ake je to mat dieta? alebo kedy je ten spravny cas mat dieta?

Príspevok v téme: ake je to mat dieta? alebo kedy je ten spravny cas mat dieta?
usiko

ahojte, mame 3 rocny vztah, z toho spolu byvame 2 roky, rozumieme si a vsetko je v poruadku. planovali sme svadbu, ale nenasli sme vhodne priestory, pretoze to chceme mat na neobvyklom, ale peknom a nie drahom mieste, a v okoli nic take nie je, dost dlho sme tie priestory riesili, a nenasli sme fakt nic...problem je aj ten, ze to nechceme mat na tuctovom mieste, ako su hotely a vychytene restiky, kde si pytaju za menu strasne vela, len preto,, ze su vychytene...chceli sme nieco vhodne v peknom prirodnom prostredi, s fontanou, zahradou alebo niecim taky, za rozumnu cenu...chapete..........tak som mu navrhla, ze co keby sme so svadbou pockali, mali najprv dieta a potom, ked bude mat dieta rok-dva, mozeme znova zacat svadbu riesit, mozno nam to dieta da iny pohlad na svet a nebudeme mat take naroky na priestory a tak....a bude nam to jedno, pretoze budeme mat iny zmysel zivota.....a on suhlasil....a opytal sa, kedy by somm chcela mat dietatko a ja ze neviem......a fakt neviem....nejako ma to vystrasilo, ze uz by to malo byt.....pracujem uz 10-ty rok, mam svoju pracu velmi rada a zvykla som si na tento styl zivota....praca, volny cas a tak...nieze by som chodila na parties a do pubu, nebavi ma to...skor ide o pohodlnost...a teraz si nie som ista, kedy to dieta mam mat....ci ho chcem a ci nie...na jednej strane som spokojna so svojim zivotom tak aky je, na druhej strane sa neviem rozhodnut, ci uz je ten spravny cas....nieco mi v zivote chyba a viem, ze je to dieta, len neviem ci uz alebo este cakat...na co cakat? ja neviem....je to vazne rozhodnutie a ja nieviem, chcem sa rozhodnut zodpovedne......existuje ten spravny cas? kedy to budem vediet? Ja mam 31 a priatel 37 rokov.......ake to je mat babo? co vsetko sa zmeni v zivote? menili bz ste? olutovali ste toto rozhodnutie niekedY??? prosim, poradte mi, budem vdacna za akykolvek nazor.....samozrejme, zdrzte sa prispomienok o sebectve a podobne, ak sa da.......

kamillka

kedy je ten spravny cas mat dieta?
tazko povedat, ak sa na to citis maj ho, pravdupovediac nad tymto som nikdy nepremyslala, proste to jednoducho prislo a bolo:D moja sestra sa chcela dieta hned po maturite, teda v 18,otehotnela, nelutuje

mimika*

Podla mna spravny cas na dieta nikdy nie je, vzdy sa najde nieco pre co budes este chciet cakat, ale ver mi ked raz to dieta pride tak tie ostatne dovody pre ktore si ho nechcela sa zazrakom vytratia. Ved ty a tvoj partner nemate 20 takze ste urcite aj trosku zabezpeceny a aj vyzrety a nechcem byt hnusna ale aj starsi, nuz byt vami uz by som necakale, ste totiz v najlepsom veku mat dieta a vediet si ho aj uzit. Inak ked mas dieta tak sa tym zivot nekonci a nemusia sa koncit ani tvoje konicky. Zivot bez dietata nie je naplneny, je to totiz ten najkrajsi plod lasky. Drzim palce pri rozhodovani.

smaragd

usiko, zasa na to necakaj, az sa budes vediet postarat o dieta :-))) to sa matky najlepsie ucia az ked to dietatko maju.
samozrejme, teoreticky sa mozes nechat poucit, ale najviac sa naucis az starostlivostou o vlastne dieta.

usiko

sweet lilot,

no, aspon niekto....vdaka.....

vies, prave o to mi ide, mam na to vek ale akoby som vnutri citila, ze sama som este dieta.....na druhej strane uz som mala take tie pocity byt mamou.....ale nechcem to unahlit, nechcem mat dieta len preto, ze som stara...vies...nebolo by to spravne, co ked sa nebudem vediet on postarat?.....aj ked na druhej strane, niekto mi vravi, ze nikdy nebudem vediet kedy je spravny cas....jednoducho, ked otehotniem, tak vtedy pocitim, ze to bolo spravne.....

