Od výplaty do výplaty - ako ďalej?

Príspevok v téme: Od výplaty do výplaty - ako ďalej?
ja*

Ahojte. Ja sa potrebujem vykecať. Už ďalej nevládzem. Neviem, čo robiť, ako to riešiť. Nikdy som nebola v takejto situácii. Žijeme od výplaty do výplaty.Ja viem, poviete si, mnoho takých rodín je. Len je toho na mňa moc. Zarába len mama, jej plat je okolo 250 Eur. Otca nič nezaujíma, nezarába, radšej ho zaujíma pohárik.... Ja prispievam ako len môžem, ale aj to je málo. Moja sestra taktiež neprispieva ani centom, topí sa v riadnych dlhoch. Aj to neviem, ako skončí.... nevládze splácať svoje dlhy... Mám z toho už nervy, stále myslieť len na peniaze, na to, čo bude. Naše výdavky na bývanie sú okolo 200 Eur, ostatné peniaze musíme zadeliť a z toho je jedlo..... Ako sa mám tešiť? Tešiť zo života? Otec pijan, brat zadĺžený a my všetci bez peňazí...
Počula som niečo o vyhlásení osobného bankrotu ak je niekto v dlhoch. Neviete o tom niekto niečo? Pre sestru....

mimmmka

telenovela... v prvom rade by som si dala ziadost na sud o urcenie vyzivneho...

a hned na to by som obehala banky odkial mam uvery a okamzite to zacala riesit.. mozno ti daju odklad splatok... mozno sa budu dat znizit... ale hlavne musia vidiet, ze sa snazis, nie, ze sa bojis obalky otvarat.... lebo inak ti supnu v lepsom pripade len exekuciu na plat a budes mat ... nic.. nechaju ti zivotne minimum a z toho tazko vyzijes..

Telenovela

ahojte,neviem čo vlastne čakám od tejto spovede,ale dúfam,že mi niekto,kto je v rovnakej alebo podobnej situácii pomôže alebo poradí.Ja už naozaj neviem ako ďalej.Som už tak zúfala,že rozmýšľam,či nebude lepšie,keď to ukončím.Som v dlhoch až po uši...mierne povedané.Prečo?Pretože všetky pôžičky,ktoré sme mali s bývalým sú na moje meno,on nemohol brať.Po rozvode ich mal splácať on,pretože ja som si nič z domu nezobrala.Súhlasila som,že mi nemusí dávať ani výživné,ak bude splácať pôžičky.Nedáva mi ani výživné a nespláca ani pôžičky,pretože prišiel o prácu a ja mám príjem 300 eura mesačne.Už 5 mesiacov nemáme zaplatené splátky,takže sa už bojím otvárať obálky,každá je o exekútoroch.Naozaj mi nemajú čo zobrať.Môj majetok je deti,mikrovlnka a chladnička.Som v prenájme a žijem z úst do úst.Ani do školy som nemala za čo kúpiť zošity.Ja už naozaj nevládzem.Kedy sa to skončí?Možno by naozaj bolo lepšie keby som tu už nebola.Každému som vždy pomáhala,riešila všetky krízy,kto pomôže mne?Nikto.Pomôžte mi prosím.

sarah parker

adamkrt, ale ja som nepisala o hypotekarnych uveroch, hovorim o beznych spotrebnych uveroch. tie nie su jednotlivo take vysoke ako spravidla hypoteky byvaju. a preto nie je potrebne to dokladovanie. to, ze si mozes vziat 10 spotrebnych uverov po 1500 € napriklad a nikoho nezaujima, ci mas z coho splacat.
behanie okolo ziskania hypotekarneho uveru som osobne absolvovala, takze viem, co vsetko to zahrna.

AdamKrt

To, ze sa teraz lepsie citis Ti nepomoze, pokial s tym nieco nebudes chciet zasadneho urobit. Vypocitaj si, ci stihate splacat a kedy to tak asi splatite, takymto sposobom. Mozno zistis, ze nikdy a dlh bude iba narastat. V tom pripade je iba otazka casu, kedy sa veritel prihlasi o svoje peniaze a budete na tom horsie ako teraz...

ja*

A ešte niečo: Musím vám všetkým napísať, že odkedy som to sem napísala, a odkedy mi sem vy všetci píšete, je mi o niečo ľahšie. Pomohlo mi, že som o tom niekomu, teda vám , napísala. Ďakujem vám.

ja*

Pravda je taká, že nebankovky nemajú až také kritériá ako banky. Banky zaujíma viac, že koľko má človek pôžičiek, keď si pýta novú. Ale nebankovy to neriešia. Keby to tak bolo, sestra by si toho toľko nemohla pobrať. O čom len ja viem, má pôžičky od asi 12 bankových i nebankových subjektov, účty do mínusu. Jednoducho hrôza. Nebudem ich tu menovať, ale sú to hádam všetky, ktoré väčšina z nás pozná.

AdamKrt

Blbost. Znamy vybavoval take nieco, dokonca schvalenie hypoteky /americka hypoteka/, ked je dopredu schvalena.

Najskor absolvoval velky ansabel potvrdeni, nez mu to schvalili a dostal rok, kedy si ju moze vybrat. A potom, ked prislo na vyplatenie hypoteky, musel to absolvovat znova, ci sa situacia nezmenila a x tyzdnov cakat na rozne schvalovacky atd.

V kazdej banke, kde ziadal o vypracovanie hypoteky, bolo mlzenie, klamanie a iba co mu kazdy z pracovnikov povedal, ked sa odvolaval na reklamu - ze to je iba reklama, oni maju ine podklady....

963

ja* - tak do 30-tky ma držalo, že keď budú všetci okolo mňa šťastní, budem aj ja. Naivné samotrýznenie. Kruh najbližších som si nevdojak zväčšovala a najradšej by som vyriešila všetky krízy a biedy na svete. Treba myslieť na seba. Keď nieje človek sám OK, nemôže nikomu pomôcť. A keď bude OK, treba si rozmyslieť, či to má význam. Môžeš pomôcť - svedomie niektorých z nás hryzie aj vtedy, keby nemuselo - lenže iba dočasne, lebo tento problém, ktorý spomínaš, ty nikdy nevyriešiš. Na jednej strane pomáhaš a na druhej svojim "hádzaním hrachu na stenu" ubližuješ iným (skús sa na to pozrieť z vyššia).
Držím ti palce!

sarah parker

a preco potom reklamy hlasaju - bez blockov a faktur, bez overovania prijmov????
ale uz zas nastava obdobia, kedy sa bude vsetko preverovat. kriza poriadne pozametala...