Akú VŠ budete od septembra navštevovať?

vevericka

no a predmety si treba navyberat tak, aby si mala na jeden rok aspon 60 kreditov, lebo za cele 3 roky studia ti treba 180(inak ta nepustia na statnice)
je ale vyhodnejsie, ked sa das napr 62 na prvy nejakych 63 na druhy a o tom neje roboty mas na treti rok, no ale dajme tomu ze chces mat vzdy 60, tak ti to na semester vychadza 30 kreditov (na to aby ta z preveho semestra pustili do letneho (to sa tyka len prvakov) ti treba minimalne 15 (teda musis ich spravit aj keby co bolo lebo inak ta vyrazia) a na postup do ruhaku ti celkovo za zimny aj letny semester treba 40 kreditov, ale naozaj je vyhodnejsie mat tych 60, a teraz ako vies, kolko aky predmet ma kreditov..je to v rocenke vedla..napr anatomia a morfologia ma 5 kreditov, botanika cytologia tiez po 5, ked si zratas povinne za zimny semester (ZS)to mas 19 kreditov, a teda je dobre si dat este nejake povinne volitelne a volitelne, tak aby si mala aspon tych 30 za zimny..je to trocha na divoko, ale snad troska jasnejsie??

lovelylily

BLIK !!! :D na mna treba pomaly...dosla som na to ze musim najst svoj odbor, ale nedochadzalo mi ako z tych popisov zistim ktory je moj, lebo na vacsine je BI napisane...no fakt mi ta samo nebo poslalo :D a to som sa este divila ze kamoske z matfyzu poslali zoznamy predmetov aby si vybrala do zapisu...a mne jeden papier s navratkou sekom na zaplatenie, datumom zapisu a kolonkou prineste si so sebou :D...a kolko teda prosim ta tych povinne volitelnych musim mat? a tych nepovinnych, musim nejaky ci vobec ziadny?

vevericka

jujj nie..otvor si rocenku ta ma 10 stran a daj si to na strane 8..to je tvoj odbor, tam to mas pekne zobrazene co su povinne a co nie..a ked budes chcet vediet o com je napr paleontologia tak si ju najdes v tom 525 stranovom a tam mas popis kto to uci, aku literaturu ti treba, co je cielom predmetu, osnova a tak

lovelylily

toto vsetko nam na zapise aj niekto vysvetli? ja mam z toho totalny misung...takze tych 525 stran ktore mi to stiahlo, si mam vsetko precitat a vybrat si ? kolko vlastne mam tych povinne volitelnych mat? a tie nepovinne, to nemusim mat ani jeden ked nechcem nie? pdrw

vevericka

za malo:)
no jedno je rocenka..tam mas napisane, ktore predmety si mussi zapisat, lebo su povinne a ktore si mozes, ale nemusis (vlasnte si mozes zapisat predmet napr aj od geografov, ale ked ho nepsravis nic sa nedej, lebo nie je povinny ani povinne volitelny)..tie, ktore su povinne volitelne a si zapises a nespravis ho, bud si musis dat dalsi rok znova, alebo si zan das nejaku nahradu
a ten druhy link su informacne listy
to co som davala v dalsom prisveku este raz je rocneka, lebo v tom prvom sa to nevysvietilo ako odkaz na cerveno , tak som to davala pre istotu znova:)

lovelylily

jej diky si zlata :) este ze som tu na teba natrafila, inac by som sa zblaznila...
pocuj, a aky je rozdiel medzi tou bio z prveho linku co som si stiahla a tou z druheho? vidim to po prvykrat, takze neviem presne co a ako... teda v tej biologii su predmety aj pre systematikou , hej?

vevericka

no ano na zapise..ale rozhodovat sa uz mozes aj teraz..na nete je rocenka, kde su vsetky predmety..www.fns.uniba.sk
klikni na biologia a uloz si to
a informacne listy jednotlivych predmetov, kde si pozres o com ten predmet je www.fns.uniba.sk
GMO - geneticky modifikovane organizmy (rastliny zvierata mikroorganizmy)
dusevne vlastnictvo / to je ked nieco vymyslis a das si to patentovat, tak nikto bez tvojho suhlasu to nemoze predavat, alebo vyuzivat pri vyrobe, v podstate copyright
co sa tyk lieciv tak sa pebera hlavne sposob pripravy, klinicke a predklinicke testy, teda na zvieratach a potom na ludoch
a hej jasne, ze sa mozes pytat:)

lovelylily

a co su to prosim ta GMO a tie lieciva a dusevne vlastnictvo? :D ...vidis, ked si nebudem vediet dat rady, mozem sa potom na teba obratit pri vybere predmetov? ci to sa budem muset hned na zapise rozhodnut? to snad nie :D