Co zabera na vysoku horucku u 4,5 roc. dietata

matuspika8

Existuje viacero variant liekov, ktoré vám pomôžu teplotu dostať pod kontrolu. Ak je dieťa príliš malé na to, aby lieky skonzumovalo, ideálne je použiť čapíky alebo inak nazývané čípky. Na obaloch nájdete vždy presný návod aké množstvo lieku má dieťa vo svojom veku užiť. Pri zavádzaní čapíku nie je na škodu trocha namočiť špičku liečiva do mastičky na zadoček a tým zvlhčiť koniec, aby sa čapík ľahšie zaviedol a nepôsobil pre dieťa priveľmi dráždivo.

Zdroj: www.familia.sk

matuspika8

Existuje viacero variant liekov, ktoré vám pomôžu teplotu dostať pod kontrolu. Ak je dieťa príliš malé na to, aby lieky skonzumovalo, ideálne je použiť čapíky alebo inak nazývané čípky. Na obaloch nájdete vždy presný návod aké množstvo lieku má dieťa vo svojom veku užiť. Pri zavádzaní čapíku nie je na škodu trocha namočiť špičku liečiva do mastičky na zadoček a tým zvlhčiť koniec, aby sa čapík ľahšie zaviedol a nepôsobil pre dieťa priveľmi dráždivo.

Zdroj: www.familia.sk

modrooká

Delphia dakujem.
modračik-Deti zásadne nenapchávam Ibalginom,ani ničím iným.To berry sme mali doma aj my.Staršia dcérka to vypila,mladšia vyvrátila,nechcela kvôli tej dužiny.Potom som im dávala dlho Flavin 7.Aj od imunologa Imunor.Ten nám veľmi pomohol.Tuto zimu mali Hliviačik od Terezia kompany.Ten propolis určite pomôže no nie každý to znáša.Berry dokonca som vypila ja.

modracik

ibalgin, ibuprofen,atd.skuste si ich zapalit, ved je to riadne "svinstvo",netreba to detom davat.Oslabite tym imunitny system,a este sa len zacnu problemy-nachytaju vsetky mozne choroby,ktore v neskorsom veku vyustia do koznych problemov, ktorych sa nezbavia,nehovoriac o znicenej crevnej flore!Ked mava dieta teploty, tak v organizme je zapal, nie vzdy to lekar odhali, bohuzial.Mali sme taketo problemy s vnuckou, uz ako 4rocna mala imunitu v háji,dávali sme ju do poriadku cely rok.Brala včelí propolis ako prirodne antibiotikum,pila Berry nectar s obsahom brusnic a jblcok, vceli pel ako idealna potrava, ktora obsahuje vsetky vitaminy a mineraly, ktore v potrave nenajdeme.Teraz je uz za vodou, ako sa hovori,ale hlavne, ze bez vedlajsich ucinkov!!! Len si precitajte pribalovy letacik k Ibalginu....kopec neziaducich ucinkov.Kto ma zaujem, napiste na moj meil, mozeme si vymenit skusenosti.

dafynka

Ahoj tak ak dietatu neklesa horucka je najlepsie ho dat do sprchy a najprv teplou a postupne chladnou ho osprchuj.Bude plackat triast sa aleurcite horucka klesne.Potom kazde 4h striedaj panadol a paralen

Peto T

AdamKrt: Imunitu Ti zničilo niečo iné, určite to nebol vitamín C, a už vôbec nie v takých nízkych dávkach (1000mg denne). Spomeň si, či si v tom čase náhodou neabsolvoval nejaké očkovanie, napríklad chrípkové alebo tetanové. Tam by som hľadal príčinu.

Nášmu malému idú zúbky a teplotu má len mierne zvýšenú. Dávame mu ca 400mg vitamínu C denne, včera bol však veľmi plačlivý, dal som mu 600mg, upokojil sa a mal dobrú náladu.
Na rozdiel od liekov proti bolesti a teplote, vitamín C nepoškodzuje pečeň, a lieči príčinu. Pôsobí síce protistresovo, ale prirodzeným spôsobom (a všetky zvieratá ho na tento účel využívajú). Okrem toho je potrebný pre metabolizmus vápnika, takže zároveň pomáha zúbkom rásť :-)

V prípade vysokých horúčok sa môže ukázať ako účinné podať injekciu aspoň 1000mg do svalu. Teplota by mala klesnúť do 4 hodín. Ale ak nie je poruke injekcia, aj ústny môže mať účinok, len treba väčšiu dávku (aspoň 2000mg). Treba veľa piť, aby mali obličky s čím pracovať.

Mimi323: Čo také obsahuje Jamieson? My ho máme radi. Okrem sladidla kryštalózy u žuvacích tabliet som tam nič zlé nenašiel.

modrooká

viva viva-mne lekár nikdy nedovolil naraz ibuprofén a panadol.ibuprofén odstup 4 hodiny a panadol.Ked panadol len tak každých 6 hodín.Aj samy ibuprofén každých 6 hodín.Zase máme sesternicu detsku sestričku ktorá jeden čas robila na detskom odd.v nemocnici.Tam nepočkali 6 hodín každých 5 hodín dávali ten istý liek.Ja zvyknem dať ešte zábaly,aj sprchu.Ked nám nepomohol každé štyri hodiny striedať ibalgin a panadol,potom doktor dal injekciu Novalgin.No to už v krajnom prípade.Susedka zase má dať svojej dcérke ihned ked má jej 5 ročná dcérka nad 38 stupnov panadol plus diazepan prot febrilnym krčom.Každé dieťa ináč reaguje,každý lekár je iný.

lujzinka

jaja citas temu pred reagovanim???? bola s nim na pohotovosti. a ze tolko liekov je bomba? no horsia bomba by bola ho nechat tak...