Od výplaty do výplaty - ako ďalej?

Príspevok v téme: Od výplaty do výplaty - ako ďalej?
ja*

Ahojte. Ja sa potrebujem vykecať. Už ďalej nevládzem. Neviem, čo robiť, ako to riešiť. Nikdy som nebola v takejto situácii. Žijeme od výplaty do výplaty.Ja viem, poviete si, mnoho takých rodín je. Len je toho na mňa moc. Zarába len mama, jej plat je okolo 250 Eur. Otca nič nezaujíma, nezarába, radšej ho zaujíma pohárik.... Ja prispievam ako len môžem, ale aj to je málo. Moja sestra taktiež neprispieva ani centom, topí sa v riadnych dlhoch. Aj to neviem, ako skončí.... nevládze splácať svoje dlhy... Mám z toho už nervy, stále myslieť len na peniaze, na to, čo bude. Naše výdavky na bývanie sú okolo 200 Eur, ostatné peniaze musíme zadeliť a z toho je jedlo..... Ako sa mám tešiť? Tešiť zo života? Otec pijan, brat zadĺžený a my všetci bez peňazí...
Počula som niečo o vyhlásení osobného bankrotu ak je niekto v dlhoch. Neviete o tom niekto niečo? Pre sestru....

963

svokrovci-kedysi "VIP" rodina ... berú pôžičku za pôžičkou, ani nevedia jeden o druhom, koľko si každý požičal. Najbližší je Provid..., kto pozná, úroky si domyslí. Že je to vďaka alkoholu - klasika! Chceli sme so švagrovcami dlhy vyrovnať, vybaviť výhodnejšiu pôžičku, ale oni sa postavili proti tomu, že nás do týchto vecí NIČ!
Po roku sa ich prístup nezmenil, len mínusové konto. Klamú, zatĺkajú a stále sa prepadajú ...

AdamKrt

ja*:

a odkial berie otec peniaze na alkohol ? Jednomucho mu nic nedajte... A ak by sa snazil byt nasilny, zavolajte policiu. Ta ho dostane do laty. A budete mat zaznam a mozu mu zakazat pristup do bytu na urcity cas.

Najlepsi by bol asi rozvod a zrusenie toho spolupodieloveho vlastnictva. Inak to nema sancu...

ja*

Nie, tu ide o dlhy mojej sestry, z ktorých sa jej my s mamou snažíme pomôcť, ale už to finančne nezvládame, takže je to jedno. Byt patrí rodičom, majú ho napoly, ten im exekútor vziať kvôli sestre nemôže. Sestra je dospelá, zodpovedá si za dlhy sama.
Keby otec finančne viac pomáhal, bolo by to ľahšie. Ale jemu je všetko jedno.

AdamKrt

Trochu matematiky.

Ked nesplacate dlhy ako mate, uroky sa dostanu na hranicu, ze dlh bude este viac narastat, ako stihate splacat. Nebude schopnost splacat dlh a ani uroky z neho. Je to len otazka casu, kedy dojde exekutor. Velka pravdepodobnost, ze preda byt pod cenu a nic z neho neostane. A ak ostane, tak z raka noha, pretoze si to musia podelit medzi sebou.

Radsej si vybavit to rozdelenie hned a zbavit sa bezpodieloveho spoluvlastnictva. Predpokladam, ze aj dlh sa tak zmensi, rozdeli medzi dvoch, alebo sa poradit s pravnikom, ze ked manzel urobil dlh, nech si ho splaca.

Cim dalej sa to nechava, tym to bude horsie. A lepsie zacat s mensou ciastkou a setrit si na seba, ako potom plakat, ze clovek investoval do toho este viac a bude sa toho musiet vzdat. Lebo cim dalej tym viac sa do toho investuje.

mimka:.

ja viem ze sa ti tazko o tom hovori alebo nechces ale ja raz nechapem ako sa sestra dokazala tak zadlzit co sa jej stalo

bon

polda mna keby tvoja mamina uz davno dala otcovi polovicu penazi za byt, tak by vas to vyslo tak isto ako ked ho satite, stravujete,ubytuvavate a platite mu alkohol niekolko rokov.....a ty splacas setre dlhy? ale ved to su jej prusery, si prilis dobra asi, takto si znicis cely zivot, cely zivot budes platit na niekoho ineho az sa raz zobudis a zistis ze ty si si nic neuzila, kvoli tym ktorych najviac lubis, je to krute.....tak by som ti priala stastie aby ste sa s maminou z toho vymotali....

ja*

Mama je na mojej strane, viem, že sa neobráti proti mne. Viem, že ju trápi aj sestra, veď je to jej dieťa, to je logické, ale už je toho na ňu moc. Aj ona spláca sestrin dlh, aj ja. To sú dve splátky. Ale nič viac, všetko ostatné rastie. Preto nám ostáva tak málo peňazí a to nám ešte otec berie z rozpočtu na alkohol. Som z toho na nervy.

ja*

Ano, jednou z možností by bolo zrušenie BSM rodičov. Ak by sme chceli, aby otec odišiel, vyplatiť mu zo všetkého polovicu. Lenže mama toto nechce. Ju štve, že toľké roky otec neprispieva, nezveľaďuje a ona koľko už investovala a prečo by mu mala ona dať, vraj on by mal jej....
Ešte mama ho musí živiť, jej plat musí stačiť pre nich oboch, to je zákon, takto to bolo povedané na úrade.
A sestra? No fakt neviem, čo s ňou bude. Tie dlhy rastú. Ona majetok nemá, len auto, tak neviem čo by jej exekútor vzal.
Najlepšie by mi bolo odísť, ale kam? Peniaze na to vôbec nemám, aby som sa osamostatnila. Je to bieda, ale nemám. Neviem si ani ušetriť, úspory som dala sestre, keď som sa jej snažila pomôcť z dlhov, ale to bolo zbytočne, no a teraz šetriť neviem vôbec, lebo ledva vyžijeme z toho, čo máme. Niekedy túžim po tom, aby toto bol všetko sen, taký zlý sen.
Keby sa aspoň sestre podarilo vybaviť ten osobný bankrot, jeden kameň by mi zo srdca spadol....Ale takto? Čítala som, že treba hneď zložiť 660 Eur súdu a potom mať k dispozícii ďalších 1660 Eur na trovy. Ale odkiaľ??

napodobne***

sme na tom rovnako,az na to ze zijem sam s mamou,a teraz je dokonca na PNke po operacii,tak dostane asi len 180eur na mesiac,a vydavky su asi 300eur,vsade uz mame popoziciavane,aj mne je uz z toho zufalo