Žlčníkové kamene

Príspevok v téme: Žlčníkové kamene
sharon stone

ahojte žienky!obraciam sa prevažne na ženy,pretože mám žlčníkové kamene a touto chorobou trpia prevažne ženy,hladám niekoho,kto vie ako sa daju odstránit aj iným sposobom ako operáciou,prípadne ma vie na niekoho nasmerovat,alebo poradit nejakú stránku kde by som sa dozvedela viac.Mala som uz dva záchvaty,skončila som na pohotovosti...dakujem za akýkolvek názor alebo radu.

Peto T

Vitamín C sa zúčastňuje premeny cholesterolu na žlčové kyseliny, nedostatok vitamínu C zvyšuje riziko kameňov.

Takže popri už uvedenom znížení tuku v strave, treba aj zvýšiť každodennú dávku vitamínu C, aby sa obnovila normálna tvorba žlče. Ak nie sú vážne problémy s obličkami alebo metabolizmom železa/medi, tak 1000mg denne (rozdelené počas dňa na viacero dávok) je bezpečná dávka. Treba dostatočne piť.

RNG

aj panensky kokosovy olej(mozno aj komercny) ciastocne rozpustaju zlcnikove kamene, aj silny caj z byliny chanca piedra. Uz som asi spomenul viackrat(mal som otca zlcnikara) hlavne vajcia, kakao a cokolada su najpravdepodobnejsie priciny kamenov, tiez husta zlc, ktora sa da riedit napr sylimarinom.

- mira

Žlčník prečistíš diétou zameranou na odstránenie živočíšnych a stužených tukov. Prvý mesiac neješ žiadne tuky, po mesiaci len trochu semienok alebo panenského oleja max. l lyžicu denne, a to teplého zapraveného do jedla. Prečisťuješ sa stravou s dostatkom vlákniny. Na uvoľnenie žlčových ciest si aplikuj horúci zázvorový obklad. žiadne vyprážanie a pečenie, vrátane chleba až do zlepšenia. Pomáhajú nepresolené kvasené zeleniny a zelené vňate, hlavne cibuľka a pór, pažítka, ale i iné.