Ako mi marihuana zničila zivot...

Príspevok v téme: Ako mi marihuana zničila zivot...
typekZN

Vzdy som bol stastny clovek...Aj ked som nemal dovod usmievat sa, vzdy som mal dobru naladu...Obcas prisla samozrejme depka, tak, ako na kazdeho normalneho cloveka, ale vzdy na to musel byt poriadne znacny dovod..Po par hodinach, vacsinou omnoho skor to preslo a bolo to opat OK.
Tak, ako kazdy mlady clovek som sa chodil vacsinou cez vikendy opit. Po case som skusil marihuanu..Ani neviem preco, ci som chcel skusit nieco nove, ci to bolo len spontanne, neviem...Kupil som to za 10 eur..Bolo to dost slabe, vyhulili sme dokopy s kamosom cely gram a stavy neboli dokopy ziadne.. Ziaden smiech, ani nič...Tak to pokracovalo dalej, namotal som sa na to...Hulil som mozno za dva tyzdne takmer kazdy den...
Jeden den som siel ku kamosovi, ktory sa vratil z Ceska a mal niečo na zahulenie...Sfajcil som sa z toho, pocity take iste ako stale = ziaden smiech, len upriamena "pozornost", pocit hladu a unavy, dusevneho pokoja.. Avsak...Ked som prišiel domov a lahol si na postel a o dva hodiny sa zobudil, bol som cely prepoteny..Prepoteny tak, ze som mal tricko uplne mokre..
Na druhy den som sa siel sfajcit zas..S kamosmi, s ktorymi sme si navzajom rieisli "material" ..
Vtedy to prislo..zlomovy okamih..mozno po piatich minutach na mna prisiel ten stav..vtedy ako keby som sa rozdvojil, mal som pocit, ze som v druhom svete, ako keby vsetko naokolo bolo len namalovany obrazok, hlasy a zvuky celkovo mi zneli tak vzdialene, bolo to hrozne..Nevedel som, co mi je..Siel som to prechodit, kym mi ten "stav" odide..Pomaly to ustupilo..Ale len na mensiu uroven...Teda uz som to nemal AZ take.. Siel som domov a zaspal som...Na druhy den to bolo tiez dost zle..Ked som siel do skoly, mal som pocit, ako keby som sa nadvnasal, zase som vsetko vnimal akosi vzdialene, nerealne.. V ten den som sa zobudil v noci a mal som nenormalny strach, ze mam schizofreniu, ze som sa zblaznil...Bal som sa priznat rodicom, z coho to je a co mi je...
Ano, trpel som problemom zvanym derealizacia/depersonalizacia... Diagnostikovali mi to aj dvaja psychologovia podla mojich pocitov, ktore som im opisal..
Derealizacia postupne odišla...ANo, uz som nemal tie pocity vznasania, atd..Ostala mi este zmenena vnimavost farieb, ale aj to pomaly ustupilo...
Avsak..Ake to je teraz? Som uplne bez zivota, rano vstanem, a nechce sa mi vobec nic, vkuse rozmyslam nad tym, ci nemozem mat schizofreniu, mam nenormalny strach z toho, ze to mam alebo ze to dostanem v blizkej dobe..Neustale sa tym pozorujem, a je to peklo...
Niekedy precitam priznaky schizy alebo nejaky clanok, ktory sto percentne vyvracia, ze ju mam, co ma ukludni..Potom vsak precitam nejaky pribeh o niekom, kto na sebe schizu pozoroval a uz to je o tom istom.. Mam strasny nepokoj na dusi, take vnutorne napatie, som bez nalady, apaticky, nechce sa mi vobnec nič, maločo ma vie potesit...
Ano..Jedno jedine sfajcenie ma zmenilo tak, ze uz to nie som ja..Clovek, ktory sa potesil z kazdej malickosti a bol stale vesely, aj ked by druhy clovek plakal..Uz to nie som ja..Uz je namiesto mna clovek, ktory sa cely den trapi typ, ze ci nema alebo nebude mat schizu, citi sa stale ako bez zivota a uplne nesvoj..
Taketo pocity a takuto zmenu neprajem ani tomu najvacsiemu nepriatelovi... Je to hrozne!

