POTREBUJEM VELMI SURNE A VAZNE OD VAS POMOC

Príspevok v téme: POTREBUJEM VELMI SURNE A VAZNE OD VAS POMOC
simona

Prosim vas ak cita tutu stranku niekto kto robi v CR ale chodi obcas aj tu domov na SR a prisiel by niekedy este do vianoc domov alebo niekto kto aj zije dlhodobo v CR a mohol by mi v lekarni kupit liek L-tryptofan je to na volny predaj..stoji asi 200-300 Kc, ze by mi ho doniesol osobne na SR alebo poslal na dobierku to je jedno ale ja ho surne potrebujem lebo na SR sa este nevyraba a nepoznam nikoho znameho kto zije alebo robi v CR...prosim

Alternativa

Tryptofan je esencialna aminokyselina, ktoru vyuziva nas mozog spolocne s niacinom, vit.B6 a horcikom pre tvorbu serotoninu, jedneho z dolezitych neurotransmiterov serotonin. Napr. aplikacia tryptofanu pred spanim pomaha alkoholikom zbavit sa tuzby po alkohole. Aj niacin = vit.B3 /jeho nedostatok vedie k negat. zmenam osobnosi/ si organizmuz dokaze vytvorit sam z tryptofanu - je vsak potrebny aj dostatok vit. B1, B2 a B6. Jasne, ze velmi nizku hladinu banany neupravia, ale je to skor o prevencii a malickej podpore na prirodzenej baze. odporucam Ti, ked ho zacnes uzivat, doplnat aj vit. skupiny B a horcik /magnezium/.