usiko

jajka,

my peniaze mame, na svadbu, len nie sme ochotni platit 100 nasobne prirazky za vsetko dodavatelom len preto, ze to ma vsetko privlastok "svadobne". nam sa to zda chore, a pre taku neposdtatnu vec akoje svadba, nedame zarobit niekomu, kto si to nezasluzi, mne sa to protivi, kupit si svadobnu kyticu z jednej slnecnice za 50 eur, ked viem, ze keby som nepovedala ze je svadobna, tak by ma stala 5 eur s vyzdobou...a nieje to o tom, ze sme skupi, my si doprajeme, aj druhym doprajeme, ale jednoducho nebudeme podporovat tento druh zdieracskeho priemyslu....je nam to proti srsti, takze aj o tom to je....hlavne ked ani ja po tom netuzim...tak neviem, preco bysom to saskarenie mala absolvovat......viac menej ide o to, ze uz ked budeme rodina, tak mozno zmeni nazor aj moj priatel a jeho mama, a moze byt len sobas bez svadobnej hostiny....to by som brala......a mozno ja zmenim nazor, a budem ochotna sa vydavat v bielych satach a v nejakom vychytenom tuctovom hoteli, kde si kazdy rezervuje miesta rok vopred, ktory sa mi teraz protivi.....neviem...moja otazka vsak skor smeruje k tomu, kedy zena vo vnutri, v mysli a v srdiecku citi, ze je ten spravny cas......to som sa nevyjadrila uz niekolkokrat jasne? ako inak to mam este formulovat? neriesim tu svadbu, ani to, ci dieta pred nou alebo po nej, to je nasa vec a v tom mame jasno, riesim tu, KEDY ZENA CITI, ZE JE TEN SPRAVNY CAS? KED NAZERA DRUHYM DO KOCIKA? KED JEJ NIECO V ZIVOTE CHYBA? KED MA NA TO VEK?......pretoze ja na to vek mam, ale nechcem mat dietatko len kvoli veku, to nie je asi velmi spravne.....ze? chcem, aby sme boli pripraveni, mat ho.....ale neviem kedy to je.....tak som sa pytala na nazory a skusenosti......prosim nerieste tu svadbu, fakt nie....

sweet lolitt

usiko> ja mam na svadbu ten isty nazor. Predsa na lasku nepotrebujem nejaky zdrap papiera a ked ide o saticky a princeznickovanie, priatel mi povedal, ze oslavu nasho vyrocia v znameni svadby a princeznickovskych siat mozme mat naozaj kazdy rok ked chcem. Co sa tyka babatka, tak myslim, ze mas najvyssi vek ho porodit, aby bolo zdrave. Nemas nad cim rozmyslat, babatko len utuzi vasu lasku :)

jajka001

vies my sme tiez stale odkladali svadbu ze nemame peniaze - a potom som otehotnela a zrazu sa nasli :) asi by som sa tiez nevydala, keby som nebola tehotna - zili sme spolu, bolo nam dobre, tak sme to nejak neriesili - ale ked ma prist dieta, tak je to uz ine

usiko

vies, co, ani nie.....pamatam sa, za mi vravela, ze otec bol este vtedy zenaty......len bol problem rozviest sa....sice s mojou mamou uz dlho zil a od svojej zeny bol odluceny nieco cez rok.....aj tak sa to natahovalo......no a narodila som sa ja a po rozvode sa nasi vzali.....a su spolu statsni doteraz...takze nie, nepacil sa mi takyto postup a nepaci sa mi....ale u na side skor o to,ze ked sa nam nedari mat tu svadbu a mame dost rokov, tak by bolo dobre nacas tento krok preskocit a urobit to opacne....aby sme nepresvihli spravny vek tiez..........svadba sa da spravit aj o pat rokov, kdezto na dietatko by moxno bolo neskoro.....

jajka001

myslim, ze ti mama vela rozpravala o tom, ako a preco to spravili tak ako to urobili a tebe sa to pacilo - mam pravdu?:) urcite to ma svoje pozitiva
napr poporodnu krizu manzelov - tam si pekne zistis, co mas za chlapa, ci to ustojite, ci bude pri tebe stat - a ked sa nebude chovat ako spravny tato, mozes ho pustit k vode a nemusis riesit rozvod. a na druhej strane, mozno prave preto ze si nebude tebou isty, bude sa viac snazit.