verve

Igorko: psychika je bezodná studňa...neveril by si čo všetko dokáže autosugescia.
Myslím že na vine je skôr tvoj strach a obavy z marihuany ako ona samotná...o tom svedčí aj to že si si hneď po prečítaní niečoho namyslel že máš rakovinu.
Schizofrénia sa u teba zatiaľ takmer určite neprejavila, rakovinu si si takisto s najväčšou pravdepodobnosťou namyslel iba po prečítaní článku, takže týmito vecami by som sa na tvojom mieste absolútne nezaťažoval.
Ak ale máš aj iné problémy, napríklad depresie, paranoje, alebo máš pocit že nevnímaš svet reálne, bolo by treba zájsť za psychológom a porozprávať sa s ním o tom.
Marihuana je droga ako každá iná...ak s ňou človek vie zaobchádzať a zaobchádza s ňou s mierou tak je mu prospešná, ak nie tak to väčšinou končí zle...

Igorko3555

tak pred marihuanou som bol stastny clovek vesely super stale smiechoty atd obcas som pil a tak ale bol som aj taky strachoput ale taky slabsi a potom ta marihuana na 4 krat co som sa nahulil teda prehulil tak som sa akoby rozdvojil potom to preslo po takom tyzdni mal som pocit ze ani rozmyslat neviem uplne take zatmenie aj to preslo potom som si precital nieco o rakovine myslel som si zeju mam asi tyzden,potom som si rpecital o schize a stale sa pozorujem co hovorim,co si myslim,co pocujem,co vidim.ale kazdy ma v hlave tichy hlas ked si ho vymisli ze??? ja neviem ale zacalo to tym sugerovanim... myslite ze sugerovanie dokaze az take divy??

verve

igorko: jedným z hlavných príznakov pomocou ktorých sa diagnostikuje schizofrénia je že človek svoje správanie a prežívanie považuje za normálne, pričom si myslí že celý svet je naruby - inač povedané, o svojom ochorení ani neuvažuje.
Preto si myslím že keby si mal skutočne schizofréniu tak určite by si nepozoroval svoje správanie a hlasy v hlave, neradil sa o tom na internete...schizofrenici tento kritický pohľad na seba nemajú.
Takže je možné aj to že je to len autosugescia a placebo efekt, no celkom možné je aj to že ti marihuana vyhodila na povrch nejaké iný psychický problém...nejakú neurózu alebo psychózu (ktoré sú dosť závažné, no v porovnaní so schizofréniou sú takmer nič) preto ak chceš tak skús napísať podrobnejšie čo ti presne je a ako sa presne cítiš a aký rozdiel vnímaš medzi minulosťou keď si ešte nehulil a po tom, čo si začal.

igorko3555

verve ja si stale namyslam ze mam schizofreniu a stale sa tym pozorujem stale co mam tichy hlas v hlave stale nad tym rozmyslam ej to schiza neni to schiza uz pozorujem aj to ako sa spravam co vypustim z ust a tak

verve

lojzo: tvoje prirovnania nemajú chybu:D...skús ich predstaviť vedcom ktorí sa marihuanou zaoberajú už desaťročia, možno ti dajú za pravdu:D:D
Marihuana nemôže psych. poruchu spôsobiť...môže ju len vyhodiť na povrch alebo urychliť jej priebeh.
A všetci ktorí tu píšete že je vám po nej zle alebo sa cítite previnilo...proste ju nefajčte. Ak máte nejaké vážnejšie problémy tak napíšte sem čo vám je konkrétne a ja vám skúsim poradiť.

lojzo...

pum pum...ty si uz stej ganjy dobre vymeteny...marihuana bola iba spustacom a nie pricinou??? ved to zapricinila...ked si spustim na plne pecky hudbu a ohluchnem tak to nezapricinil ten hluk????

Igorko355

Si natom tak ako ja kolko mas rokov uz si sa s tym vysporiadal je od toho uz asi 2 mesiace co sa mi to stalo prve som myslel ze mam rakovinu teraz si myslim ze mam schizu atd je to hrozne