Nedostatok vitaminu B12

Príspevok v téme: Nedostatok vitaminu B12
nadoska

Dobry den, navstivila som gastroenterologa kvoli castej stolici a nepriberaniu. Dal mi urobit krvne testy na vsetko mozne od lepku po kyselinu listovu. Vsetko bolo v poriadku okrem nizkej hladiny B12. Pamatam si, ze ako decko som chodila na injekcie s B12, ale nejak specialne som nepribrala...Maso a vajcia jem, takisto ako kazdy den si davam multivitaminy. Preco mam malo B12? Moze to byt preto, lebo mam nieco so zaludkom, kedze mam casto stolicu a jednoducho sa to nevstrebava?
Trapi ma unava a vypadavanie vlasov. Beriem skoro 2 mesiace Euthyrox a nezlepsuje sa to. Moze to mat nieco do cinenia s nedostatkom B12? Dakujem.

adka553

ja berem B12 v tekutej forme, ma lahsie vstrebavanie a nemam z neho vyhadzanu plet, ako z klasickych tabletkovych co som vyskusala, kupujem ho tu -odkaz odstránený-

nadoska

Problem so stitnou zlazou mam, beriem Euthyrox 50, ako som spominala v uvodnom prispevku. Mam ale znizenu funkciu stitnej zlazy, co by malo sposobovat zapchy a priberanie. U mna je opak pravdou.

ChanceToBe

ja by som s alen chcela spytat ci nemaas nahodou problemy so stitnou zlazou a ci navstevujes endokrinologa ...

RNG

co sa tyka viralneho utoku, mohol byt uplne tichy, tj si necitila nic velmi zvlastne, len trochu unavu a ako by som to povedal den dva si sa "necitila vo svojej kozi", mozno trochu hnacky a podobne slabucke priznaky.
Vacsina virusovych utokov telo vybojuje s minimom priznakov.

RNG

Zopar silnejsich enzymov som porovnaval na -odkaz odstránený-, pozri na temu enzymi. V Niektore maju v zlozeni aj zdroj kyselin(Betain HCl alebo PepsinHCl.
Kolko z roho pitrebujes, to si musis urcit sama. Kedze su to -aspon tie ktore som spomenul-silne zmesi, zacni pri vacsich jedlach s jednou tabletkou/kapsulou.
Zaroven ber aj aspon lyzicku-dve psylia s kazdym jedlom urcity cas, kym sa ti travenie napredlzi na tych normalnych 8 az 24 hodin.
potom snad s dostatkom zelenin a celozrnnych produktov nebudes potrebovat extra vlakniny .
Inac na noc ber nejake dobre probiotikum s kuskom jablka. Spravne probiotika treba nasadit vzdy po brani atb alebo po hnackach, lebo tieto znicia do znacnej miery(vyhodia) probioticke kultury(osidlenie criev)
Vysledky mozes ocakavat za tyzden az dva, dlhsie to trva pri kandidaze, tj ked mas creva osidlene skodlivy,o kulturami, ako candisa albicans.
Na tu temu tu bolo viacej diskusie ako na to, to potrebuje nizkosacharidivy dietu a protikandidove doplnky. Najdi si to vyhladavanim tu na fore.

nadoska

Mohol by si byt trosku specifickejsi? Lebo netusim, ake enzymy a kyseliny potrebujem...
Neviem, ako sa prejavuje viralny utok na zaludok, ale nezvracala som minimalne 14 rokov, mozno viac, neviem. Ja nebyvam chora vobec.

RNG

nadoska, naprav si v prvom rade travenie, potom uvidis, co ti bude treba , ak vobec budes mat po tom nejake problemy . Vypadavanie vlasov je tiez verc nedostatocnej vyzivy, tak isto aj telesna vaha, imunita, regeneracia, hormonalne hladiny atd. Proste vsetko v tele je od toho zavisle a to sa MUSI napravit
Este raz, su to doplnky kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik.
Mozno potrebujes vsetky tieto, aby sa ti traviacy cyklus napravil.
A tak nich budes musiet brat tak ako ich beriem ja a miliony ludi v Amerike, lebo tie stovky latok, co sa ti poriadne neabsorbuju z normalneho jedla je skoro nemozne jednotlivymi doplnkami nahradit.
Preco mas ten problem, pytas sa?
Staci jeden poriadny viralny utok na zaludok a dlhe roky nebudes mat dost kyselin. To iste plati na creva aj pankreas.

Takze radsej doplnit menovane na normalne hladiny, nez trpiet.