neprijemne "tocenie" hlavy

Príspevok v téme: neprijemne "tocenie" hlavy
Marianka

Už dlhšiu dobu (niekoľko týždňov) sa mi stáva, že sa mi v niekoľkých okamihoch nepríjemne zatočí hlava. Stávalo sa mi to len vtedy, keď som spravila nejaký prudký pohyb hlavou, ale dnes sa mi napr. stalo, že som bola unavená už v škole (nemyslím si však, že chodím neskoro spať - najneskôr o 21:30 alebo 22:00 hod., vo výnimočných prípadoch o 24:00, keď sa mám veľa učiť do školy), ťažko som sa len sústredila a keď som prišla domov (čo bolo asi o 15:30 hod.), tak som si okamžite ľahla do postele a vstala som teraz (o 19:00 hod.). Môže sa mi točiť hlava aj preto, že by mi chýbal nejaký vitamín alebo niečo iné? Naposledy, keď som bola hospitalizovaná pre zápal pľúc, tak mi z krvi zistili nedostatok Kália. A predchádzajúcu hospitalizáciu tiež. Sestra mi ale povedala, že je to možné z toho, že som bola chorá. Môže to mať nejaký súvis s tým, že sa liečim na zvýšenú činnosť štítnej žľazy (liečim si ľavú stranu štítnej žľazy a posledné dni ma tá strata bolí...)? Alebo s tým, že mám neurologickú chorobu Myopatický syndróm? Alebo mi fakt chýba nejaký vitamín? Proste ja neviem, ale aj teraz, keď som dospala väčšinu času, tak som ešte stále unavená a najradšej by som spala až do rána, ale musím sa ísť učiť. Čaká ma totiž maturita tento rok. Čo by ste mi prosím odporučili? Alebo žeby v tom bola priedušková astma stredne-ťažkého stupňa? Alebo niečo nové???

veronika.

no, moze to byt neurolog.povodu, alebo vnutorne ucho, mavas aj zvrate predpokladam, ked sa ti toci hlava.vypytaj sa aj k usnej na vysetrenie, moze ist o vnutorne ucho, niekdey ako dosledok virus.ochorenia..existuje Menierov syndrom, ide o poruchu vnutorneho ucha, ktore ma za ulohu udrziavat rovnovahu a polohu tela, hlavy..skus este ORL.pa.a urcite spomen doktorke ked pojdes na kontrolu so stitnou aj k neurolog.

Marianka

neviem, je mozne, ze som pretazila chrbticu. ked roznasam v ramci brigady letaky, tak ich nosim na chrbte a niekedy su tazke. ale inokedy pouzijem nakupny vozik. ale nie vzdy sa to da.

janík

vzhladom na to,že závrať je zavislá od pohybu hlavy,môže ísť o krčnu chrbticu,táto je blokovaná chladom,vetrom(prievanom),druhou príčinou môže byť porucha pečene (pečeň môže byť dráždená napr.hormonálnou antikoncepciou,a príčin môže byť viac.Treba začať chrbticou-akupunktúra

bublinka69

ahoj,ja zazivam nieco podobne uz asi 5rokov.je to na porazenie,ale podla mna to nie je nic vazne..zevraj len od chrbtice..mavala som s tym problemy,lebo sa mi pri tom toceni a bolesti hlavy nedalo ucit..teraz si troska zacvicim a tocenie je prec- aj ked iba an chvilu..