Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

smiech

heha

Lee Berk z Loma Linda University v Kalifornii zistil, že ľudia, ktorí očakávajú sledovanie zábavných scénok, majú v krvi o 27 percent viac beta-endorfínov a o 87 percent viac rastových hormónov. Lee Berk sa výskumom vplyvu smiechu na zdravie zaoberá už dlhé roky a svoje najnovšie zistenie prezentoval pred Americkou asociáciou psychológov. O jeho najnovšom výskume informoval britský denník Guardian.

V rámci výskumu sledoval šestnásť žien rozdelených do dvoch skupín. Ženy v jednej skupine mohli sledovať ich najobľúbenejší film. Druhá skupina slúžila na porovnanie výsledkov rozboru krvi, ktorú pacientkam odobrali pred, počas a po sledovaní filmu. Berk zistil, že hladina hormónov bola u žien sledujúcich film oveľa vyššia, a preto verí, že smiech zamedzuje vylučovanie stresových hormónov a posilňuje reakciu imunitného systému. Psychologický efekt sledovania obľúbeného filmu trval u pacientok dvanásť až dvadsaťštyri hodín.

Aj predchádzajúce experimenty potvrdili, že sledovanie zábavných filmov môže potlačiť symptómy dlhodobého stresu, o ktorom je známe, že oslabuje reakcie imunitného systému voči vírusom a nádorom. "Môže to znieť akokoľvek nevedecky, ale lekári by mali dbať o duševnú pohodu svojich pacientov. Nie som sám, kto verí, že smejúci sa pacient má vyššie šance na skoré uzdravenie," povedal Berk pre Guardian.

Podľa Berka môžeme smiechu pripísať hneď niekoľko pozitívnych vplyvov na zdravie. Uvoľnenie svalov, pokles produkcie stresových hormónov, podporu imunitného systému, zmiernenie bolestí, pokles krvného tlaku, prekrvenie pľúc a podporu činnosti srdca.

heha

Vedci potvrdili známe príslovie. Smiech je naozaj najlepší liek. Ukázalo sa, že už len očakávanie zábavnej scény vo filme môže zvýšiť v krvi množstvo hormónov, ktoré povzbudzujú činnosť imunitného systému.

natty

Mrázik ide po lese a stretne mladé dievča. Pýta sa ho:
- Je ti zima, dievčatko?
Dievča odpovedá:
- Čo ti šije, to je vibrátor!

... Ja nic :)))

karambo

Víš, že všechny ženský do roku 2010 vymřou?
Jak to?
No buďto na rakovinu nebo na AIDS. Podle toho co kouří.

heha

Přijde pán do hospody a povídá: "Helejďte se, já vám řeknu senzační vtip o policajtech. V rohu se zvedne chlap a povídá: "Pane, upozorňuji vás, že já jsem policista!" Pán na to: "Tak dobře, já to řeknu pomalu a dvakrát".

heha

Nebojte sa smiechu
A hoci hlasný smiech na plné hrdlo vyvoláva v mnohých ľuďoch rozporuplné reakcie (pohŕdavé pohľady, nadvihnuté obočia, prevracanie očami) a považuje sa za nemiestny a neseriózny, nemali by sme ho potláčať. Smiech nám nielen zlepší náladu, ale je aj zdravý!

Minúta hahaha a hihihi má podobný účinok ako 45 minút uvoľňujúceho tréningu. Počas tejto doby sa dá do pohybu okolo 80 svalov, rozbúcha sa srdce a pľúca dostanú extra porciu kyslíka. Vnútorný stres a napätie nás pomaly opúšťa a odpadávajú balvany, ktoré ťažia myseľ.

Sem s dobrou náladou!
Smiech dáva do pohybu biochemické procesy, ktoré bleskovo pozdvihnú náladu. Telo zastaví produkciu stresových hormónov adrenalínu a kortizolu a vyšle do mozgu signál, ktorý stimuluje produkciu endorfínov, považovaných za telu vlastné opiáty. Pocity šťastia, ktoré pritom vznikajú sa dajú porovnať s pocitmi, prežívanými pri orgazme. Samozrejme pri predpoklade, že smiech pramení zo srdca. Kto sa zadúša škodoradostným smiechom nemôže očakávať veľké účinky.

V momente, keď sa smejeme nad príťažami, dištancujeme sa od problémov. Vždy si nájdite dôvod na smiech, pretože najlepším receptom, ako si dlho udržať psychické zdravie je: nebrať život príliš vážne!

heha

:-))

Smiech je korenie ľudského života. Smiech zlepšuje zdravie. Uvoľňuje nervovú sústavu. Predlžuje život. Smiech otvára dvere do zakliatych komnát. Začína zázračné priateľstvá a veľké lásky. Smiech vychováva. Smiech zlepšuje.
Smiech je príťažlivý. Smiech je prejav dobrého srdca. Smiech je sexy. Smiech vytvára príjemné črty tváre. Smiech rieši mnohé problémy.
BUDEM KULTIVOVAŤ SVOJ HUMOR.
S humorom v srdci nikdy nespadnem do pasce sebadôležitosti, sebachvály, sebaoslavovania. Privilégium smiechu budem často využívať v styku s ľuďmi. Niektoré moje dnešné starosti a snaženia mi budú o desať rokov smiešne. Či sa dospelí ľudia nesmejú zo svojich mladistvých hlúpostí? Keď beriem svoj život, svoje ciele, svoju prácu vážne, to neznamená prestať sa smiať. Ak by na mňa padli bezhumorné časy, rýchlo sa pôjdem pozrieť do zrkadla.
Ak v ňom uvidím smrteľne vážnu tvár, tá ma hneď rozosmeje.

natty

Idú dve blondínky po ulici a jedna vraví:
- Aha, pozri sa na toho psa s jedným okom.
Tá druhá si zakryje jedno oko a hovorí:
- Kde?
:)))
Sedí blondínka na borovici a uvažuje:
- Fuj, ako môžu ľudia jesť šišky, ešte aj s lekvárom a čokoládou?!
:))
Viete, čo robí blondínka, keď sa zamkne v kúpeľni a kričí?
Vyvoláva film.
:))
Viete, prečo menia blondínky svojim deťom pampersky iba jedenkrát za mesiac?
Pretože je na nich napísané "Až do desať kilogramov". (fuj:))

... aj blondinky mam inak rada :)))
Majte pekny vikend :))

natty

aby chlapom lutko nebolo (niesom inak feministka:):
Preco je pre muza tazke nadviazat ocny kontakt?
Lebo prsia nemaju oci.
Preco je muz lepsi kuchar ako zena?
Lebo dokaze z jednej halusky a dvoch vajec urobit nakyp na 9 mesiacov :P
Co rozumie muz pod pojmom "robit domace prace"?
Musi zdvihnut nohu, aby si mohla vysavat.
Kedy myslia muzi na veceru pri svieckach?
Ked vypnu prud :)
Ako spozname ze muz klame?
Jeho pery sa pohybuju
Ako sa najrychlejsie zbavite 90kg zbytocneho tuku?
Date sa rozviest

... Inak chlapi... mam Vas rada :*