alergia na peľ

Príspevok v téme: alergia na peľ
Capka

Ahojte všetci, mám malé dieťatko 1rok 8 mesiacov, zistili jej alergiu na peľ tráv, plus k tomu hraničné na mlieko lepok. :(
Vie mi niekto poradiť ako sa s tým dá žiť?
nám totižto lekárka naordinovala sedenie doma nevychádzať až do septembra len po daždi. a čo sa týka mlieka a lepku čo môže konzumovať a čo nesmie? podotýkam že mlieko a lepok su len hraničné hodnoty. Dakujem Vám všetkým za radu.

jajkafr

Ahoj Capka ja mám 20 rokov a alergiu od malého bábätka. Rovnako ako tvoje dieťatko som nemala príznaky len som mala časté zápaly priedušiek a vždy som bola chorá. Na alergológii povedali, že mám poruchu imunity a alergiu na pele, prach a neviem čo všetko. Keďže som nemala príznaky mamke sa zdalo zbytočné dávať mi lieky na alergiu. Vraví sa že v puberte sa alergia buď vylieči, alebo prejde do astmy. Keďže ja som nebola liečená ako dieťa moja alergia v 13 rokoch vypukla do bronchiálnej astmy to znamená záchvaty dusenia pri styku s alergénmi, záťaži... Navyše postupom času mám alergiu na čoraz väčšie množstvo alergénov a to nielen inhalačných ako pele, prach, ale aj potraviny, lieky a kontaktnú alergiu na latex čo je pri mojom povolaní dosť zlé.

Ale aj s alergiou a dokonca s astmou sa dá úplne perfektne žiť. Nevyhýbam sa alergénom v takom smere, aby som nechodila von, alebo do prírody. Keď idem von nosím veľké slnečné okuliare, keď ma štípu oči dám si studený obklad...
Užívam lieky a tie mi dosť pomáhajú prekonávať obdobie kedy to všetko kvitne.

Odporučim ti podávaj svojmu dieťatku lieky aj naďalej a skús sa informovať u lekárky či ťa nemôže odoslať na nejaké liečenie. Ja som chodila do Šrobárovho ústavu v Dolnom Smokovci je to tam hlavne o klimatoterapii čiže liečbe tatranským vzduchom, ale pri príjme a počas pobytu spravia dieťatku všetky potrebné vyšetrenia.

Držím palčeky :)

modracik

Capka,napis mi na meil, dam Ti kontakt na lekara,ktory Ti poradi, je to lekar, ktory ma bohate viacrocne skusenosti s prirodnymi produktami nemenovanej spolocnosti, ktore nemaju vedlajsi ucinok.Ak mas zaujem, samozrejme.Klikni na modracik.

farmaceutka1

Anonym1, neviem, aky test na autoimunitu mas na mysli. Uzivas nejake lieky? Nechaj si vsetko vysvetlit od lekarky, ved ked ta zacina dusit a puchnu ti prsty, tak to nie je slaba alergia. Navyse velkost flaku na kozi pri testovani nezodpoveda na 100% sile alergie, niekto ma obrovsky flak a nema takmer problemy a niekto ma fliacik malicky a dusi sa pri kazdom kontakte s alergenom.

- mira

ak chceš posilniť imunitu a znížiť citlivosť kože a slizníc na alergény, jedávaj jedlo s dostatkom minerálnych látok. Hlavne kaše z nebrúsených obilnín. Uprednostňuj bezlepkové : ryžu natural, pšeno, kukuričnú krupicu a pohanku. Občas môžeš i pšenicu, ovos, raž, cestoviny, placky, knedlíky, všetko z nebrúsených zrn. K tomu zeleninu, strukoviny, rybu, semienka.

Citlivosť na alergény zvyšuje mlieko a ml. výrobky, ovocie, cukor, tuky, zákusky a čokolády, aromatické a povzbudzujúce látky a nápoje, chemické aditíva v jedle.

Anonym1

Mam 13 rokov a alergiu na pel ambrozie trochu aj na psov.Ked nieo na luke kvitne tak na nu nemozem ist pretoze mi hned opuchnu prsty, a ako keby ma v hrle dusilo. No ked mi robili testy tak lekarka povedala, ze ta alergia nie je az taka velka.V roku 2006 mi robili testy na autoimunitu, mala som ich na hranici. Mala co to znamena? Mala by lekarka testy zopakovat??? Dakujem za odpovede

Capka

Ešte raz Ti dakujem za podporu, ani nevieš ako si mi pomohla
Už som z toho bola zúfalá
papa a Dakujem ešte raz

Naidan

ano, mozes skusit aj inu lekarku, uvidis co ti povie...ja som zase mala detsku lekarku taku ze na akukolvek hlupost mi predpisala antibiotika co mi znicilo imunitu uplne..a potom som sa preliecovala len obycajnymi liekmi,cajmi,cibulovym na chripku atd a vsetko som si vyliecila...uvidis co ti povie,nezaskodi nazor viacerych lekarov. Ak nema priznaky tak to podla mna nieje az taka silna alergia, ma na nu mozno nabeh a doktorka len chcela zabranit tomu aby sa u nej plno nerozvyjala...ale ako som vravela nieje to moc dobre dietatko drzat v izolacii..ja mam napr.na ten prach a odporucila nam vsade parkety ziadne plysove hracky, ziadne zavesy...a jedine co mam je antialergicky paplon :)...neboj sa s alergiou sa da naozaj fungovat normalne,ak si budete na to davat pozor kludne sa stane, ze sa z toho uplne vylieci a nebude potrebovat ziadne injekcie ani lieky