Komplikovana zlomenina nohy..

Príspevok v téme: Komplikovana zlomenina nohy..
Mirrialle

ahojte, v pondelok ma caka operacia nohy po nestastnom pade mam zlomenuihlicu prasknutu pistlau..na tom by nebolo nic take zleho keby som ktomu nemala zlomene 6priehlavkovych kosti, 4predpriehlavkove a 3clanky prstov na nohe:( v pondelok mam ist na operaciu lebo vraj nie je sancaby sa takato zlomenina normalne zrastla sama.. prosim vas ak niekto vie kolko je priblizne doba liecenia, o co vlasnte pri takejto operacii ide proste vsetko co otomto viete dakujem..

richordsafer

uf,. tak to vyzera celkom komlikonvane... ja si davam na urazy aj zlomeniny vzdy wobnezmy, vraj sa to rychlejsie hoji :)) co mne ako vasnivemu cyklistovi vyhovuje

OFK hostova

Ja som mal zlomenu nohu nad clenkom obe kosti ked som ma chcel postavit noha sa mi cela vitkla do boku-
mal som sadru 5 tiždnov lebo mi predpisali liek ,,wobenzim,, ktorí mi odost zríchlil rast a aj spevnil treba si davat 5 kapsul rano naobed vecer a vela nato pit ked si ho date nemozete jest pol hodinu aby liek zabral ja si mislím ze sa to oplati kupit

milan147

Lucia - nasadil aj nejake doplnky na urychlenie hojenia? 2 roky je velmi dlha doba.. ja som mal po nehode tazku dvojitu zlomeninu stehennej kosti a po operacii mi doktorka doslova nakazala uzivat wobenzym.pn som bol dost dlho ale cital som rozne fora aj zahranicne a ludia s podobnymi urazmi sa liecili omnoho dlhsie.. je to zrejme na kazdom cloveku ine. vyskusajte enzymy a mozno budete milo prekvapeny..

Lucia1122

Ahojte. Pred dvoma rokmi si môj otec zlomil nohu v členku. Mal zlomenú aj ihlicu aj píšťalu a kĺb ktorý spája ihlicu s členkom mal roztriestenu. Podstúpil už 6 operácii a po dvoch rokoch sa mu kosti vôbec nezrástli. Ako sa dá urýchliť hojenie zlomenín? Je možné že za 2 roky sa kosť nezrastie?

Sisinka 1981

ahojte ja som mala obidve nohy zlomene. najprv som si zlomila lavu nohu prednu aj zadnu kost (takze spodok nohy mi plaval vo vzduchu) - auto mi preslo zadnym kolesom nohu. 3 tyzdne mi natahovali kosti a az potom mi dali sadru. po 2 mesiacoch mi dali sadru dole a nechcela som chodit,trauma z chodenia bala som sa, ze zase sa mi to zlomi, tak som nechodila. no mamina mi nasla rehabilitacnu sestru - robila v rakusku a tam mi velmi pomohla. Znovu som zacala chodit. je to nadlho....

Pomohla mi tym, ze mi davala studene a teple zabaly na nohu a obali do mikrotenoveho sacka tesco kabela. Takze najprv mi nakremovala nohu dala na to studeny uterak, potom teply, zabalila do tesco kabely a zabalila do deky- 10 min. a znova. rano naobed a vecer.
ked sme skoncili davala mi cviky na lavu nohu. najprv to vobec neslo ale postupne mi to islo ale pomaly.

dalsia vec bola, ze ked sme skoncili so zabalmi, tak som mala kostihojovy gel a mast, dost smrdi ale velmi dobre zabera a ten som si davala pravidelne. rano naobed a vecer.

takto som to robila 2 tyzdne v kuse a ked som mala chut som pomaly cvicila - napr. 5 x dopredu nohu a dozadu - a potom natahovala som patu, nohu koleno.jednoducho obycajne cviky, presne take ake robite ked chodite - jednoduche. inak robila som to aj vo vani,hlavne vo vode to velmi dobre ide a postupne sa noha rozcvici.

