ako zistim, ze lubim?

Príspevok v téme: ako zistim, ze lubim?
drobceeeek

mam 17 rokov ano viem vela z vas si pomysli ze som hlupe dieta ale ja jednoducho viem ze medzi ne nepatrim a ze som troska inde od mojch rovesnikov... cely zivot snivam o krasnej laske ale nejak na nu neviem natrafit.. mozno som aj natrafil len o tom neviem ide o to ze.. ani neviem ci som doteraz bol zalubeny do niekoho.. aj ked sa mi paci dievca a zda sa mi ze nieco k nej citim, stale na nu myslim atd ale vacsinou na nu myslim len z dovodu ze sa bojim ze by sme sa rozisli alebo sa bojim ze sa s nou dam dokopy a prestanem ju lubit ak ju vobec lubim proste bojim sa vztahu a vsetko mi to kazi :-(ten strach neviem prekonat koli nemu si neviem najst dievca.. baby na mna letia teda vacsina mno ale ja vzdy vsetky odmietam lebo mam hrozny strach z toho.. strach zo vztahu strach o to ze nebudem mat vobec slobodu bojim sa tej velkej zmeny pretoze netuzim po nejakom tyzdnovom abo mesacnom vztahu ale po ozajstnej dlhej laske.. zatial som mal jedno dievca.. zo zaciatku som len myslel na to ze co ak sa to rozpadne atd neskor bolo dobre zacal som jej verit vsetko bolo fajn ale podviedla ma.. 2 krat a od vtedy ja neviem strasnu nechut mam k zenam vsetky povazujem za kurvy aj ked vsetky take nie su ja viem.. proste nedokazem ziadnej verit.. a este k tomu ten strach z toho celeho ach jaj.. myslel som ze to dievca lubim ale 2 tyzdne po tom ako ma podviedla som k nej nic necitil .. moze laska tak rychlo vyprchat? a moze sa zmenit na nenavist? .. fakt neviem ci som doteraz niekoho lubil :-( .. ako sa zbavim toho strachu ? :(

ajja111

nesuhlasim ze sa neda najst v takom veku vazny vztah... len to netreba riesit ale zit pritomnostou...
ked som mala 17, zacala som chodit s chalanom, kt. som brala skor ako kamarata....dnes uz sme 8rokov spolu a z kamaratstva je vazny vztah... nechala som to volne plynut a nas vztah sa krasne vyvijal a budujeme si buducnost..
takze ak stretnes dievca kt sa ti paci, rozumiete si, neries co bude a vychutnavaj si to, treba si tym prejst..

vychodniarka

so vsetkymi suhlasim..ja som bola podobna...dlho dlho som si nikoho nevedela najst, ale davala som tomu cas, lebo ono to jedneho dna pride, uvidis... a vies co je na tom najlepsie ? pride to vtedy, ked to vobec nebudes cakat...tak ako mne...ironia osudu..
a s tym, ze ta podviedla, zrejme to v tebe ostane navzdy uz..ta nedovera na zaciatku, ale asi ti neostane nic ine, len ist s kozou na trh-zacat tej ktora pride(a ta urcite pride)verit..
drzim ti palce..kebyze je viac takych chalanov

AdamKrt

Tiez som bol taky, ze som ani nehladal v tom veku dievca. Vedel som, ze by to nemalo perspektivu, pretoze som nebol na to pripraveny na vazny vztah. A chcel som iba ten. Tak som si pockal sam, kym budem na to pripraveny - dusevne, financne atd. A az potom som zacal s hladanim vazneho vztahu. Pre mna to jednoducho nemalo vyznam hladat nejake par mesacne vztahy, kde uz rozum dava cloveku tusit, ze ako to dopadne, ak ten druhy partner nevie sam, co chce od zivota...

AdamKrt

Clovece, daj si pauzu. Naozaj.

Myslis si, ze v 17tich Ti vydrzi vztah s rovesnickou ? Zlate oci... Ak chces vazny vztah, zacni mysliet na seba. Urob pre seba nieco. A ked budes mat povedzme 25, bude sa Ti v praci darit, zacni si hladat dievca, rovesnicku.

Myslim, ze tie mlade su plne hormonov a potrebuju sa vyburit. V urcitom veku ich to vsak prejde. Dnes sa malokedy niekto hrnie skor do vazneho vztahu, co je skoda... /Myslel som v mladsom veku/.

drobceeeeek

aee ja niesom jak vsetci chalani vies a kazdy mi to hovori.. a aj to ma obcas zabija.. bo dobre viem ze niesom jeden z mnoha ale z mnoha jeden.. a aj tak som nenatrafil na normalne dievca .. je to dost smutne.. tato doba ma ubija.. snad ten strach volakedy prekonam.

whatif

to ze mas 17 a takto to vnimas..to je sila...chalani v tvojom veku si uzivaju a nemyslia ako ty...si velmi citlivy a chalan ako ty sa tazko hlada...viem co prezivas...citila som to iste...az som stretla cloveka, ktory ma presvedcil o tom, ze kazdy nie je taky ako si myslim...bala som sa vztahu, lebo som sa ako ty raz sklamala a uz som nechcela zazit to iste...este stale ma to boli, hoci mam pri sebe cloveka, ktory ma miluje a presiel uz rok...neponahlaj sa... v nicom, mas cas a uvidis vsetko pride ani nebudes vediet ako...ver mi..ja mam 20 a nelutujem