Strach z pôrodu

Príspevok v téme: Strach z pôrodu
Susu

Ahojte...mám skvelý vzťah, plánujeme svadbu a rodinku avšak...podvedome sa tomu bránim, napriek tomu,že zbožňujem deti...ale mám panický strach z pôrodu. Mám nízky prah bolesti - aj u zubárky umieram, neviem a nechcem si predstaviť tú bolesť...čo mám robiť? Po dieťatku obaja túžime...Pomôžte prosím...

bambulos

Ahojko, tak sa neboj, naozaj to nič nie je. Ja som rodila 2 x a naozaj je to fajn. Tiež som sa stračne bála, veľmi. Ale ono ked tie pôrodné bolesti prídu, tak nebudeš na nich myslieť ako na bolesti, ale na to ako to bábo čím skôr dostať von :-), naozaj. A nijaký pocit na svete nie je taký nádherný ako ten ked porodíš dieťa a hneď ti ho ukážu a pritom je ešte s tebou spojené pupočťnou šnúrou. Naozaj super. Prajem to prežiť každej žene. Ničoho sa neboj a smelo do toho. Zvládneš to, držím palce. papa

Misena

Nicoho sa netreba bat. Ked pride 8 - 9 mesiac tehotenstva, naozaj sa zacnete tesit na to, ze sa babätko narodi a konecne sa strati zataz.... No a s prvym placom babätka vsetka bolest pominie. Budete citit len nevyslovne stastie a budete na seba velmi hrda...

lr

Sice som este nerodila,ale tesim sa na to.Nedavno som mala cest byt pri porode dvoch mini-cloviecikov a je to nezabudnutelny zazitok.Je ine sa na to divat a ine je to prezivat,ale myslim si,ze su to sice tazke ale o to krajsie chvile zivota:Ved co moze byt krajsie ako darovat niekomu zivot?A boli to rodicky kazda uplne ina:Jedna porodila za 10 minut a druha sa mordovala 2 hodiny,ale obe to zvladli a mali krasnych chlapov.neboj sa,si zena,tak bojuj!!!!!

katarina_1

myslím, že dieťa sa dá mať aj bez toho, aby bola žena tehotná. na slovensku je ich v detských domovoch vyše 6000......

Kuki

Veru tak... ked mozem doplnit svoj chlapsky nazor... tak som to pozoroval velmi podobne ako strach z navstevy zubara. Ked je to este v rannom stadiu alebo cloveka este nic neboli, tak ma obrovsky strach. Ale ked to pride uz do vyssej fazy, tak zuby by si clovek pomali nechal vytrhat, len aby to uz mal za sebou. :) A porod je nieco podobne... na zaciatku strach, ale s pribudajucim casom, ked uz brusko pekne lezie na nervy a telo zeny je pekne naplnene hormonami, tak som pozoroval, ze sa vsetky svorne tesia na porod... len aby to uz bolo vonku. :) Takze Don't worry... priroda to ma zariadene.

kuka

Každá jedna sme sa bála pôrodu neboj dá sa to vydržať aj ja som bola bojko a tu som.Fakt to nič nie je a nepočúvaj historky o pôrode.

mifor

Ak sa tak veľmi bojíte bolesti, tak sa môže použiť napríklad epidurálna anestézia. Myslím si, že pôrodu, ak prebieha normálne, sa netreba báť. Veď je to pre ženu niečo celkom prirodzené a krásne.