Problem zo správaním

Príspevok v téme: Problem zo správaním
majlo2

Zdravím.
Som chalan,ktorý má 23 rokov.
Dnes mi skončil vztah,ktorý trval 7 mesiacov.
Pocas vztahu však boli problémy ,ktoré ho vázne narúšali.
Ked prislo k hádke alebo k nedorozumeniu tak ma pochytilo cudne správanie voci priatelke...postuchovanie..drganie..držanie..
Vtedy sa neviem ovládat a proste som v stave ,že by som spravil hocico.
Držím ju alebo prilahnem a proste neviem vypnut ten stav.Ovládam sa ako tak,ale ide to tažko.
Som citlivý na hadky a vselijake podnety s vonku..
Na zakladnej som si uzil sikanovania na moju osobu a mám pocit,že dosledky sa ukazuju teraz.
Svoju priatelku milujem,ale trápi ma hlavne to,že kvoli tomu asi nemoze byt so mnou.
Co mi odporucite?,
zajsta za psychologom alebo psychiatrom??
a co sa ma tam budu pytat ?,ako to bude prebiehat?,
prosim pomozte mi
dakujem

majlo2

no dnes som tam bol...a teda som sa riadne bál..bola so mnou aspon moja priatelka...
podporu som potreboval...tak teda sestrička sa pýtala či beriem drogy a taak...potom ma objednali a v utorok idem aj s vyplneným dotazníkom na prvú oficiálnu návštevu....juj tak to bude už tažšie...

ivja

majlo2
v prvom rade je super, že to chceš riešiť.Áno,pomôže ti dobrý psychiater, príp.psychológ.ak sa ťa bude pýtať, tak asi to budú otázky- vzťahy v rodine, od detstva medzi kamarátmi, tvoje reakcie počas šikanovania, tvoje prejavy..a pravdepodobne budeš chodiť aj na nejaké terapie, kde sa budeš učiť riešiť záťažové situácie. Teda budú s tebou rozoberať danú situáciu, tvoje správanie počas nej.Určite sa neboj, veľmi ti držím palce.