po miekonlych mesiacoch som zacala chodit normalne a v pohode vdaka tej rehab. sestre a cvikom.

verim, ze vam to pomoze.

a netreba hned zacat rychlo staci fakt pomaly a verte, ze to dokazete.

dokazala som to aj ja

inak

k

samaritan369

Ja viem o zlomenej nohy. Ked zlomiš nohu-y musíš ist na girgiiu tam ti pozre pán doktor či máš nohu zlomenú,navrtnutú alebo narazenú. Tam pôjdeš po prvý raz na rengén . Potom zavola tvoju mamku a poviu jej že máš zlomenú nohu . Tak potom s mamkou na sanitke a pojdete na ortopediu . Pôjdeš ku doktorový on ty tiež pozrie nohu a pošle ťa na rengén . Tak sa na tvojúi zlomenú kosť pozrie a povie niečo tké"no máš zlomenú nožku. tak budeš chodiť na kontroli každý druhý týždeň a budeš sústavné chodiť na kontroli. Tak ked budeš mať dorasnutú kosťž tak ťa pošlu na rehabilitáciu tam budeš cvičiť ,vieš? aj tam budeš chodiť ku doktorke . Na rehabilitácie budeš chodiť dokým ti nepovie doktoka že možeš skončit v rehabilitácii. Tak zatial ahoj. Sonka 10.rokov

macibajko

AHOJ,CHCEM SA NIEKOHO SPYTAT,DCERA SI ZLOMILA NOHU NA DVOCH MIESTACH,NAD CLENKOM A POD KOLENOM.SADRU MALA AZ PO STEHNO MA10ROKOV,TERAZ JEJ DALI SADRU DOLE A ZRASTENE TO MA VRAJ VýBORNE,KAZALI NAM TO ROZMASIROVAT,ALE AKO NOHA .CLENOK JEJ OPUCHOL PALCOM ANI NEPOHNE.NOHU ZDVIHNE LEN PAR CENTIMETROV NAD ZEM VIAC SA JEJ NEDA,A ZOHNUT AZ PO KOLENO,TO NEHROZI.TAK AKO JEJ MAME POMOCT A CO ZABERA,,PO AKEJ DOBE ASI ZACNE HYBAT NOHOU MA STRASNE BOLESTI PRI KAZDOM POHYBE CHCEM JEJ POMOCT ,ALE NEVIEM AKO,,NAJDE SA NIEKTO KTO MI POMOZE A PORADI,,DAKUJEM

bikerka

Mirrialle
ako si na tom? čo operácia nohy?

už píšem asi neskoro ale nemusíš sa vôbec báť....
ja som mala zlomenú píšťalu a členok, tiež mi ju operovali, nezrastali sa mi kosti tak mi ich museli zoskrutkovať....liečenie trvalo dlho ale teraz som už poriadku a môžem znova aj športovať :)
treba poslúchať lekárov..keď povedia zaťažovať tak žaťažuj a ked naopak povedia nezaťažovať tak ani len náhodou...

Držím ti palce a skoré uzdravenie.

napíš že čo a ako....

ahoj

sefik:

a ty ako? uz to je lepsie?

mike5245

to je hrozné :( čo si robil? a to ti nevedeli zachraniť tu nohu aby si mohol normalne chodit? mne to tiez hrozilo bez operacie ale naštastie som uz v poriadku...držím ti palce. :)

sejon

No ja som mal kotnik zlomeny mesiac a pol som mal sadru az po stehno :/ a potom sa musi s tou nohou cvicit hlavne mna ten chirurg nedal ani na rehabilitaciu co ma prkvapilo ale s tou nohou doma cvičiš vlastne stale ked si sadnes staci ked s nou hybeš a potom aj pomali naslapovat a pohoda po troch tizdnoch som chodil s mensim kulhanim :D