovala zvysenie mojej telesnej vahy,kedze liek sposobuje zadrziavanie vody,velmi silnym vplyvom.ale co mal splnit to splnil...

renusi

ahoj,nie je nic,keby si brala antikoncepciu,to by slo,neurobí sa 7dnova prestavka,pokracuje sa dalsim balenim.
ty na gyn.vysetreni este nebola?jooj,to by trebalo....

slniecko:))

ja222, ja ta chapem.
minuly rok som riesila podobnu dilemu a je dost mozne, ze tohto roku ju budem riesit opat. neviem, uvidime.
k veci - minuly rok mi vychadzal menzes prave v den odchodu. tiez som nevedela ci to mam riesit pomocou tabletiek, ktore mi predpisal lekar (bola som si ich dat predpisat), alebo vsadim na babske recepty, alebo sa to posnazim zvladnut s tamponmi. mne najviac vadilo len to, ze mam velmi bolestivu menstruaciu a prve dva dni dovolenky by som len prelezala na hotelovej izbe. tak to byva aj v beznom zivote, prve dva sni mam horzne boledti a krce, nemozem sa ani hybat, vtedy len lezim v posteli, pijdem caj a dam si tabletku, ktora zaberie az po neviem kolkych hodinach.
precitala som si rozne diskusie na ten liek Norethisteron aj tu na zdravi, aj na inych forach, pozrela som si jeho samotny pribalovy letacik a nakoniec som sa rozhodla, ze ho nezacnem uzivat. bala som sa tych neziaducich nasledkov, ktore by sa mohli dostavit a prave s nimi by som mala este viac pokazenu dovolenku. a navyse, bala som sa aj toho rozhadzaneho cyklu v nasledujucich mesiacoch a tiez naslednej velmi bolestivej menstruacie.
viem, ze u kazdeho je to velmi individualne, ale moja kamaratka s tym liekom mala problemy. povedala, ze ak by teraz riesila opat takyto problem, uz by ho nebrala. pocas celej dovolenky bola malatna, bolela ju hlava, brucho, bola nafuknuta, mala nechutenstvo. tvrdila, ze vsetko to mal na svedomi uz spominany liek. ja viem, ze keby som ho brala, nemusela by som mat ani najmensi problem, ale predsa len, bala som sa.
tak som to vyriesila pitim citronovej stavy. menzes mi skutocne dorazil v den odchodu, tak od rana som pila na litre cistu citronovu stavu. doteraz sa divim, ale uplne mi ho zoslabil, ale co je najlepsie - veeelmi mi zmiernil moje krce. pocas cesty som si nemusela vymniet vlozku, co normalne by som musela vymenit asi 3, 4. v prve dni som sa nekupala ani s tamponmi - tie velmi zle znasam a snazim sa ich pouzivat v nevyhnutnych pripadoch. bola som na plazi, len tak si oddychovala, citala si, bola v tieni. po 4 dnoch mi menzes skoncil a spokojne som sa vrhla do mora.
bola som rada ako to nakoniec cele dopadlo a hlavne, tesila som sa z toho, ze som ten liek neuzila.

ja222

ide o to,ze minuly mesiac mi zacala menstruacia 20teho. tento mesiac by mala tak par dni predtym a v piatok odchadzam na dovolenku. keby som mala teraz skor menstruaciu aspon v stredu, stvrtok tie prve dva dni,tak by tie ostatne boli ok. preto neviem ci skor sa dat na babske recepty alebo nejak oddialit menstruaciu. som zufala :(( nemam chut si pokazit celu dovolenku :(((

slniecko:))

tie liek sa vola Norethisteron - je viazany na lekarsky predpis. mnoho bab s nim ma zle skusenosti (bolesti brucha, hlavy, nevolnosti, napatie v prsiach, krce, rozhadzany cyklus, nasledny menzes velmi bolestivy), ale niektore s tym nemali najmensi problem. je to individualne. kazdy organizmus na neho reaguje inak.
"babske recepty" - pitie stavy z citrona oddialuje menzes, naopak pitie cerveneho vina, horuci kupel a caj z koprovych semienok ho priblizi.

ja222

no teraz rozmyslam ci do piatka ma nejaky zoberie aby mi nieco predpisal.je s tym spojene nejake blizsie vysetrenie?lebo uz mi napadlo aj to, ci nepoprosim kamosku aby si to dala predpisat a dala mne. alebo to tak nejde?

alzbee

Bez predpisu nie su ziadne...a aj tie, co ti predpise lekar ti nezarucia, ze menzes vobec nepride, je dost mozne, ze aj tak budes mat spinenie.