Bože, veď mi už niekto poraďte na tému "Môj brat"

slusny_muz

marianka ja by som sa tiez rad vyjadril k tejto teme. A tiez z pohladu syna, ktory bol a je milacikom rodicov. Teda nie tak milacikom ale citim, ze som ich oblubeny. Nieje to o tom ze sestru a brata maju menej radi. Kazdy z nas ma svoje vlastnosti, kazdy sme osobnost a je prirodzene, ze ked mas rovnake vlastnosti ako rodicia ze Ta budu mat trosicku radsej ako ostatnych. Nijako to nezneuzivam, prave naopak.Nikdy mi to ani surodenci navycitali, aj ked to mozno trosku citia. Ale nieje to u nas tak ze surodenci vsetko co spravia je zle z pohladu rodicov. To nikdy nebolo a ani nebude...
Myslim, ze v kazdej rodine sa najde dieta ktore je viac ci menej oblubenejsie a je to podla mna prirodzene...samozrejme nie do takej miery ze ostatny surodenci budu na druhej kolaji...

vince

Ja zas pridám pohľad zo strany toho vždy vyzdvihovaného a lepšieho. Neviem čím to je, ale na správanie Tvojích rodičov bude dosť vplývať sila ich podvedomia. Aspoň podľa mojej skúsenosti. Nespravodlivosť ktorú voči Tebe konajú, si myslím že Ti nekrivdia náročky-veď aj Ty si ich dcéra, ale proste nejak na Tvojom bratovi uľpeli a je u nich v centre pozornosti a stále ho vidia takého, akého by ho chceli mať a nie aký je. Ty si pre nich zovšednela žiaľ práve so svojími dobrými stránkami. Riešenie vidím nejak vhodne na seba upozorniť. Nepoznám Vaše rodinné ovzdušie, aplikovať treba práve podľa toho: či je vhodný malý nevinný škandálik na verejnosti, pomoc rodičom, darček pre nich... neviem poradiť, pretože sám som v centre pozornosti, bez akéhokoľvek vlastného pričinenia a sestra nech robí čokoľvek je tá najhoršia. Pritom sa skutočne snaží v práci, doma, vo svojej rodine, všade. Zašlo to u nás fakt tak ďaleko, že som sa jej už musel zastať, už som sa na to nemohol načinne prizerať. Najlepšie ale by bolo práve to, aby aj Tvoj brat zostúpil zo svojho výslnia a pomohol aj on Tebe.

daduša21

mila Marianka,tak ja ti na to odpisem len to,ze som skoro v podobnej situacii,ja si tiez u nas doma pripadam ako 5 koleso u voza.Moj starsi brat je sväty vzdy,aj ked urobi cokolvek zle,mladsia sestra je zas najsikovnejsia,len ona a nik iny,a ja?da sa povedat,ze odomna rodicia cakaju,len aby som sa dobre ucila,aj ked niekedy som z toho v koncoch,lebo som teraz v 2.rocníku na VŠ a sestra zacala 1.ročnik VŠ ale iba ona a jej skusky ako perfektne zvlada zaujima nasich,ale ako sa trapim ja,tak to ide bokom,no asi tolko.Moc som ti neporadila,ale ked aj ja sama potrebujem pomoc : (