kazdomesacny problem...

Príspevok v téme: kazdomesacny problem...
babulik

...ahoj kocky,prosim vas,ja uz neviem co robit...kazdy mesiac mi meska menstruacia.niekedy aj tyzden,dokonca tri,teraz uz aj nieco vyse trox tyzdnov....uz som bola v strese,pretoze sme s priatelom mali styk,ale,samozejme,xraneny a k ziadnej "poruche",myslim,nedoslo....uz dlhsie (cca 2 roky) xodim ku gynekologovi s opakujucimi sa problemami,stale sa mi vracaju a neviem sa z toho dostat...najprv sa mi stale vracala ecoli,candida,dokonca raz aj nejaku cystu na maternici som mala,ale nastastie s menstruaciou zmizla...a take...ale ja uz neviem co robit,pretoze si na to davam uz taky pozor,nepouzivam parfumovane mydla,davam si pozor aj na hygienu vseobecne,s priatelom sme dokonca sex aj vynexali na urcitu dobu,ak by to pomohlo,on bol na vysetreniax a je zdravy...len mne sa to vsetko akosi vracia.a teraz mam problem s tou menstruaciou a samozrejme,ze som myslela hned na to,ze som tehotna,ale ved ako by som mohla na druhej strane....ale aj gynekolog ma s tym vyplasil,tak asi preto.nakazal mi cakat...neviete,co stym mozem robit??uz som z toho unavena,preco nemam pravidelnu menstruaciu?uzivala som aj HAK,vtedy bola pravidelna,ale potom,ked prisli tieto problemy,mi poradil,aby som ju vysadila a uvidime....ale nezlepsilo sa to.samozrejme,bojim sa o svoje zdravie a uz nexcem dlhsie cakat:(prosim,poradte....dakujem moc moc

alchemilkax

Ahoj babulik, mas teda hned dva problemy. Co sa tyka opakovanej kandidozy .. dal si doktor aj lieky na systemovu liecbu? Teda tabletky co sa jedia, nie len tie lokalne maste a tablety? Mal by ti ich predpisat a ked si budes ista ze nie si tehotna (urob si test) sa nimi preliecit. No a okrem toho (pripadne ked to nepomoze) by bolo asi treba zmenit zivotospravu ... viac celozrnneho peciva, menej sladkosti, viac cerstvej zeleniny a ovocia atd.
Co sa tyka nepravidelneho cyklu, mne velmi pomohol alchemilkovy caj. Stoji to za vyskusanie - je to lacne a bezpecne (na rozdiel od inych "zazrakov", propagovanych aj na tomto fore). Predavaju ho v lekarnach, niektorych drogeriach a potravinach za cca. 1 euro. Treba ho pit 2x denne v druhej polke idealneho cyklu, teda od cca. 14-21 dna od zaciatku posledneho krvacania, po par dnoch az tyzdni by mala prijst menstruacia. Po case (mne po pol roku) uz cyklus naskoci a bude fungovat aj sam bez tohto caju. Drzim palce