Žlčníkové kamene

Príspevok v téme: Žlčníkové kamene
sharon stone

ahojte žienky!obraciam sa prevažne na ženy,pretože mám žlčníkové kamene a touto chorobou trpia prevažne ženy,hladám niekoho,kto vie ako sa daju odstránit aj iným sposobom ako operáciou,prípadne ma vie na niekoho nasmerovat,alebo poradit nejakú stránku kde by som sa dozvedela viac.Mala som uz dva záchvaty,skončila som na pohotovosti...dakujem za akýkolvek názor alebo radu.

eam

Záleží či ich máš malé, alebo veľké. Malé by sa dali rozpustiť šťavou z čiernej reďkovky, no veľký ťažko. Ja som mala jeden veľký, roky som si ho "pestovala" lebo som sa bála operácii, no neminula ma a tak som pred 2 rokmi bola. Ľutujem, že som dávno nešla, lebo nebolo to nič strašné a vystavovala som sa rizika, že dostanem zápal pankreasu alebo rakoviny.Teraz nemám žiadne záchvaty.

JOVI

aj ja som vyskusala tu ocistnu kuru,aj zo mna vysli najake kamienky,ale dnes som bola na sone a kamene v zlcniku stale mam...som z toho velmi sklamana...a neviem, co teraz...vybrala som aj jedno balenie stavy z ciernej redvicky...takze gabca z NR dam na teba a skusim este aloe vera gel, kedze mas s tym pozitivnu skusenost...a rada by som skusila aj stvol z pupavy, kedze teraz zacina kvitnut...len dufam, ze ju niekde najdem neoznackovanu od psov...:)

Gabča z NR

Ja som svoje žlčové kamene rozpustila za 3 mesiace šťavou: Aloe vera gel od firmy
Forever living products a šťavou z čiernej reďkovky, neskôr nastrúhanou reďkovkou ako prílohu k jedlu. Mám to potvrdené výsledkami SONO od lekára. Je to už dva roky a odvtedy jem všetko bez problémov, aj vyprážané a žiadne problémy sa nevyskytli.
Gabriela

henyy

mne vyberali zlcnik ca pred tromi rokmi, vtedy som sa pytala lekara ci sa nedaju laserom odstranit alebo proste inou metodou.

mne povedal ze zlcnikove kamene sa odstrania jedine laparoskopicky.laserom len ladvinove, tie sa vycikaju, ale zlcnikove sa nedostanu von z tela, vybera sa cely zlcnik.....a pokial viem zlcnik kamene sa budu casom zase vytvarat....

mate59

kúru som absolvoval,ale kamene to nevypudilo, nech to nerobí.Pravidelne pijem bylinné čaje na podporu vylučovania žlči, je dôl.,aby sa žlč zbytočne nezahusťovala a žlčník sa vyprázdňoval.15 rokov som nemal ani raz problém.Napr. ráno do raňajok začlením 1 PL oliv. oleja,aby sa žlčník vyprázdnil.Čaje z bylín obmieňam, ale pijem ich stále.

- mira

Môžeš trpieť zápalom. Nasýtené tuky, ktoré ti tuhnú v žlčníku sa ti môžu zapaľovať vplyvom prekyselenia prostredia, hlavne jedoduchého cukru.
Mal by si vylúčiť sladkosti a načas všetky tuky. Až po čase jesť minimum panenského oleja alebo semienok. Jedz zeleninu na prečistenie a na zlepšenie pH.
Tuky sa tvoria v tele aj z prebytku bielkovín.