alergia na peľ

Príspevok v téme: alergia na peľ
Capka

Ahojte všetci, mám malé dieťatko 1rok 8 mesiacov, zistili jej alergiu na peľ tráv, plus k tomu hraničné na mlieko lepok. :(
Vie mi niekto poradiť ako sa s tým dá žiť?
nám totižto lekárka naordinovala sedenie doma nevychádzať až do septembra len po daždi. a čo sa týka mlieka a lepku čo môže konzumovať a čo nesmie? podotýkam že mlieko a lepok su len hraničné hodnoty. Dakujem Vám všetkým za radu.

Capka

si zlatá, dik moc ja viem že to netreba podcenovať ale zasa prehánať by sa to tiez nemalo
idem zmeniť lekarku, to bude asi najlepsie a ešte to som ti chcela doteraz nemala žiadne príznaky a to s nou chodím von od malinka aj dva tri krát do dna.

Naidan

Uf tak to ti neviem vobec povedat skus len natukat do vyhladavaca pelove spravy...

Takto..ano doktorky varuju,ze z toho moze byt astma ale nemusi..ide zase o to, aby ste to nezanedbali uplne myslim to liecenie..ked jej predpisala lieky treba ich brat...aj s tym chodenim vonku, pamatam ze ked som bola mala vyhybali sme sa lukam kde je vela trav...ale von som chodila normalne,tvoje babo je este na to asi male ale ked podrastie urcite slnecne okuliare moc pomahaju...nenoste domov hlavne ziadne orgovany ani nic podobne :D...potom ako vravim som chodila na tie inekcie, ktore mi doktorka predpisala po testoch...ked som mala dakych sedem a testovala ma bola ta alergia velka,vkuse som kychala ked som sa dostala do kontaktu s pelom atd...ale potom to ustupila, su teraz rozne lieky na to..ja som mala napr nejake z talianska, boli moc drahe ale skoro setko uhradila poistovna...a boli to jednoduche kvapky pod jazyk

takze tak...tym som ti chcela povedat, ze alergiu netreba podcenovat, bo mozno som tak vyznela v prvom prispevku...ale zase netreba dieta drzat vkuse doma,pretoze si nikdy nevytvori imunitu na podobne latky. Ked bude starsia pomoze pobyt pri mori a tak,ale to sa docitas ked to budes studovat, uvidis ze to nieje nic hrozne..:)

Capka

Naidan dakujem moc pekne, lekarka ma postrasila že z toho moze byť až astma. zatial nam nic nepredpísala len aerius sirup ten uz uzívame pol roka
momentálne je chorá zrejme asi z tých tráv ktoré kvitnú, este sa chcem spýtat kde hľadať na nete link na peľové správy alebo niečo podobné pre oravu

Naidan

Ahoj..chcem ti povedat ze to nieje az take tragicke..bo si tu napisala ze ako sa s tym da zit...ja mam od dvoch rokov alergiu na pel prach roztoce srst, nemozem mat zvieratka, dalej skoro setky druhy kvetov mi robia zle...seno tam patri tiez a niekolko desiatok druhov trav..a teraz mam 20 a źijem normalne...chodievam k alergologicke,chodila som na injekcie proti alergenom kazde tri tyzdne v zimnych mesiacoch-nic hrozne..vekom sa to vsetko zlepsilo, to vobec neni tragedia..ked som bola mensia kychala som a svrbeli ma oci,ale na to su setko lieky a kvapky...a jasne ze som vychadzala von, hadam by som nesedela doma vkuse...