Problemy s kolenom

Príspevok v téme: Problemy s kolenom
majco2

Do svojich 20tich rokov som nemal ziadny problem s kolenami. Bohuzial v 20tke sa mi stal uraz: Fractura chondr.cond.lat.... , proste sa mi uplne vyklbilo koleno...

Lieceny som bol viac ako 100 dni.. Postupne sa to ako tak vyliecilo. Po 2 rokoch vsak zacali pomerne velke bolesti po ktorych som nevladal ani stat na nohach. Zacali vysetrenia s vysledkom: Incipientna gonartroza (grade II) bez fokalnych osteochondralnych lezii, incipientna gonartroza a incipientna degenerativna meniskopatia.

Dostal som tonu liekov na bolest (medzi nimi Tramal, lebo bohuzial zabera poriadne len ten, Glucomed, inekcie do kolena (kyselina hyaluronova). Presiel necely rok a bolesti sa vobec nezmiernili, su este vacsie, a v podstate mam problem prejst aj kilometer, po zatazi som 3 dni mimo. Isiel som teda na dalsiu rezonanciu: Incip. difúzna chondropatia. Traumaticko - degeneratívna meniskopatia s intrameniskálnymi zmenami v oblasti
zadného rohu mediálneho menisku (grade II). V popliteálnom regióne vizualizovateľná 1 LU fyziologickej veľkosti s priemerom 7 mm v TRA rovine.

Teraz mam 23 rokov.. no newiem newiem co bude neskor.. Bohuzial ani newiem co znamenaju tie diagnozy. Ani pracu si nemozem najst.. Lebo fakt nevydrzim vobec ziadnu zataz. Prosim daco poradte.. Newiete ci by som mal aj narok na invalidny dochodok?? dakujem pekne

danempire

Zdravim vsetkych, ktori maju problemy s kolenom, najma teda s kolennym klbom. Poznam jeden cvik, ktory som zdedil a ktory pochadza z Thajska. Je vel'mi jednoduchy a nenormalne ucinny. Rad sa s nim podelim a uchranim tak mnohych od operacie. Sadnite si na zem, narovnajte nohy. Ukazovakom a prostrednikom pravej ruky si chyt'te palec na l'avej nohe - aby ste citili vankusik palca a palec ruky prilozte na nechet palca na nohe. Samozrejme, ak sa jedna o pravu nohu, robte to l'avou rukou. Pat'krat za sebou potiahnite k sebe a jemne pritlacte aj na nechet palca. Uvolnite, vystrite sa a znova to spravte. Dokopy je potrebnych asi 30 pritiahnuti, takze to urobte 6-krat. Robte to 3-krat denne. Ak nemozte, staci aj raz, funguje to, hoci troska pomalsie. Obnovuje to chrupavku kolena priam zazracne a akokol'vek 'sarlatansky' to moze zniet', naozaj to zachranilo kolena mnohym nasim znamym, v rodine a pod. Nic vam to nespravi, ak to vyskusate, sl'ubujem, ze tuna o mesiac, max. dva budete pisat' chvaly a d'akovat'. Co, samozrejme, nie je potreba. Podajte to potom d'alej. Zial', thajku, ktora to povedala priamo mojej mame sme uz nemohli najst', aby sme sa povypytovali aj na d'alsie podobne zazracne cvicenia. Tak vel'a st'astia. Garantujem vam, ze ak pomysl'ate alebo ste pomysl'ali na operaciu kolena, zabudnete na nu!

mjanik

si mladý,nerozmýšľaj nad invaliditou,vyhľadaj dobrého akupunkturistu,ten ti koleno vylieči a potom sa uplatníš v živote

Peto T

Vitamín C pôsobí proti bolesti už od dávok 10g denne, a nezaťažuje pečeň. Pozri si kapitoly Zberač voľných radikálov, Reumatické problémy, Vedľajšie účinky. Možno Ti dokonca pomôže s kolenom, a možno nie, ale aspoň bolesti by Ťa mal zbaviť celkom spoľahlivo, len si musíš nájsť primeranú dávku.
rizikaockovania.sk

majco2

nikto nic?? vzdy ked sa opytam lekara nech mi povie svoj nazor co s tym kolenom tak sa snazi vyhnut priamej odpovedi, dokonca som si nasiel v karte pociarknute: nepriazniva prognoza.. to akoze mam trpiet? alebo si navyknut na tralgit (trangal) ...