život na intráku-VŠ

alzbee

Deline: to je moj jediny dovod, preco som sla na vysku-predlzit si mladost:)) mne ani tak nejde o ten titul (i ked spociatku mi to bolo jedno, ci prejdem, ale uz mi nejak zacalo na tom zalezat:))...neviem si predstavit, ze by som mala denne vstavat do roboty, ziadne prazdniny a tento stereotyp zazivat az kym nepojdem do dochodku. Ako brutalne sa mi nechce ucit, ked pride skuskove, ale priznavam-este viac by sa mi nechcelo do roboty chodit :D

Deline

hehe veru tak..zivot na intraku je daco celkom ine ako si zvyknuta doteraz...my sme sa s kamoskou smiali ze je to nikdy nekonciaca skola v prirode..odzaciatku sme sa chodili dakam bavit..na prednasky som prestala chodit po prvom semestri(teda na tie, o ktorych viem,ze si to mozem dovolit)cvika radsej nevynechavam vobec iba v akutnych pripadoch...je to ine,je to o tebe, o tom ako sa naucis hospodarit s peniazmi..kedze chodim na skolu kde sa az tak vela netreba okrem skuskoveho ucit,moj denny rezim vypadal ako u babatka aspon v druhom semestri:D...a to je..rano o pol osmej som sla na prednasku..potom diera v rozvrhu tak som spala pol dna..poobede do atelierov,vecer do mesta a tak dalej a tak dalej...kym si to vies rozvrhnut,tak je to strasna pohoda..uz teraz viem ze robit by som namiesto vysky nesla..je to predlzena mladost

fialocka

Suhlasim s alzbee, neboj sa, na intraku bude dobre... naucis sa o seba postarat sama. Co sa tyka dna, vela zavisi od skoly. Ja som mavala skolu 3 dni do tyzdna a zvysok casu bol na mne:) Postupne si najdes svoje tempo a sposob ako vsetko casovo zvladnut a rozdelit, neboj sa. Niekedy je to o sebadiscipline lebo nik za tebou nepride a nepovie ti "prestan pozerat tie filmy a uc sa uz!!". Kazdy den sa ucit nebudes, vacsinou len na nejaku specificku ulohu ci prezentaciu, inak to bude pocas skuskoveho. To pridu dni ked si budes zelat aby mal den aspon 30 hodin (nechcem ta strasit:). Intrak je ale dobra skusenost, mas sa na co tesit.

alzbee

Tak v prvom rade ta caka to, ze sa aspon scasti osamostatnis a naucis starat sama o seba:)) Co sa tyka toho ucenia, tak zalezi od toho, na aku skolu ides..ja som napr. cez zimny semester ani len do poznamok nepozrela :-P dost casto som sa chodila bavit (boli chodbovice:)) a sem-tam som aj prednasky vynechavala...cez tento letny semester som sa tusim ani raz nebola bavit (co ma mrzi) a ucievala som sa kazdy tyzden, lebo sme mali organicku chemiu a to bol teda des-kazdy tyzden dve pisomky. Ale na vyske je to proste tak, ze "neda" sa ucit kazdy den, ako na strednej...prednasky ti mozu kludne koncit aj o siedmej vecer a to sa teda cloveku fakt nic nechce...jedine este vybehnut na pivo s kamosmi :D :D ale neboj sa-rychlo si zvyknes, lebo tento vysokoskolsky intrakovy zivot je super:)) nikto ta nekontroluje, nemas nejaku vecierku alebo co :-D a niet nad to, ked dostanes aj super spolubyvajuce:))